Kdo je to?
Kdo je to Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Donátor? Lidé, záliby

Kdo je to Donátor?

Jaký je význam slova Donátor? Co to znamená?

Donátor je člověk, který vlastním úsilím získal prostředky jisté hodnoty, a ty pak daroval veřejnosti. Proces tohoto darování (odkazu) se nazývá dedikací a je dokladován darovací listinou. Název osoby – donátor – pochází z latiny a označuje někoho, kdo věnuje či daruje. Historicky byli prvními donátory vlastníci větších panství, kteří věnovali prostředky na výstavbu, vybavení, údržbu a provoz církevních budov – kostelů, klášterů a podobně. Protože donátor zajišťoval také budoucí provoz stavby, daroval k ní také další pozemky, například polnosti, pastviny nebo lesy, ze kterých plynuly výnosy použitelné právě pro tento účel.
Odměnou donátora bylo zvěčnění jména a památky i pro budoucí generace na pomnících, pamětních kamenech, kostelních deskách, popřípadě celá budova nesla jeho jméno. K menším darům patřily například sochy svatých, které donátor věnoval jako poděkování svatým nebo patronům. V současnosti se toto označení používá pro dárce prostředků různým organizacím a nadacím.Kdo je to Donátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Donátor? Lidé, záliby

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Donátor s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Skydrive? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bootcamp? Vzpomněli byste si na význam slova B2B? Znáte termín Stagflace?

Klíčová slova: synonymum, slovo, význam slova, přesný význam, záliby, vysvětlení, Donátor, původ slova, lexikon, co znamená, termín, etymologie, definice, význam pojmu, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Donátor je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Donátor v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Donátor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Donátor ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Donátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Donátor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Donátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Donátor například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Donátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Donátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Donátor? Definice pojmu Donátor se nachází v kategorii Záliby

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, termín kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci záliby.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.