Kdo je to?
Kdo je Martin Macík? Životopis Martin Macík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Martin Macík

Kdo je Martin Macík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Martin Macík je český jezdec rallye, který se specializuje zejména na dálkové rallye kamionů a je také navigátorem.
Martin se narodil 23. dubna 1989 v Benešově. Po maturitě vystudoval Unicorn University, což je soukromá vysoká škola v Praze, která se zaměřuje na podnikání. Kromě toho se svým otcem (Martinem Macíkem starším) založil tým Big Shock! Racing, stáj, která vznikla v roce 2016 a rozšířila původní KM Racing, která zde působila od roku 2008. Martin se účastní od roku 2013 Rallye Dakar, v prvním roce jako navigátor Vlastimila Vildmana, potom jako truck racing driver (tedy řidič kamionu). V roce 2020 začal závodit s kamionem zn. Iveco, který je mezi veřejností známý pod přezdívkou „Karel“. A v roce 2024 zvítězil v kategorii kamionů, takže se zařadil po bok jediného Čecha, který v této disciplíně dokázal zvítězit před ním, a to před více než 20 lety. Nebyl to nikdo jiný než Karel Loprais, který tuto královskou disciplínu vyhrál hned několikrát. Kromě Rallye Dakar se Martin účastní i dalších závodů, např. Rally du Maroc, kde zvítězil již dvakrát, Baja Poland, kde si odnesl trofej dokonce čtyřikrát, Baja Aragon, kde jednou zvítězil a několikrát skončil druhý nebo třetí, a Baja Drawsko, kterou vyhrál dvakrát.
Díky znalostem, které získal na vysoké škole, se věnuje i marketingu, například pořádá talk show Posedlí Dakarem, která je hojně navštěvována fanoušky, ale také vede další projekty jako MM Production a MM Photography. S otcem vlastní MM Technology, kde vyvíjejí závodní techniku pro závodníky, staví kamiony nebo vylepšují ty stávající. Se svou partnerkou Kateřinou zase vlastní kavárnu Pilot Café na Letné v Praze, kde jej můžete také potkat a popovídat si s ním. On sám říká, že všechno stíhá díky široké základně svého týmu a skvělým fanouškům, ale jistě je za tím i mnoho práce.Kdo je Martin Macík? Životopis Martin Macík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Martin Macík

Národnost: česká
Datum narození: 23. 4. 1989
Místo narození: Benešov

Popis osobnosti Martin Macík můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Microsoft Access? Pamatujete si definici pojmu Implementace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Viktimizace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nepřímá úměrnost?

Klíčová slova: lexikon, wiki, místo narození, vysvětlení, osobnosti, sport, kdo je Martin Macík?, osobnost, zajímavosti, wikipedie, informace, život, popis, kde se narodil Martin Macík?, sport, životopis

Pojem Martin Macík je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Martin Macík v následujících zdrojích

Hledat pojem Martin Macík ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Macík ve Wikimedia Commons

Najít slovo Martin Macík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Martin Macík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Martin Macík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Macík například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Martin Macík? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Martin Macík? Kdy se narodil Martin Macík? Kde se narodil Martin Macík? Martin Macík je v sekci Sport

Kategorie sport, běžkyně, martin Macík, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Martin Macík dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Macík i v jiné kategorii než je sport.