Kdo je to?
Kdo byl Andreas Vesalius? Životopis Andreas Vesalius, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo byl Andreas Vesalius?

Kdo byl Andreas Vesalius? Životopis, informace, biografie, lékařství

Andreas Vesalius byl vlámský lékař v 16. století.
Též Andries van Wesel.
Andreas Vesalius se narodil do vlámské rodiny s dlouhou lékařskou tradicí. Jeho otec byl osobním lékařem císaře Maxmiliána I. a Andreas se vypracoval na lékaře dalšího císaře Karla V. a jeho syna Filipa II.
Vesalius se po celou svou lékařskou vědeckou kariéru soustředil především na anatomii. Prováděl pitvy a o stavbě lidského těla přednášel na univerzitách. Sestavil několik učebnic anatomie a nechal také vyhotovit dřevořezy a nákresy zobrazující lidské tělo. Jeho výzkumy a nový přístup k medicíně výrazně ovlivnily další vývoj lékařské vědy. Zásadní je jeho dílo složené ze sedmi knih o stavbě lidského těla.
Když se později Vesalius stal císařským lékařem, absolvoval i některá vojenská tažení - na nich se zdokonalil v chirurgii a i zde dosáhl nových poznatků.
Před Vesaliem se v lékařské vědě tradovala řada omylů vzešlých z galénského lékařství, které bylo v té době v evropské medicíně velmi rozšířené. Vesalius některé z chyb opravil a tím posunul medicínu o krok dál.
Na konci života se Vesalius vydal na kajícnickou pouť do Svaté země. Podle legendy tak učinil proto, že předtím provedl pitvu na živém těle a chtěl se kát za tento hřích. Na cestě zpět z Jeruzaléma zemřel na ostrově Zakynthos.Kdo byl Andreas Vesalius? Životopis Andreas Vesalius, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Andreas Vesalius

Národnost: vlámská
Datum narození: 31. prosince 1514
Místo narození: Brusel
Datum úmrtí: 15. října 1564

Líbí se stručný životopis s osobou Andreas Vesalius? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem GSM? Pamatujete si definici pojmu Afasie? Pamatujete si definici pojmu Ironie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Laguna?

Klíčová slova: nežijící, Kdy zemřel Andreas Vesalius, lékařství, wikipedie, lexikon, osobnosti, místo narození, vysvětlení, kde se narodil Andreas Vesalius?, lékařství, kdo to je, národnost, biografie, zajímavosti, Andreas Vesalius, wiki

Pojem Andreas Vesalius je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Andreas Vesalius ve Wikipedii

Hledat výraz Andreas Vesalius ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Andreas Vesalius ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Andreas Vesalius na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Andreas Vesalius ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Andreas Vesalius například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Andreas Vesalius?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Andreas Vesalius? Kdy se narodil Andreas Vesalius? Kde se narodil Andreas Vesalius? Kdy zemřel Andreas Vesalius? Andreas Vesalius patří do kategorie Lékařství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Andreas Vesalius například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andreas Vesalius i v jiné kategorii než je lékařství.