Kdo je to?
Kdo je George Bush? Životopis George Bush, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

George Bush

Kdo je George Bush? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

George Bush (celým jménem George Walker Bush) je bývalý důstojník, podnikatel, republikánský politik a 43. prezident Spojených států amerických. Otec George Bush starší byl úspěšný politik a pro své syny sloužil jako vzor. George Bush proto šel v otcových stopách a stejně jako on vystudoval Yale College, kde byl členem stejných studentských spolků. Mimo jiné patřil mezi členy kontroverzního spolku Skull and Bones. Jako student nevynikal, ale univerzitu dokončil a získal titul z oboru filosofie. Následně působil u armády jako pilot a několik let byl členem Národní letecké gardy. Byl povýšen na důstojníka, ale poté z armády odešel a studoval na Harvardu, kde vystudoval obor Masters of Business Administration.
V 70. letech začal podnikat. Opět následoval otcův příklad a zaměřil se na ropný průmysl. Založil úspěšnou firmu Bush Exploration, ve které i po jejím prodeji působil jako generální ředitel. Před prezidentskými volbami v roce 1989 podporoval kandidaturu svého otce a snažil se sjednotit pravicové, konzervativní a křesťanské skupiny. To se mu do velké míry podařilo a podporu sjednoceného hnutí využil v roce 1994, kdy se stal guvernérem Texasu. Díky důrazu na rodinnou a křesťanskou politiku byl mezi republikánskými voliči stále populárnější a v roce 1998 vyhrál i podruhé.
Před prezidentskými volbami roku 2000 oznámil vlastní kandidaturu na prezidenta, ke které ho vyzývali přední představitelé Republikánské strany. Prezidentskou kampaň založil na úspěšném výkonu guvernérské funkce a na tématech jako je obrana náboženských hodnot nebo stažení amerických sil ze zahraničí. Tyto volby patřily mezi nejtěsnější volby v amerických dějinách a na důležité Floridě rozhodlo jen několik stovek hlasů. Demokratický kandidát Al Gore nakonec prohrál a Bush se stal 43. prezidentem Spojených států amerických. Ve funkci prezidenta musel řešit hlavně teroristický útok spáchaný 11. září 2001, během kterého zemřely tisíce lidí. Po útoku radikálně změnil zahraniční politiku, opustil izolacionismus a zahájil rozsáhlé tažení proti terorismu, které zahrnovalo invazi do Afghánistánu nebo válku v Iráku.
Před volbami v roce 2004 se Bush rozhodl obhajovat prezidentský mandát a střetl se s demokratickým politikem Johnem Kerrym. Stejně jako předchozí volby, i tyto byly velmi těsné, ale po sečtení všech hlasů byl Bush prohlášen za vítěze. V druhém funkčním období pokračoval v boji s terorismem, ale oproti předchozímu období se více zaměřil i na domácí politiku nebo na zlepšení vztahů s Evropou. V roce 2009 opustil prezidentskou funkci i vysokou politiku, ale i nadále vystupuje na veřejnosti a pořádá přednášky.Kdo je George Bush? Životopis George Bush, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě George Bush

Národnost: americká
Datum narození: 6. července 1946
Místo narození: New Haven, USA

Tento text (George Bush) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Nikasil? Víte co je All inclusive? Vzpomenete si na definici slova Ájurvéda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Frisco?

Klíčová slova: politici, místo narození, popis, osobnosti, zajímavosti, lexikon, národnost, wikipedie, narození, kdo je George Bush?, kde se narodil George Bush?, život, George Bush, biografie, životopis, vysvětlení

Pojem George Bush je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem George Bush v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo George Bush ve Wikipedii

Najít slovo George Bush ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz George Bush ve vyhledávači Qwant

Hledat termín George Bush na Google.cz

Zkusit najít pojem George Bush v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo George Bush například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby George Bush

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to George Bush? Kdy se narodil George Bush? Kde se narodil George Bush? George Bush patří do kategorie Politici

Kategorie politici, politička v kostýmu, george Bush, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka George Bush např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Bush i v jiné kategorii než je politici.