Kdo je to?
Kdo je Tim McGraw? Životopis Tim McGraw, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Tim McGraw

Kdo je Tim McGraw? Životopis, informace, biografie, hudba

Celkem šestnáct studiových alb, z nichž deset dosáhlo na první místo v žebříčku Top Country Albums, vydal za svoji kariéru americký country zpěvák, skladatel, hudební producent a herec Samuel Timothy McGraw. Že je uznávaným umělcem dokazují i získané tři ceny Grammy, 14 cen Academy of Country Music, 11 cen Country Music Association, 3 Peoples Choice a 10 American Music Awards. Po celém světě prodal přes 80 milionů desek. Tím se zařadil mezi nejprodávanější umělce všech dob.
Jeho aktivity zasahují i do herectví. Zahrál si v několika filmech ve vedlejších rolích, v roce 2006 si ale střihl i hlavní roli ve filmu Flicka, v roce 2010 Country Strong a v roce 2021 ve filmu 1883. Byl také menšinovým vlastníkem Arena Football League.
V roce 1996 se oženil s Faith Hill, která se rovněž věnuje country zpěvu. Společně přivedli na svět tři dcery. Jeho roční příjem byl v roce 2015 odhadnut na 38 milionů dolarů. A možná právě proto si manželé pořídili ostrov na Bahamách – Goat Cay. McGraw si udělal i licenci na soukromého pilota, aby si později pořídil jednomotorový Cirrus SR22. V roce 2000 se Samuel zapletl do potyčky s policisty. Byl obviněn za napadení, o rok později byl ale osvobozen.
Samuel McGraw vyrůstal jako jedináček. Jeho matka Elizabeth Ann D Agostino pracovala jako servírka na Floridě. Otec Frank Edwin McGraw Jr. Byl nadhazovač ve vedlejší lize. Pro svého syna plánoval budoucnost hvězdného nadhazovače. Mladý Samuel se věnoval baseballu celé dětství a dospívání. Tečku za jeho kariérou udělalo zranění kolene, které utrpěl na vysoké škole. Během studia se naučil hrát na kytaru a začal vystupovat a hrát za peníze. Jeho hrdinou byl Keith Whitley, country zpěvák, který ve věku 34 let zemřel na otravu alkoholem. V den, kdy zemřel, opustil McGraw vysokou školu. Zamířil do Nashvillu, aby se tam věnoval hudební kariéře.Kdo je Tim McGraw? Životopis Tim McGraw, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Tim McGraw

Národnost: americká
Datum narození: 1. května 1967
Místo narození: Delhi, Louisiana, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Tim McGraw sdílet s ostatnímina Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Mikrovlákno? Znáte pojem S-rank? Vzpomenete si na definici slova DLNA? Vzpomenete si na definici slova Novičok?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnost, popis, wikipedie, kdy se narodil Tim McGraw?, kdo je Tim McGraw?, lexikon, hudba, Tim McGraw, životopis, národnost, osobnosti, místo narození, hudba, informace, zajímavosti

Pojem Tim McGraw je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Tim McGraw v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Tim McGraw ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Tim McGraw ve Wikipedii

Hledat termín Tim McGraw na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Tim McGraw ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim McGraw například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Tim McGraw?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Tim McGraw? Kdy se narodil Tim McGraw? Kde se narodil Tim McGraw? Tim McGraw se nachází v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Tim McGraw dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim McGraw i v jiné kategorii než je hudba.