Kdo je to?
Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Kdo je to Donátor?

Co znamená a jaký je význam slova Donátor?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to, byl Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Donátor? Lidé, záliby

Tento text (Donátor) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Tetanie? Víte co je Šelest na srdci? Vzpomněli byste si na význam slova Ruchadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amarant?

Klíčová slova: definice, co znamená, popis, termín, původ slova, informace, slovo, formulace, vysvětlení, odborný výraz, wiki, kdo je Donátor?, význam slova, kdo to je, přesný význam, význam

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Donátor

Hledat videa s názvem Donátor na Youtube

Vyhledat výraz Donátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Donátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Donátor ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Donátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Donátor? Kdo to byl Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor je v sekci záliby. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít pojem, definici, text, výraz kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než záliby.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.