Kdo je to?
Kdo je to Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Bašár al-Asad?

Kdo je to Bašár al-Asad? Stručný životopis

Bašár Háfiz al-Asad je prezidentem Sýrské arabské republiky (Sýrie). Prezidentem se stal v roce 2000.
Bašár Asad (anglicky Bashar al-Assad) je druhorozeným synem předchozího prezidenta Háfize al-Asada. Původně se nepočítalo, že by převzal prezidentský úřad, ale náhlá smrt jeho staršího bratra Basila al-Asada změnila plány. Asád přerušil začínající kariéru očního lékaře (vystudoval Western Eye hospital v Londýně) a vrátil se zpět do Sýrie, kde vystudoval vojenskou akademii v Homsu.
V roce 2011 vypukla v Sýrii občanská válka. V ní je kritiky obviňován z válečných zločinů, například použití chemických zbraní. Protivníkem vlády a tedy i prezidenta Asáda jsou hlavně radikální sunnité, především. tzv. saláfisté (wahhábisté) sdružující se v teroristických organizacích jako Islámský stát, Fronta an-Nusrá (odnož Al-Káidy), Džajš al-Islám apod. Ti nacházejí podporu hlavně od Saudské Arábie, Kataru a Turecka. V menší míře jsou nebo byli podporováni Izraelem, Francií, USA a dalšími západními zeměmi.
Naproti tomu za prezidentem Asádem stojí Alavité (odnož šítského islámu), k nímž se sám hlásí, dále většina křesťanů, drúzů a značná část především vzdělaných a výše postavených sunnitů. Nejvýznamnějším zahraničním vojenským spojencem je Írán a Rusko. Vojensky syrskou vládu podporuje libanonské hnutí Hizballáh a íráské šíítské milice.
Asád je ženatý. S manželkou Asmou (sunitskou muslimkou), se kterou se seznámil ve Velké Británii, mají 3 děti.Kdo je to Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Bašár al-Asad

Národnost: Syrská
Datum narození: 11. září 1965
Místo narození: ad-Darbasíja

Tento text (Bašár al-Asad) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Hlezno? Vzpomenete si na definici slova Červená čísla? Znáte definici termínu Kahuda? Vzpomněli byste si na význam slova Kult svatých?

Klíčová slova: informace, pojem, popis, význam, význam slova, co znamená, co je to Bašár al-Asad?, vysvětlení, wiki, etymologie, popis, Bašár al-Asad, definice, synonymum, formulace, kdo je Bašár al-Asad?

Pojem Bašár al-Asad je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Bašár al-Asad lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Bašár al-Asad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bašár al-Asad ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Bašár al-Asad ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Bašár al-Asad ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bašár al-Asad například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Bašár al-Asad?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bašár al-Asad? Kdo to byl Bašár al-Asad? Kdy se narodil Bašár al-Asad? Kde se narodil Bašár al-Asad? Bašár al-Asad je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Bašár al-Asad kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bašár al-Asad i v jiné kategorii než je politici.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.