Kdo je to?
Kdo byl Andreas Vesalius? Životopis Andreas Vesalius, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Andreas Vesalius

Kdo byl Andreas Vesalius? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Andreas Vesalius byl vlámský lékař v 16. století.
Též Andries van Wesel.
Andreas Vesalius se narodil do vlámské rodiny s dlouhou lékařskou tradicí. Jeho otec byl osobním lékařem císaře Maxmiliána I. a Andreas se vypracoval na lékaře dalšího císaře Karla V. a jeho syna Filipa II.
Vesalius se po celou svou lékařskou vědeckou kariéru soustředil především na anatomii. Prováděl pitvy a o stavbě lidského těla přednášel na univerzitách. Sestavil několik učebnic anatomie a nechal také vyhotovit dřevořezy a nákresy zobrazující lidské tělo. Jeho výzkumy a nový přístup k medicíně výrazně ovlivnily další vývoj lékařské vědy. Zásadní je jeho dílo složené ze sedmi knih o stavbě lidského těla.
Když se později Vesalius stal císařským lékařem, absolvoval i některá vojenská tažení - na nich se zdokonalil v chirurgii a i zde dosáhl nových poznatků.
Před Vesaliem se v lékařské vědě tradovala řada omylů vzešlých z galénského lékařství, které bylo v té době v evropské medicíně velmi rozšířené. Vesalius některé z chyb opravil a tím posunul medicínu o krok dál.
Na konci života se Vesalius vydal na kajícnickou pouť do Svaté země. Podle legendy tak učinil proto, že předtím provedl pitvu na živém těle a chtěl se kát za tento hřích. Na cestě zpět z Jeruzaléma zemřel na ostrově Zakynthos.Kdo byl Andreas Vesalius? Životopis Andreas Vesalius, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní informace o osobě Andreas Vesalius

Národnost: vlámská
Datum narození: 31. prosince 1514
Místo narození: Brusel
Datum úmrtí: 15. října 1564

Popis osobnosti Andreas Vesalius můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem BIOS? Pamatujete si definici pojmu Mlíčí? Pamatujete si definici pojmu Mascarpone? Vzpomněli byste si co znamená slovo Carving?

Klíčová slova: osobnost, narození, život, životopis, kdy se narodil Andreas Vesalius?, zajímavosti, lexikon, osobnosti, biografie, místo narození, wikipedie, vysvětlení, datum narození, Andreas Vesalius, kdo je Andreas Vesalius?, informace

Pojem Andreas Vesalius je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Andreas Vesalius ve vyhledávači Yandex

Najít termín Andreas Vesalius ve Wikipedii

Vyhledat výraz Andreas Vesalius ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Andreas Vesalius ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andreas Vesalius ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Andreas Vesalius například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Andreas Vesalius? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Andreas Vesalius? Kdy se narodil Andreas Vesalius? Kde se narodil Andreas Vesalius? Kdy zemřel Andreas Vesalius? Andreas Vesalius je v sekci Lékařství

Kategorie lékařství, medik na cestě, andreas Vesalius, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Andreas Vesalius dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andreas Vesalius i v jiné kategorii než je lékařství.