Kdo je to?
Kdo je to Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Donátor? Lidé, záliby

Kdo je to Donátor?

Jaký je význam slova Donátor? Co to znamená?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Donátor? Lidé, záliby

Sdílejte uvedený text s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Skydrive? Vzpomenete si na definici slova Groteska? Vzpomněli byste si na význam slova Taklon? Vzpomněli byste si na význam slova Airbrush?

Klíčová slova: etymologie, popis, význam, formulace, Donátor, odborný výraz, informace, termín, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, záliby, přesný výraz, wiki, pojem

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Donátor v následujících zdrojích

Hledat slovo Donátor ve Wikipedii

Vyhledat heslo Donátor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Donátor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Donátor ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Donátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Donátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor je v kategorii Záliby

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, text, definici, dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Záliby.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.