Kdo je to?
Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Kdo je to Donátor?

Co znamená a jaký je význam slova Donátor?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Budeme rádi, pokud budete definici slova Donátor sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Tuřín? Rozumíte pojmu Moderní pětiboj? Vzpomněli byste si na význam slova Vakuum? Znáte pojem Ostění?

Klíčová slova: původ slova, slovo, etymologie, odborný výraz, co znamená, popis, kdo to je, kdo je Donátor?, formulace, význam, lexikon, co je to Donátor?, záliby, termín, synonymum, popis

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Donátor

Vyhledat heslo Donátor ve Wikipedii

Hledat termín Donátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Donátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Donátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Donátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Donátor? Kdo to byl Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor se nachází v kategorii záliby. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci záliby.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.