Kdo je to?
Kdo je George Bush? Životopis George Bush, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je George Bush?

Kdo je George Bush? Životopis, informace, biografie, politici

George Bush (celým jménem George Walker Bush) je bývalý důstojník, podnikatel, republikánský politik a 43. prezident Spojených států amerických. Otec George Bush starší byl úspěšný politik a pro své syny sloužil jako vzor. George Bush proto šel v otcových stopách a stejně jako on vystudoval Yale College, kde byl členem stejných studentských spolků. Mimo jiné patřil mezi členy kontroverzního spolku Skull and Bones. Jako student nevynikal, ale univerzitu dokončil a získal titul z oboru filosofie. Následně působil u armády jako pilot a několik let byl členem Národní letecké gardy. Byl povýšen na důstojníka, ale poté z armády odešel a studoval na Harvardu, kde vystudoval obor Masters of Business Administration.
V 70. letech začal podnikat. Opět následoval otcův příklad a zaměřil se na ropný průmysl. Založil úspěšnou firmu Bush Exploration, ve které i po jejím prodeji působil jako generální ředitel. Před prezidentskými volbami v roce 1989 podporoval kandidaturu svého otce a snažil se sjednotit pravicové, konzervativní a křesťanské skupiny. To se mu do velké míry podařilo a podporu sjednoceného hnutí využil v roce 1994, kdy se stal guvernérem Texasu. Díky důrazu na rodinnou a křesťanskou politiku byl mezi republikánskými voliči stále populárnější a v roce 1998 vyhrál i podruhé.
Před prezidentskými volbami roku 2000 oznámil vlastní kandidaturu na prezidenta, ke které ho vyzývali přední představitelé Republikánské strany. Prezidentskou kampaň založil na úspěšném výkonu guvernérské funkce a na tématech jako je obrana náboženských hodnot nebo stažení amerických sil ze zahraničí. Tyto volby patřily mezi nejtěsnější volby v amerických dějinách a na důležité Floridě rozhodlo jen několik stovek hlasů. Demokratický kandidát Al Gore nakonec prohrál a Bush se stal 43. prezidentem Spojených států amerických. Ve funkci prezidenta musel řešit hlavně teroristický útok spáchaný 11. září 2001, během kterého zemřely tisíce lidí. Po útoku radikálně změnil zahraniční politiku, opustil izolacionismus a zahájil rozsáhlé tažení proti terorismu, které zahrnovalo invazi do Afghánistánu nebo válku v Iráku.
Před volbami v roce 2004 se Bush rozhodl obhajovat prezidentský mandát a střetl se s demokratickým politikem Johnem Kerrym. Stejně jako předchozí volby, i tyto byly velmi těsné, ale po sečtení všech hlasů byl Bush prohlášen za vítěze. V druhém funkčním období pokračoval v boji s terorismem, ale oproti předchozímu období se více zaměřil i na domácí politiku nebo na zlepšení vztahů s Evropou. V roce 2009 opustil prezidentskou funkci i vysokou politiku, ale i nadále vystupuje na veřejnosti a pořádá přednášky.Kdo je George Bush? Životopis George Bush, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě George Bush

Národnost: americká
Datum narození: 6. července 1946
Místo narození: New Haven, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text George Bush s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Inri? Vzpomenete si na definici slova Celta? Vzpomenete si na definici slova Impotence? Vzpomněli byste si na význam slova Výsledovka?

Klíčová slova: datum narození, wiki, politici, národnost, biografie, osobnost, zajímavosti, vysvětlení, kdo je George Bush?, wikipedie, život, kde se narodil George Bush?, lexikon, životopis, kdy se narodil George Bush?, narození

Pojem George Bush je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem George Bush na Youtube

Najít výraz George Bush ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo George Bush ve Wikipedii

Hledat výraz George Bush ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo George Bush ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo George Bush například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je George Bush? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to George Bush? Kdy se narodil George Bush? Kde se narodil George Bush? George Bush patří do sekce Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka George Bush dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Bush i v jiné kategorii než je politici.