Kdo je to?
Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Kdo je to Donátor?

Co znamená a jaký je význam slova Donátor?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Donátor? s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Tuřín? Pamatujete si definici pojmu Maturita? Vzpomněli byste si na význam slova Vakuum? Vzpomněli byste si co znamená slovo Progresivní daň?

Klíčová slova: termín, heslo, informace, přesný význam, formulace, odborný výraz, slovo, wiki, kdo je Donátor?, kdo to je, záliby, význam pojmu, definice, lexikon, popis, Donátor

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Donátor v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Donátor ve Wikipedii

Najít pojem Donátor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Donátor ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Donátor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Donátor, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Donátor? Kdo to byl Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor je v kategorii záliby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než záliby).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.