Kdo je to?
Kdo je to Gay? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gay? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Gay?

Co znamená a jaký je význam slova Gay?

Gay je muž s homosexuální orientací. Jedná se tedy o muže, které sexuálně přitahují osoby stejného pohlaví. Homosexuální ženu označujeme jako lesbu.
Homosexualita je odbornou veřejností považována za standardní sexuální orientaci. Již ve 2. polovině 20. století se upustilo od kvalifikace homosexuality jako duševní poruchy. Procento gayů v populaci se různí podle metodiky, roku a země výzkumu, nicméně obecně se předpokládá, že kolem 5 procent mužů je homosexuálních.
Společenské postavení gayů se v různých zemích světa radikálně liší. Zatímco v minulosti byla homosexualita trestána a pronásledována velmi často, ve 20. století se situace postupně měnila. V některých částech světa, především v Americe a v západní Evropě, jsou většinovou společností obvykle přijímáni a mohou legálně vstupovat do manželství. V jiných zemích jsou gayové a lesby diskriminováni a časté je i pronásledování v zemích, kde je homosexualita trestná.
Slovo gay pochází z angličtiny, dnes je však běžně užíváno v mnoha jazycích světa.Kdo je to Gay? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gay? Lidé, vlastnosti

Text s definicí výrazu Gay doporučujeme sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Sebepoškozování? Vzpomněli byste si na význam slova Předsudek? Víte co je Hřích? Znáte definici termínu Ganache?

Klíčová slova: přesný význam, Gay, termín, vlastnosti, wiki, co znamená, definice, pojem, informace, Gay, formulace, popis, původ slova, heslo, význam, etymologie

Pojem Gay je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Gay ve Wikipedii

Najít heslo Gay ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Gay na Google.cz

Hledat heslo Gay ve Wikislovníku

Hledat termín Gay ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gay například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Gay

Nyní již víte Kdo je to Gay? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gay? Definice pojmu Gay se nachází v sekci Vlastnosti

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace pojem, definici, text, výraztřeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gay v jiné sekci než vlastnosti.