Kdo je to?
Kdo je to Petr Kostka? Životopis Petr Kostka, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Petr Kostka?

Kdo je to Petr Kostka? Stručný životopis

Petr Kostka je český herec a dabér.
Po nedokončených studiích na DAMU nastoupil do Městských divadel pražských. V 70. letech přesídlil do Národního divadla, kde působil dvacet sezón. V Národním divadle se Petr Kostka představil v desítkách inscenací od Shakespeara (Hamlet, Král Lear, Mnoho povyku pro nic, Jindřich IV.), přes české klasiky (Matka, Fidlovačka) až po různorodé komedie (Soud lásky, Ptákoviny podle Aristofana). V 90. letech Národní divadlo opustil a přijal angažmá v Divadle na Vinohradech, kde vystupoval jak v dramatických, tak komediálních rolích.
Je známý také jako dabér - jeho hlas zazněl ve stovkách filmů a seriálových dílů. Zřejmě nejčastěji jej můžeme slyšet v roli Hercula Poirota, kde se stal českým hlasem Davida Sucheta.
Petr Kostka je spíše divadelní herec, přesto má i ve své filmografii řadu významných rolí, např. ve filmech Vyšší princip, Což takhle dát si špenát nebo Nesmrtelná teta. Objevil se i v seriálech, výraznou roli hrál v oblíbených Četnických humoreskách, v roce 2021 se na obrazovky České televize vrátil v Kukačkách.
Je držitelem Ceny Thálie za herecký výkon ve hře Richarda Beara Smíšené (po)city, v roce 2018 pak dosáhl na Thálii za celoživotní dílo. Byl také oceněn Cenou Františka Filipovského za svou dlouholetou práci v dabingu.
Jeho dcerou je herečka a moderátorka Tereza Kostková.Kdo je to Petr Kostka? Životopis Petr Kostka, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Petr Kostka

Národnost: česká
Datum narození: 11. června 1938
Místo narození: Říčany

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Kostka s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Brod? Znáte termín Aura? Víte, co je to Stagnace? Víte, co je to Hashtag?

Klíčová slova: etymologie, přesný význam, Petr Kostka, co je to Petr Kostka?, slovo, wiki, význam pojmu, pojem, co znamená, termín, význam, formulace, vysvětlení, definice, odborný výraz, význam slova

Pojem Petr Kostka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Petr Kostka v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Petr Kostka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Petr Kostka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Kostka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Petr Kostka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kostka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kostka?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Petr Kostka? Kdo to byl Petr Kostka? Kdy se narodil Petr Kostka? Kde se narodil Petr Kostka? Petr Kostka patří do sekce herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Petr Kostka řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kostka i v jiné kategorii než je herectví.