Kdo je to?
Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Kdo je to Valkýra?

Jaký je význam slova Valkýra? Co to znamená?

Valkýra je ženská bytost ze severských mýtů. V doslovném překladu se jedná o tu, která vybírá ze zabitých. Valkýry se totiž vyskytují na válečných polích, kde vybírají duše padlých bojovníků, kteří si zaslouží přijetí do Valhally. Valkýra je krásná ozbrojená válečnice, sloužící Ódinovi.
Do bitev jezdí na okřídleném koni. Při bitvě řídí průběh boj, chrání válečníky nebo je nechá zemřít. V mírových časech baví válečníky ve Valhalle a obsluhuje je.Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Valkýra s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Psyllium? Víte, co je to Judikát? Víte, co je to Dornova metoda? Rozumíte pojmu Cash flow?

Klíčová slova: kdo je Valkýra?, co znamená, původ slova, formulace, popis, přesný výraz, popis, wiki, co je to Valkýra?, termín, etymologie, význam, synonymum, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz

Pojem Valkýra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valkýra ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Valkýra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Valkýra ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Valkýra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Valkýra

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Valkýra? Kdo to byl Valkýra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valkýra? Definice pojmu Valkýra patří do sekce mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Valkýra hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).