Kdo je to?
Kdo byl Henry David Thoreau? Životopis Henry David Thoreau, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Henry David Thoreau

Kdo byl Henry David Thoreau? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Henry David Thoreau byl americký básník, esejista a hlavně filosof (představitel transcendentalismu). Thoreau se narodil ve městě Concord ve státe Massachusetts. V jedenácti letech začal navštěvovat Concord Academy (1828-33). Po dokončení akademie začal studovat na Harvardské univerzitě, kde se zabýval angličtinou, řečtinou, latinou, filosofií, matematikou, teologií, astronomií a k tomu nepovinně studoval přírodopis, anatomii, španělštinu, němčinu a italštinu. Svá studia na univerzitě úspěšně dokončil roku 1837. Následně chvíli učil na Center School v Concordu. Později pracoval v rodinné firmě, který vyráběla tužky, poté jako zeměměřič, zahradník a učil na soukromé škole, kterou vedl se svým bratrem Johnem. Záhy jeho bratr John umřel na tetanus. Thoreau poté napsal první esej s názvem Natural History of Massachusetts, která byla vydána v časopise The Dial. Jednou byl zatčen a strávil jeden den ve vězení, protože odmítal platit tzv. Daň z hlavy. Celkově se mu nelíbilo, že v Americe bylo stále otroctví a probíhala válka s Mexikem. Proto poté napsal (později) významnou esej Odpor vůči vládě. Po jeho smrti dostala nový název Občanská neposlušnost.
Za svůj život vydal Thoreau několik desítek esejí, ve kterých se zabýval přírodou – Výprava na horu Wachusett (1842), Zimní procházka (1843), Yankee v Kanadě (1853), Chůze (1862) nebo Podzimní barvy (1862) a lidskou společností v esejích Služba (1840), Otroctví v Massachusetts (1853) nebo Život bez zásad (1863). Vydal také knihy s názvy Týden na řekách Concord a Merrimack (1849), Walden aneb Život v lesích (1854), Mainské lesy a Mys Tresky, které byly vydány až po jeho smrti. Henry David Thoreau zemřel v roce 1862 ve věku 44 let.Kdo byl Henry David Thoreau? Životopis Henry David Thoreau, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Henry David Thoreau

Národnost: americká
Datum narození: 12. 7. 1817
Místo narození: Concord, Massachusetts, USA
Datum úmrtí: 6. 5. 1862

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Henry David Thoreau s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Ricochet? Víte co je Noob? Víte co je Ortopedie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ozonová vrstva?

Klíčová slova: biografie, wiki, místo narození, zajímavosti, lexikon, Henry David Thoreau, filozofie, osobnost, narození, popis, osobnosti, informace, nežijící, národnost, kde se narodil Henry David Thoreau?, Henry David Thoreau

Pojem Henry David Thoreau je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Henry David Thoreau ve vyhledávači Qwant

Najít termín Henry David Thoreau na Google obrázcích

Najít termín Henry David Thoreau na Google.cz

Najít výraz Henry David Thoreau ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Henry David Thoreau ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Henry David Thoreau například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Henry David Thoreau?

Právě jste zjistili Kdo byl Henry David Thoreau? Kdy se narodil Henry David Thoreau? Kde se narodil Henry David Thoreau? Kdy zemřel Henry David Thoreau? Henry David Thoreau patří do sekce Filozofie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Henry David Thoreau řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henry David Thoreau i v jiné kategorii než je filozofie.