Kdo je to?
Kdo je Václav Hudeček? Životopis Václav Hudeček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Václav Hudeček?

Kdo je Václav Hudeček? Životopis, informace, biografie, hudba

Václav Hudeček je český houslista.
Vystudoval AMU, zároveň byl žákem ruského houslového virtuóza Davida Fjodoroviče Oistracha.
Vypracoval se na jednoho z předních světových houslistů a v průběhu kariéry vystupoval na většině slavných světových pódiích - Opera v Sydney, newyorská Carnegie Hall a další.
V Luhačovicích pořádá Akademii Václava Hudečka, kde se věnuje podpoře a rozvoji mladých nadaných houslistů. Každoročně se též představuje posluchačům na akci Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté.
Nejčastěji jej můžeme slyšet hrát starší klasickou hudbu, ať už jde o skladby Antonia Vivaldiho, Johannese Brahmse či J. S. Bacha, na jeho koncertech však zaznívá i dílo novodobějších autorů, třeba Leoše Janáčka, P. I. Čajkovského nebo Sergeje Prokofjeva. Notoricky známá je jeho excelentní nahrávka Vivaldiho koncertu Le Quattro Stagioni.
Je držitelem státního vyznamenání - medaile Za zásluhy.
Jeho manželkou je bývalá herečka Eva Hudečková (Trejtnarová).Kdo je Václav Hudeček? Životopis Václav Hudeček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Václav Hudeček

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1952
Místo narození: Rožmitál pod Třemšínem, Příbramsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Václav Hudeček s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hurikán? Znáte definici termínu Messenger? Znáte pojem Kombinované úročení? Pamatujete si definici pojmu Konzervatismus?

Klíčová slova: životopis, wikipedie, lexikon, informace, wiki, místo narození, kde se narodil Václav Hudeček?, hudba, kdy se narodil Václav Hudeček?, Václav Hudeček, kdo je Václav Hudeček?, život, osobnosti, zajímavosti, osobnost, narození

Pojem Václav Hudeček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Václav Hudeček na Youtube

Najít pojem Václav Hudeček ve Wikipedii

Vyhledat slovo Václav Hudeček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Václav Hudeček ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav Hudeček ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Hudeček například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Václav Hudeček?

Nyní již víte Kdo je to Václav Hudeček? Kdy se narodil Václav Hudeček? Kde se narodil Václav Hudeček? Václav Hudeček je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Václav Hudeček řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Hudeček i v jiné kategorii než je hudba.