Kdo je to?
Kdo je to Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valkýra? Lidé, mytologie

Kdo je to Valkýra?

Co znamená a jaký je význam slova Valkýra?

Valkýra je ženská bytost ze severských mýtů. V doslovném překladu se jedná o tu, která vybírá ze zabitých. Valkýry se totiž vyskytují na válečných polích, kde vybírají duše padlých bojovníků, kteří si zaslouží přijetí do Valhally. Valkýra je krásná ozbrojená válečnice, sloužící Ódinovi.
Do bitev jezdí na okřídleném koni. Při bitvě řídí průběh boj, chrání válečníky nebo je nechá zemřít. V mírových časech baví válečníky ve Valhalle a obsluhuje je.Kdo je to Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Valkýra? Lidé, mytologie

Tento text (Valkýra) můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Syrovátka? Víte, co je to Černá čísla? Víte, co je to Wakame? Rozumíte pojmu Tablet?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, Valkýra, co znamená, popis, definice, mytologie, vysvětlení, odborný výraz, pojem, význam slova, lexikon, přesný význam, přesný výraz, slovo, etymologie

Pojem Valkýra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Valkýra v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Valkýra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valkýra ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Valkýra ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Valkýra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Valkýra na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Valkýra, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Valkýra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valkýra? Definice pojmu Valkýra je v kategorii Mytologie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Valkýra i v jiné části webu než je kategorie mytologie.