Kdo je to?
Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Kdo je to Valkýra?

Jaký je význam slova Valkýra? Co to znamená?

Valkýra je ženská bytost ze severských mýtů. V doslovném překladu se jedná o tu, která vybírá ze zabitých. Valkýry se totiž vyskytují na válečných polích, kde vybírají duše padlých bojovníků, kteří si zaslouží přijetí do Valhally. Valkýra je krásná ozbrojená válečnice, sloužící Ódinovi.
Do bitev jezdí na okřídleném koni. Při bitvě řídí průběh boj, chrání válečníky nebo je nechá zemřít. V mírových časech baví válečníky ve Valhalle a obsluhuje je.Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Definici slova Valkýra můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Trestní oznámení? Vzpomenete si na definici slova Makroekonomie? Víte, co je to Pašmína? Vzpomněli byste si na význam slova Řopík?

Klíčová slova: kdo to je, význam slova, původ slova, co znamená, vysvětlení, synonymum, slovo, lexikon, etymologie, informace, popis, wiki, kdo je Valkýra?, heslo, odborný výraz, definice

Pojem Valkýra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Valkýra zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valkýra ve Wikimedia Commons

Najít heslo Valkýra na Google.cz

Vyhledat slovo Valkýra ve Wikipedii

Hledat termín Valkýra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Valkýra, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Valkýra? Kdo to byl Valkýra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valkýra? Definice pojmu Valkýra se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít výraz, text, termín, pojem např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).