Kdo je to?
Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kněz?

Jaký je význam slova Kněz? Co to znamená?

Kněz je osoba oprávněná konat liturgické (bohoslužebné) obřady a případně přinášet oběti, což platí pro jiná náboženství, než je křesťanství. Pokud se někdo chce stát křesťanským knězem, musí mít patřičné vzdělání a přípravu a v katolické církvi platí povinnost celibátu. V katolické církvi se kněžími mohou stát pouze muži. V případě reformovaných církví (protestantských, zvaných také evangelické) mohou funkci kněze vykonávat i ženy a povinnost celibátu se na ně nevztahuje a není vyžadována ani u jejich mužských kolegů.Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Kněz s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Linux? Vzpomněli byste si co označuje výraz Deprivace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gazpacho? Znáte termín Nemoc?

Klíčová slova: odborný výraz, etymologie, formulace, lexikon, význam, heslo, vysvětlení, význam slova, co je to Kněz?, význam pojmu, definice, slovo, původ slova, termín, popis, Kněz

Pojem Kněz je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Kněz ve Wikipedii

Vyhledat pojem Kněz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Kněz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kněz na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kněz například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kněz

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kněz? Kdo to byl Kněz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kněz? Definice pojmu Kněz je v kategorii křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Kněz hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.