Kdo je to?
Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Kdo je to Valkýra?

Jaký je význam slova Valkýra? Co to znamená?

Valkýra je ženská bytost ze severských mýtů. V doslovném překladu se jedná o tu, která vybírá ze zabitých. Valkýry se totiž vyskytují na válečných polích, kde vybírají duše padlých bojovníků, kteří si zaslouží přijetí do Valhally. Valkýra je krásná ozbrojená válečnice, sloužící Ódinovi.
Do bitev jezdí na okřídleném koni. Při bitvě řídí průběh boj, chrání válečníky nebo je nechá zemřít. V mírových časech baví válečníky ve Valhalle a obsluhuje je.Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Valkýra sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Syrovátka? Víte, co je to Ketonová dieta? Víte, co je to Prekluze? Rozumíte pojmu Usedlost?

Klíčová slova: synonymum, pojem, vysvětlení, wiki, význam slova, formulace, význam pojmu, definice, popis, kdo je Valkýra?, přesný výraz, termín, lexikon, heslo, původ slova, význam

Pojem Valkýra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít Valkýra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Valkýra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Valkýra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Valkýra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Valkýra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Valkýra? Kdo to byl Valkýra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valkýra? Definice pojmu Valkýra se nachází v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Valkýra i v jiných kategoriích (než mytologie).