Kdo je to?
Kdo je to Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mameluk? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mameluk?

Co znamená a jaký je význam slova Mameluk?

Mameluk neboli Mamlúk je označení vrcholného islámského bojovníka, jehož původ je kladen do Eurasie. Mamlúci měli od 13. století svou vlastní dynastii pojmenovanou Bahriové a ovládali Sýrii, Egypt a okolí až do začátku 16. století. Později byli poražení Turky, ale sultán je opět pověřil vládou nad tímto územím. Definitivně poraženi byli až Napoleonem.
Mameluk byl voják – otrok, který však získal vyšší postavení než mnoho svobodných lidí. Slovo se používá i jako hanlivé označení pro nemotorného a nepříliš vychovaného člověka.


Kdo je to Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mameluk? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Mameluk? Pak se podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Luteální fáze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Brynza? Vzpomněli byste si co znamená slovo ČSSZ? Víte co je Feed?

Klíčová slova: popis, význam slova, pojem, hanlivé, přesný výraz, etymologie, synonymum, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, Mameluk, slovo, hanlivé, přesný význam, co znamená, informace

Pojem Mameluk je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Mameluk zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Mameluk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Mameluk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Mameluk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mameluk ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Mameluk na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mameluk například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Mameluk, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Mameluk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mameluk? Definice pojmu Mameluk patří do sekce Hanlivé

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat pojem, termín, výraz, heslo řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).