Kdo je to?
Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mameluk?

Jaký je význam slova Mameluk? Co to znamená?

Mameluk neboli Mamlúk je označení vrcholného islámského bojovníka, jehož původ je kladen do Eurasie. Mamlúci měli od 13. století svou vlastní dynastii pojmenovanou Bahriové a ovládali Sýrii, Egypt a okolí až do začátku 16. století. Později byli poražení Turky, ale sultán je opět pověřil vládou nad tímto územím. Definitivně poraženi byli až Napoleonem.
Mameluk byl voják – otrok, který však získal vyšší postavení než mnoho svobodných lidí. Slovo se používá i jako hanlivé označení pro nemotorného a nepříliš vychovaného člověka.Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Definici slova Mameluk můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Příroda? Vzpomněli byste si na význam slova Brexit? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epizeuxis? Znáte definici termínu Memorandum?

Klíčová slova: hanlivé, termín, přesný výraz, co znamená, heslo, formulace, význam, odborný výraz, význam slova, slovo, Mameluk, význam pojmu, co je to Mameluk?, lexikon, kdo to je, wiki

Pojem Mameluk je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Mameluk zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Mameluk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Mameluk ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mameluk ve Wikimedia Commons

Najít pojem Mameluk ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mameluk například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Mameluk? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Mameluk? Kdo to byl Mameluk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mameluk? Definice pojmu Mameluk se nachází v kategorii hanlivé. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít pojem, text, definici, třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hanlivé.