Kdo je to?
Kdo je to Šimon Pánek? Životopis Šimon Pánek, lidé, osobnosti z politika

Kdo je to Šimon Pánek?

Kdo je to Šimon Pánek? Stručný životopis

Šimon Pánek je ředitel a manažer humanitární organizace Člověk v tísni. Je také jejím spoluzakladatelem. Jako studentský předák byl také v roce 1989 aktivním účastníkem Sametové revoluce a i nadále působí jako politický aktivista. Byl studentem oboru biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, školu však nedokončil. Humanitární činnosti se věnoval již před revolucí, kdy zorganizoval sbírku na pomoc postiženým zemětřesením v Arménii. V roce 1989 byl členem Koordinačního stávkového výboru studentů VŠ a také zástupcem studentů v Občanském fóru a později členem týmu Václava Havla. Podílel se na založení informační agentury Epicentrum, která zprostředkovávala zpravodajství z oblastí, postižených katastrofami a krizemi.
V dalších letech se věnoval práci v Nadaci Lidových novin, v Kanceláři prezidenta republiky a v produkci filmů. Za svou činnost byl několikrát oceněn - medailí Za zásluhy, Evropan roku a Cenu paměti národa.Kdo je to Šimon Pánek? Životopis Šimon Pánek, lidé, osobnosti z politika

Základní informace o osobě Šimon Pánek

Národnost: česká
Datum narození: 27. prosince 1967
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Šimon Pánek? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova 3D tiskárna? Rozumíte pojmu Babyka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Quad core? Znáte pojem Introvert?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, kdo to je, informace, Šimon Pánek, synonymum, význam, heslo, přesný význam, etymologie, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, politika, význam slova, definice

Pojem Šimon Pánek je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Šimon Pánek v následujících zdrojích

Najít termín Šimon Pánek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Šimon Pánek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Šimon Pánek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Šimon Pánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šimon Pánek například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Šimon Pánek

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Šimon Pánek? Kdo to byl Šimon Pánek? Kdy se narodil Šimon Pánek? Kde se narodil Šimon Pánek? Šimon Pánek je v kategorii politika. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Šimon Pánek např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Šimon Pánek i v jiné kategorii než je politika.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.