Kdo je to?
Kdo byl Hippokratés? Životopis Hippokratés, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo byl Hippokratés?

Kdo byl Hippokratés? Životopis, informace, biografie, lékařství

Hippokratés byl starověký řecký lékař, který je považován za zakladatele lékařství a tvůrce tzv. Hippokratovy přísahy. Hippokratés se pravděpodobně narodil na řeckém ostrově Kos do rodiny lékařů. Vzdělání získal od svého otce (lékaře) Herakleida. V mládí opustil domov a vydal se na cesty po Řecku a Malé Asii. V době peloponéských válek pobýval v Athénách, kde roku 430 př. n. l. potlačil morovou nákazu a za to obdržel čestné občanství města Athény. Později založil lékařskou školu, kde vyučoval lékařství a filosofii a oba tyto obory spojoval v jedno.
Je autorem tzv. Hippokratovy přísahy, která je jakýmsi souborem etických pravidel lékaře. Součástí této přísahy je lékařské tajemství. Během svého života sepisoval různé spisy a poznatky, které v průběhu své lékařské činnosti pozoroval. Tyto a jiné spisy se objevily ve sbírce Corpus Hippocraticum (cca 60 spisů), která dala základ moderní medicíně. Hippokratés také popsal nemoci jako záškrt, tuberkulózu (plicní a kostní) a jiné.
V díle Peri aeron, hydaton, topon ( O vzduchu, vodě a místě) popisuje, jak má na lidské zdraví vliv prostředí, ve kterém se vyskytuje. Hippokratés zemřel roku 370 př. n. l. a dožil se poměrně vysokého věku (80 let).



Kdo byl Hippokratés? Životopis Hippokratés, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Hippokratés

Národnost: řecká
Datum narození: 460 pč. n. l.
Místo narození: Kos, Řecko
Datum úmrtí: 370 př. n. l.

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Hippokratés? s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Gimp? Pamatujete si definici pojmu Krepdešín? Pamatujete si definici pojmu Ampér? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rituál?

Klíčová slova: biografie, zajímavosti, národnost, lékařství, místo narození, kdo to je, Hippokratés, osobnosti, wiki, vysvětlení, Kdy zemřel Hippokratés, informace, kdo je Hippokratés?, osobnost, lexikon, Hippokratés

Pojem Hippokratés je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Hippokratés lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Hippokratés ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Hippokratés ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Hippokratés na Google.cz

Hledat videa s názvem Hippokratés na Youtube

Vyhledat pojem Hippokratés ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hippokratés například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Hippokratés? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Hippokratés? Kdy se narodil Hippokratés? Kde se narodil Hippokratés? Kdy zemřel Hippokratés? Hippokratés je v kategorii Lékařství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hippokratés dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hippokratés i v jiné kategorii než je lékařství.