Kdo je to?
Kdo je Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Bašár al-Asad?

Kdo je Bašár al-Asad? Životopis, informace, biografie, politici

Bašár Háfiz al-Asad je prezidentem Sýrské arabské republiky (Sýrie). Prezidentem se stal v roce 2000.
Bašár Asad (anglicky Bashar al-Assad) je druhorozeným synem předchozího prezidenta Háfize al-Asada. Původně se nepočítalo, že by převzal prezidentský úřad, ale náhlá smrt jeho staršího bratra Basila al-Asada změnila plány. Asád přerušil začínající kariéru očního lékaře (vystudoval Western Eye hospital v Londýně) a vrátil se zpět do Sýrie, kde vystudoval vojenskou akademii v Homsu.
V roce 2011 vypukla v Sýrii občanská válka. V ní je kritiky obviňován z válečných zločinů, například použití chemických zbraní. Protivníkem vlády a tedy i prezidenta Asáda jsou hlavně radikální sunnité, především. tzv. saláfisté (wahhábisté) sdružující se v teroristických organizacích jako Islámský stát, Fronta an-Nusrá (odnož Al-Káidy), Džajš al-Islám apod. Ti nacházejí podporu hlavně od Saudské Arábie, Kataru a Turecka. V menší míře jsou nebo byli podporováni Izraelem, Francií, USA a dalšími západními zeměmi.
Naproti tomu za prezidentem Asádem stojí Alavité (odnož šítského islámu), k nímž se sám hlásí, dále většina křesťanů, drúzů a značná část především vzdělaných a výše postavených sunnitů. Nejvýznamnějším zahraničním vojenským spojencem je Írán a Rusko. Vojensky syrskou vládu podporuje libanonské hnutí Hizballáh a íráské šíítské milice.
Asád je ženatý. S manželkou Asmou (sunitskou muslimkou), se kterou se seznámil ve Velké Británii, mají 3 děti.Kdo je Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Bašár al-Asad

Národnost: Syrská
Datum narození: 11. září 1965
Místo narození: ad-Darbasíja

Líbí se stručný životopis s osobou Bašár al-Asad? Pak se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Hlezno? Znáte pojem Longboard? Znáte definici termínu Kahuda? Vzpomenete si na definici slova Cenzura?

Klíčová slova: osobnosti, wikipedie, datum narození, lexikon, kdo je Bašár al-Asad?, informace, vysvětlení, Bašár al-Asad, biografie, zajímavosti, popis, život, osobnost, narození, místo narození, politici

Pojem Bašár al-Asad je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Bašár al-Asad na Google.cz

Vyhledat výraz Bašár al-Asad ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Bašár al-Asad ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Bašár al-Asad ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bašár al-Asad ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bašár al-Asad například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bašár al-Asad?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bašár al-Asad? Kdy se narodil Bašár al-Asad? Kde se narodil Bašár al-Asad? Bašár al-Asad patří do sekce Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Bašár al-Asad kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bašár al-Asad i v jiné kategorii než je politici.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.