Kdo je to?
Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mameluk?

Jaký je význam slova Mameluk? Co to znamená?

Mameluk neboli Mamlúk je označení vrcholného islámského bojovníka, jehož původ je kladen do Eurasie. Mamlúci měli od 13. století svou vlastní dynastii pojmenovanou Bahriové a ovládali Sýrii, Egypt a okolí až do začátku 16. století. Později byli poražení Turky, ale sultán je opět pověřil vládou nad tímto územím. Definitivně poraženi byli až Napoleonem.
Mameluk byl voják – otrok, který však získal vyšší postavení než mnoho svobodných lidí. Slovo se používá i jako hanlivé označení pro nemotorného a nepříliš vychovaného člověka.Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Mameluk? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Příroda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Součet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epizeuxis? Víte co je Topinambur?

Klíčová slova: hanlivé, co znamená, význam, původ slova, termín, kdo je Mameluk?, etymologie, pojem, popis, heslo, lexikon, formulace, synonymum, význam slova, vysvětlení, Mameluk

Pojem Mameluk je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Mameluk v následujících zdrojích

Najít heslo Mameluk na Google.cz

Zkusit najít frázi Mameluk ve Wikislovníku

Hledat pojem Mameluk ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Mameluk ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mameluk například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mameluk

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mameluk? Kdo to byl Mameluk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mameluk? Definice pojmu Mameluk je v kategorii hanlivé. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít výraz, definici, slovo, termín řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hanlivé.