Kdo je to?
Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kněz?

Jaký je význam slova Kněz? Co to znamená?

Kněz je osoba oprávněná konat liturgické (bohoslužebné) obřady a případně přinášet oběti, což platí pro jiná náboženství, než je křesťanství. Pokud se někdo chce stát křesťanským knězem, musí mít patřičné vzdělání a přípravu a v katolické církvi platí povinnost celibátu. V katolické církvi se kněžími mohou stát pouze muži. V případě reformovaných církví (protestantských, zvaných také evangelické) mohou funkci kněze vykonávat i ženy a povinnost celibátu se na ně nevztahuje a není vyžadována ani u jejich mužských kolegů.Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Definici slova Kněz můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Linux? Vzpomněli byste si na význam slova Limita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prdelačka? Znáte definici termínu Useň?

Klíčová slova: význam, kdo je Kněz?, definice, popis, původ slova, odborný výraz, heslo, co je to Kněz?, vysvětlení, popis, křesťanství, formulace, synonymum, Kněz, lexikon, termín

Pojem Kněz je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Kněz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kněz na Google.cz

Hledat heslo Kněz ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kněz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kněz například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Kněz? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Kněz? Kdo to byl Kněz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kněz? Definice pojmu Kněz se nachází v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Kněz i v jiné sekci než v křesťanství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.