Kdo je to?
Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kněz?

Jaký je význam slova Kněz? Co to znamená?

Kněz je osoba oprávněná konat liturgické (bohoslužebné) obřady a případně přinášet oběti, což platí pro jiná náboženství, než je křesťanství. Pokud se někdo chce stát křesťanským knězem, musí mít patřičné vzdělání a přípravu a v katolické církvi platí povinnost celibátu. V katolické církvi se kněžími mohou stát pouze muži. V případě reformovaných církví (protestantských, zvaných také evangelické) mohou funkci kněze vykonávat i ženy a povinnost celibátu se na ně nevztahuje a není vyžadována ani u jejich mužských kolegů.Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Kněz? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Linkedin? Znáte pojem Gnóze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gmail? Vzpomenete si na definici slova Dermatitida?

Klíčová slova: přesný význam, popis, kdo je Kněz?, původ slova, význam, kdo to je, Kněz, odborný výraz, popis, wiki, co znamená, význam slova, slovo, přesný výraz, definice, lexikon

Pojem Kněz je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít heslo Kněz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kněz na Youtube

Hledat slovo Kněz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Kněz ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kněz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Kněz, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Kněz? Kdo to byl Kněz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kněz? Definice pojmu Kněz se nachází v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Kněz hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.