Kdo je to?
Kdo je to Šimon Pánek? Životopis Šimon Pánek, lidé, osobnosti z politika

Kdo je to Šimon Pánek?

Kdo je to Šimon Pánek? Stručný životopis

Šimon Pánek je ředitel a manažer humanitární organizace Člověk v tísni. Je také jejím spoluzakladatelem. Jako studentský předák byl také v roce 1989 aktivním účastníkem Sametové revoluce a i nadále působí jako politický aktivista. Byl studentem oboru biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, školu však nedokončil. Humanitární činnosti se věnoval již před revolucí, kdy zorganizoval sbírku na pomoc postiženým zemětřesením v Arménii. V roce 1989 byl členem Koordinačního stávkového výboru studentů VŠ a také zástupcem studentů v Občanském fóru a později členem týmu Václava Havla. Podílel se na založení informační agentury Epicentrum, která zprostředkovávala zpravodajství z oblastí, postižených katastrofami a krizemi.
V dalších letech se věnoval práci v Nadaci Lidových novin, v Kanceláři prezidenta republiky a v produkci filmů. Za svou činnost byl několikrát oceněn - medailí Za zásluhy, Evropan roku a Cenu paměti národa.Kdo je to Šimon Pánek? Životopis Šimon Pánek, lidé, osobnosti z politika

Hlavní informace o osobě Šimon Pánek

Národnost: česká
Datum narození: 27. prosince 1967
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Šimon Pánek sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova 3D tiskárna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bidet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Quad core? Víte co je Nádvoří?

Klíčová slova: původ slova, wiki, co znamená, význam pojmu, co je to Šimon Pánek?, popis, pojem, význam slova, etymologie, kdo to je, informace, definice, odborný výraz, vysvětlení, slovo, formulace

Pojem Šimon Pánek je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Šimon Pánek

Hledat výraz Šimon Pánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Šimon Pánek ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Šimon Pánek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Šimon Pánek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Šimon Pánek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Šimon Pánek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Šimon Pánek? Kdo to byl Šimon Pánek? Kdy se narodil Šimon Pánek? Kde se narodil Šimon Pánek? Šimon Pánek se nachází v kategorii politika. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Šimon Pánek dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Šimon Pánek i v jiné kategorii než je politika.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.