Kdo je to?
Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Kdo je to Donátor?

Co znamená a jaký je význam slova Donátor?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Definici slova Donátor můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Tetanie? Víte, co je to Rump steak? Vzpomněli byste si na význam slova Ruchadlo? Rozumíte pojmu Adenokarcinom?

Klíčová slova: přesný význam, záliby, odborný výraz, co je to Donátor?, informace, popis, přesný výraz, význam, původ slova, wiki, kdo to je, formulace, etymologie, lexikon, pojem, Donátor

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Donátor v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Donátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Donátor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Donátor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Donátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Donátor

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Donátor? Kdo to byl Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor patří do sekce záliby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Donátor i v jiné sekci než je kategorie záliby.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.