Kdo je to?
Kdo je to Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Donátor? Lidé, záliby

Donátor

Jaký je význam slova Donátor? Co to znamená?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Donátor? Lidé, záliby

Líbí se vám definice kdo je to Donátor? Pak se podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Etiketa? Znáte termín Vlastizrada? Vzpomněli byste si na význam slova Hemoglobin? Víte, co je to Charčo?

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, záliby, synonymum, vysvětlení, význam, slovo, Donátor, heslo, význam slova, informace, přesný výraz, popis, Donátor, formulace, přesný výraz

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Donátor ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Donátor na Google obrázcích

Hledat frázi Donátor na Google.cz

Zkusit najít pojem Donátor ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Donátor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Donátor

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor je v kategorii Záliby

Napsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít informace pojem, výraz,termín, heslo například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie záliby.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.