Kdo je to?
Kdo je Franco Baresi? Životopis Franco Baresi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Franco Baresi?

Kdo je Franco Baresi? Životopis, informace, biografie, sport

Franco Baresi je bývalý italský fotbalista, obránce, mistr světa z roku 1982, trenér a viceprezident italského velkoklubu AC Milán. Baresi se narodil v italském městě Travagliato. S fotbalem začal v útlém věku společně s bratry Giuseppem a Angelem. V 15 letech zkusil přijímací zkoušky v Interu Milán, kde hrál jeho bratr Giuseppe. Inter Franca odmítl, a tak zkusil štěstí v konkurenčním klubu AC Milán, kde jej přijali do mládežnického týmu.
Mezi dospělými debutoval v 17 letech v sezóně 1977-1978. V další sezóně 1978-1979 pomohl týmu k zisku Scudetta (ligový titul). Roku 1980 se klub poroučel do druhé ligy po korupčním skandálu. Druhou ligu Milán vyhrál a vrátil se po roce zpět mezi elitu. V sezóně 1981-1982 nehrál několik měsíců kvůli nemoci a Milán opět sestoupil do druhé ligy. Po roce se ihned vrátil do první ligy. Ve 22 letech získal Baresi kapitánskou pásku. Za rok 1989 se umístil na 2. místě v anketě Zlatý míč. Nejvíce úspěchů však zažil během éry trenéra Fabia Capella v 90. letech.
V milánském klubu odehrál úctyhodných 20 sezón (1977-1997), během kterých vyhrál šestkrát italskou ligu, čtyřikrát italský pohár, jednou Ligu Mistrů (1993-1994), třikrát Superpohár UEFA a dvakrát Interkontinentální pohár. Za 20 let nastoupil za Milán do 719 utkání. Ve své kariéře nehrál v žádném jiném klubu. Baresi, Tassotti, Maldini a Costacurta tvořili jednu z nejlepších obranných čtveřic v historii fotbalu. Společně vytvořili rekord 58 neprohraných po sobě jdoucích zápasů (26.5. 1991 – 14.3. 1993).
Za italskou reprezentaci hrál Baresi v letech 1982-1994 (z toho 4 roky jako kapitán). Hned na svém prvním Mistrovství světa 1982 ve Španělsku se stal mistrem světa, nicméně do žádného zápasu turnaje nezasáhl. Poté se ještě zúčastnil Mistrovství světa 1990 (bronz) a 1994 (stříbro).
Když skončil s profesionálním fotbalem pracoval jako fotbalový manažer nebo sportovní ředitel londýnského týmu FC Fulham (2002). Po krátkém působení ve Fulhamu se vrátil do Milána jako trenér mládeže. Od roku 2020 je jmenován čestným viceprezidentem klubu.
Se svou ženou má Baresi 2 syny (Edoardo a Giannandrea).Kdo je Franco Baresi? Životopis Franco Baresi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Franco Baresi

Národnost: italská
Datum narození: 8. 5. 1960
Místo narození: Travagliato, Lombardie, Itálie

Zaujala vás biografie osobnosti Franco Baresi? Potom se podělte s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Důkaz? Pamatujete si definici pojmu Exkoriace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sedimentace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kombucha?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodil Franco Baresi?, Franco Baresi, wiki, sport, životopis, biografie, vysvětlení, datum narození, informace, kde se narodil Franco Baresi?, život, wikipedie, kdo je Franco Baresi?, osobnost, zajímavosti

Pojem Franco Baresi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Franco Baresi v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Franco Baresi ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Franco Baresi na Google obrázcích

Najít pojem Franco Baresi ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Franco Baresi na Youtube

Vyhledat slovo Franco Baresi ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Franco Baresi například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Franco Baresi

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Franco Baresi? Kdy se narodil Franco Baresi? Kde se narodil Franco Baresi? Franco Baresi je v sekci Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Franco Baresi např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franco Baresi i v jiné kategorii než je sport.