Kdo je to?
Kdo byl Hippokratés? Životopis Hippokratés, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hippokratés

Kdo byl Hippokratés? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Hippokratés byl starověký řecký lékař, který je považován za zakladatele lékařství a tvůrce tzv. Hippokratovy přísahy. Hippokratés se pravděpodobně narodil na řeckém ostrově Kos do rodiny lékařů. Vzdělání získal od svého otce (lékaře) Herakleida. V mládí opustil domov a vydal se na cesty po Řecku a Malé Asii. V době peloponéských válek pobýval v Athénách, kde roku 430 př. n. l. potlačil morovou nákazu a za to obdržel čestné občanství města Athény. Později založil lékařskou školu, kde vyučoval lékařství a filosofii a oba tyto obory spojoval v jedno.
Je autorem tzv. Hippokratovy přísahy, která je jakýmsi souborem etických pravidel lékaře. Součástí této přísahy je lékařské tajemství. Během svého života sepisoval různé spisy a poznatky, které v průběhu své lékařské činnosti pozoroval. Tyto a jiné spisy se objevily ve sbírce Corpus Hippocraticum (cca 60 spisů), která dala základ moderní medicíně. Hippokratés také popsal nemoci jako záškrt, tuberkulózu (plicní a kostní) a jiné.
V díle Peri aeron, hydaton, topon ( O vzduchu, vodě a místě) popisuje, jak má na lidské zdraví vliv prostředí, ve kterém se vyskytuje. Hippokratés zemřel roku 370 př. n. l. a dožil se poměrně vysokého věku (80 let).Kdo byl Hippokratés? Životopis Hippokratés, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní informace o osobě Hippokratés

Národnost: řecká
Datum narození: 460 pč. n. l.
Místo narození: Kos, Řecko
Datum úmrtí: 370 př. n. l.

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hippokratés sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Otka? Pamatujete si definici pojmu Frgál? Pamatujete si definici pojmu Přestupek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Oligarcha?

Klíčová slova: wiki, životopis, zajímavosti, život, národnost, informace, kdy se narodil Hippokratés?, národnost, lékařství, kdo to je, datum narození, wikipedie, osobnost, popis, biografie, Kdy zemřel Hippokratés

Pojem Hippokratés je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hippokratés zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Hippokratés ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Hippokratés ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Hippokratés na Google obrázcích

Vyhledat slovo Hippokratés ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hippokratés ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hippokratés například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hippokratés

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Hippokratés? Kdy se narodil Hippokratés? Kde se narodil Hippokratés? Kdy zemřel Hippokratés? Hippokratés je v sekci Lékařství

Kategorie lékařství, pilulky lékárna, hippokratés, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Hippokratés dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hippokratés i v jiné kategorii než je lékařství.