Kdo je to?
Kdo je Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Bašár al-Asad?

Kdo je Bašár al-Asad? Životopis, informace, biografie, politici

Bašár Háfiz al-Asad je prezidentem Sýrské arabské republiky (Sýrie). Prezidentem se stal v roce 2000.
Bašár Asad (anglicky Bashar al-Assad) je druhorozeným synem předchozího prezidenta Háfize al-Asada. Původně se nepočítalo, že by převzal prezidentský úřad, ale náhlá smrt jeho staršího bratra Basila al-Asada změnila plány. Asád přerušil začínající kariéru očního lékaře (vystudoval Western Eye hospital v Londýně) a vrátil se zpět do Sýrie, kde vystudoval vojenskou akademii v Homsu.
V roce 2011 vypukla v Sýrii občanská válka. V ní je kritiky obviňován z válečných zločinů, například použití chemických zbraní. Protivníkem vlády a tedy i prezidenta Asáda jsou hlavně radikální sunnité, především. tzv. saláfisté (wahhábisté) sdružující se v teroristických organizacích jako Islámský stát, Fronta an-Nusrá (odnož Al-Káidy), Džajš al-Islám apod. Ti nacházejí podporu hlavně od Saudské Arábie, Kataru a Turecka. V menší míře jsou nebo byli podporováni Izraelem, Francií, USA a dalšími západními zeměmi.
Naproti tomu za prezidentem Asádem stojí Alavité (odnož šítského islámu), k nímž se sám hlásí, dále většina křesťanů, drúzů a značná část především vzdělaných a výše postavených sunnitů. Nejvýznamnějším zahraničním vojenským spojencem je Írán a Rusko. Vojensky syrskou vládu podporuje libanonské hnutí Hizballáh a íráské šíítské milice.
Asád je ženatý. S manželkou Asmou (sunitskou muslimkou), se kterou se seznámil ve Velké Británii, mají 3 děti.Kdo je Bašár al-Asad? Životopis Bašár al-Asad, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Bašár al-Asad

Národnost: Syrská
Datum narození: 11. září 1965
Místo narození: ad-Darbasíja

Tento text (Bašár al-Asad) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Hlezno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trestní bezúhonnost? Znáte definici termínu Kahuda? Znáte termín Burek?

Klíčová slova: národnost, vysvětlení, popis, informace, životopis, wikipedie, politici, politici, biografie, Bašár al-Asad, místo narození, osobnosti, život, osobnost, zajímavosti, wiki

Pojem Bašár al-Asad je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Bašár al-Asad v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Bašár al-Asad ve Wikislovníku

Hledat termín Bašár al-Asad na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Bašár al-Asad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bašár al-Asad ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bašár al-Asad například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Bašár al-Asad? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Bašár al-Asad? Kdy se narodil Bašár al-Asad? Kde se narodil Bašár al-Asad? Bašár al-Asad se nachází v kategorii Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bašár al-Asad dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bašár al-Asad i v jiné kategorii než je politici.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.