Kdo je to?
Kdo je Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Bašár al-Asad

Kdo je Bašár al-Asad? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Bašár Háfiz al-Asad je prezidentem Sýrské arabské republiky (Sýrie). Prezidentem se stal v roce 2000.
Bašár Asad (anglicky Bashar al-Assad) je druhorozeným synem předchozího prezidenta Háfize al-Asada. Původně se nepočítalo, že by převzal prezidentský úřad, ale náhlá smrt jeho staršího bratra Basila al-Asada změnila plány. Asád přerušil začínající kariéru očního lékaře (vystudoval Western Eye hospital v Londýně) a vrátil se zpět do Sýrie, kde vystudoval vojenskou akademii v Homsu.
V roce 2011 vypukla v Sýrii občanská válka. V ní je kritiky obviňován z válečných zločinů, například použití chemických zbraní. Protivníkem vlády a tedy i prezidenta Asáda jsou hlavně radikální sunnité, především. tzv. saláfisté (wahhábisté) sdružující se v teroristických organizacích jako Islámský stát, Fronta an-Nusrá (odnož Al-Káidy), Džajš al-Islám apod. Ti nacházejí podporu hlavně od Saudské Arábie, Kataru a Turecka. V menší míře jsou nebo byli podporováni Izraelem, Francií, USA a dalšími západními zeměmi.
Naproti tomu za prezidentem Asádem stojí Alavité (odnož šítského islámu), k nímž se sám hlásí, dále většina křesťanů, drúzů a značná část především vzdělaných a výše postavených sunnitů. Nejvýznamnějším zahraničním vojenským spojencem je Írán a Rusko. Vojensky syrskou vládu podporuje libanonské hnutí Hizballáh a íráské šíítské milice.
Asád je ženatý. S manželkou Asmou (sunitskou muslimkou), se kterou se seznámil ve Velké Británii, mají 3 děti.



Kdo je Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Bašár al-Asad

Národnost: Syrská
Datum narození: 11. září 1965
Místo narození: ad-Darbasíja

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Bašár al-Asad sdílet s ostatnímina různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Kultura? Vzpomněli byste si na význam slova Mansarda? Znáte definici termínu Kontumace? Znáte definici termínu Podmět?

Klíčová slova: narození, život, biografie, vysvětlení, národnost, osobnosti, kdo je Bašár al-Asad?, lexikon, místo narození, datum narození, wiki, politici, wikipedie, životopis, zajímavosti, kde se narodil Bašár al-Asad?

Pojem Bašár al-Asad je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Bašár al-Asad ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bašár al-Asad na Youtube

Najít heslo Bašár al-Asad ve vyhledávači Yandex

Najít termín Bašár al-Asad na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Bašár al-Asad ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bašár al-Asad například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Bašár al-Asad?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Bašár al-Asad? Kdy se narodil Bašár al-Asad? Kde se narodil Bašár al-Asad? Bašár al-Asad patří do kategorie Politici

Text napsán pro Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bašár al-Asad například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bašár al-Asad i v jiné kategorii než je politici.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.