Kdo je to?
Kdo je Šimon Pánek? Životopis Šimon Pánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Šimon Pánek

Kdo je Šimon Pánek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Šimon Pánek je ředitel a manažer humanitární organizace Člověk v tísni. Je také jejím spoluzakladatelem. Jako studentský předák byl také v roce 1989 aktivním účastníkem Sametové revoluce a i nadále působí jako politický aktivista. Byl studentem oboru biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, školu však nedokončil. Humanitární činnosti se věnoval již před revolucí, kdy zorganizoval sbírku na pomoc postiženým zemětřesením v Arménii. V roce 1989 byl členem Koordinačního stávkového výboru studentů VŠ a také zástupcem studentů v Občanském fóru a později členem týmu Václava Havla. Podílel se na založení informační agentury Epicentrum, která zprostředkovávala zpravodajství z oblastí, postižených katastrofami a krizemi.
V dalších letech se věnoval práci v Nadaci Lidových novin, v Kanceláři prezidenta republiky a v produkci filmů. Za svou činnost byl několikrát oceněn - medailí Za zásluhy, Evropan roku a Cenu paměti národa.Kdo je Šimon Pánek? Životopis Šimon Pánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní údaje o osobě Šimon Pánek

Národnost: česká
Datum narození: 27. prosince 1967
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Šimon Pánek? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova HACCP? Vzpomenete si na definici slova Revma? Vzpomněli byste si co znamená slovo NFT? Vzpomněli byste si na význam slova Blanšírování?

Klíčová slova: osobnost, Šimon Pánek, narození, osobnosti, popis, život, biografie, kdo je Šimon Pánek?, wiki, životopis, politika, lexikon, místo narození, datum narození, zajímavosti, wikipedie

Pojem Šimon Pánek je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Šimon Pánek ve Wikipedii

Hledat frázi Šimon Pánek ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Šimon Pánek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Šimon Pánek na Google.cz

Zkusit najít slovo Šimon Pánek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šimon Pánek například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Šimon Pánek?

Právě jste zjistili Kdo je to Šimon Pánek? Kdy se narodil Šimon Pánek? Kde se narodil Šimon Pánek? Šimon Pánek se nachází v sekci Politika

Sepsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Šimon Pánek řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Šimon Pánek i v jiné kategorii než je politika.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.