Kdo je to?
Kdo je to Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Bašár al-Asad?

Kdo je to Bašár al-Asad? Stručný životopis

Bašár Háfiz al-Asad je prezidentem Sýrské arabské republiky (Sýrie). Prezidentem se stal v roce 2000.
Bašár Asad (anglicky Bashar al-Assad) je druhorozeným synem předchozího prezidenta Háfize al-Asada. Původně se nepočítalo, že by převzal prezidentský úřad, ale náhlá smrt jeho staršího bratra Basila al-Asada změnila plány. Asád přerušil začínající kariéru očního lékaře (vystudoval Western Eye hospital v Londýně) a vrátil se zpět do Sýrie, kde vystudoval vojenskou akademii v Homsu.
V roce 2011 vypukla v Sýrii občanská válka. V ní je kritiky obviňován z válečných zločinů, například použití chemických zbraní. Protivníkem vlády a tedy i prezidenta Asáda jsou hlavně radikální sunnité, především. tzv. saláfisté (wahhábisté) sdružující se v teroristických organizacích jako Islámský stát, Fronta an-Nusrá (odnož Al-Káidy), Džajš al-Islám apod. Ti nacházejí podporu hlavně od Saudské Arábie, Kataru a Turecka. V menší míře jsou nebo byli podporováni Izraelem, Francií, USA a dalšími západními zeměmi.
Naproti tomu za prezidentem Asádem stojí Alavité (odnož šítského islámu), k nímž se sám hlásí, dále většina křesťanů, drúzů a značná část především vzdělaných a výše postavených sunnitů. Nejvýznamnějším zahraničním vojenským spojencem je Írán a Rusko. Vojensky syrskou vládu podporuje libanonské hnutí Hizballáh a íráské šíítské milice.
Asád je ženatý. S manželkou Asmou (sunitskou muslimkou), se kterou se seznámil ve Velké Británii, mají 3 děti.Kdo je to Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Bašár al-Asad

Národnost: Syrská
Datum narození: 11. září 1965
Místo narození: ad-Darbasíja

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bašár al-Asad? s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Hlezno? Pamatujete si definici pojmu Skanzen? Znáte definici termínu Kahuda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Febrilní křeč?

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, etymologie, původ slova, Bašár al-Asad, lexikon, význam slova, popis, přesný význam, kdo to je, vysvětlení, co je to Bašár al-Asad?, termín, význam, definice, kdo je Bašár al-Asad?

Pojem Bašár al-Asad je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bašár al-Asad doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Bašár al-Asad ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Bašár al-Asad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Bašár al-Asad ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Bašár al-Asad v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Bašár al-Asad například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Bašár al-Asad? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bašár al-Asad? Kdo to byl Bašár al-Asad? Kdy se narodil Bašár al-Asad? Kde se narodil Bašár al-Asad? Bašár al-Asad je v sekci politici. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Bašár al-Asad dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bašár al-Asad i v jiné kategorii než je politici.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.