Kdo je to?
Kdo je to Kosmopolita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kosmopolita? Lidé, filozofie

Kosmopolita

Co znamená a jaký je význam slova Kosmopolita?

Kosmopolita je člověk, který se cítí být občanem celého světa. Nejsou pro něj důležité hranice a národní státy, naopak se chce volně pohybovat po celé planetě a cítí sounáležitost k lidstvu jako k celku.
Kosmopolitní myšlenky se objevovaly už od starověku, zesílily však v 19. století a největšího rozmachu dosáhly ve 20. a v 21. století, kdy se zásadně rozšířily možnosti cestování. Globalizace, která vede k mísení národů a kultur, vede u řady lidí k silným kosmopolitním postojům. Jako protiklad kosmopolitismu můžeme označit nacionalismus, který naopak lne k vlastnímu národu, státu a tradicím.
Český výraz pro kosmopolitu je světoobčan.Kdo je to Kosmopolita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kosmopolita? Lidé, filozofie

Zaujala vás definice pojmu Kosmopolita? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova IrfanView? Vzpomněli byste si na význam slova Trilobit? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pejorativní? Znáte definici termínu Tagliatelle?

Klíčová slova: synonymum, formulace, přesný význam, etymologie, pojem, význam, filozofie, definice, vysvětlení, termín, Kosmopolita, co znamená, přesný výraz, wiki, filozofie, lexikon

Pojem Kosmopolita je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Kosmopolita na Google obrázcích

Vyhledat pojem Kosmopolita ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Kosmopolita ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kosmopolita ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Kosmopolita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmopolita například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Kosmopolita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste zjistili Kdo je to Kosmopolita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kosmopolita? Definice pojmu Kosmopolita patří do sekce Filozofie

Kategorie filozofie, platon muž, kosmopolita, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie).