Kdo je to?
Kdo je to Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mameluk? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mameluk?

Jaký je význam slova Mameluk? Co to znamená?

Mameluk neboli Mamlúk je označení vrcholného islámského bojovníka, jehož původ je kladen do Eurasie. Mamlúci měli od 13. století svou vlastní dynastii pojmenovanou Bahriové a ovládali Sýrii, Egypt a okolí až do začátku 16. století. Později byli poražení Turky, ale sultán je opět pověřil vládou nad tímto územím. Definitivně poraženi byli až Napoleonem.
Mameluk byl voják – otrok, který však získal vyšší postavení než mnoho svobodných lidí. Slovo se používá i jako hanlivé označení pro nemotorného a nepříliš vychovaného člověka.


Kdo je to Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mameluk? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Mameluk? Pak se podělte s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Luteální fáze? Vzpomněli byste si na význam slova Schizofrenie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Embargo? Znáte definici termínu Erteple?

Klíčová slova: Mameluk, význam, přesný význam, význam pojmu, co znamená, termín, význam slova, pojem, lexikon, hanlivé, definice, hanlivé, synonymum, přesný výraz, Mameluk, přesný výraz

Pojem Mameluk je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Mameluk na Google.cz

Hledat videa s názvem Mameluk na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Mameluk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Mameluk na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Mameluk ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mameluk například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mameluk

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Mameluk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mameluk? Definice pojmu Mameluk je v kategorii Hanlivé

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, výraz, termín, heslo kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hanlivé).