Kdo je to?
Kdo je to Indiana Jones? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Indiana Jones? Lidé, fikce

Kdo je to Indiana Jones?

Co znamená a jaký je význam slova Indiana Jones?

Indiana Jones, plným jménem Dr. Henry Walton „Indiana“ Jones Jr., je fiktivní postava archeologa a dobrodruha, kterou vytvořili američtí režiséři a producenti George Lucas a Steven Spielberg (původně se chtěli vyrovnat Jamesi Bondovi).
Postava Indiana Jonese se stala populární díky filmové sérii Indiana Jones: Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark, 1981); Indiana Jones a chrám zkázy (Indiana Jones and the Temple of Doom, 1984); Indiana Jones a Poslední křížová výprava (Indiana Jones and the Last Crusade, 1989); Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, 2008) a poslední Indiana Jones a nástroj osudu (Indiana Jones and the Dial of Destiny, 2023).
Hlavní postava, Indiana Jones, je profesorem archeologie a historie na fiktivní univerzitě, ale také vášnivým dobrodruhem a objevitelem. Jeho dobrodružství jsou často zasazena do historických a exotických prostředí, a Jones se vydává na různé mise a expedice za tajemstvími, poklady a artefakty z celého světa.
Indiana Jonese poznáte podle jeho ikonického klobouku a biče, ale také podle toho, že se strašně bojí hadů. Je velmi charismatický a mluví 27 světovými jazyky. V různých dílech série bojuje proti různým negativním silám a hrdinům (nacistům, sovětským tajným agentům apod.). Indiana Jonese úspěšně ztvárnil herec Harrison Ford, a to i v posledním díle celé série.Kdo je to Indiana Jones? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Indiana Jones? Lidé, fikce

Text s definicí výrazu Indiana Jones doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je LMD? Vzpomněli byste si co znamená slovo MDŽ? Rozumíte pojmu Dikce? Víte co je Touha?

Klíčová slova: definice, význam pojmu, wikipedie, slovo, informace, formulace, přesný výraz, Indiana Jones, Indiana Jones, synonymum, wiki, heslo, význam slova, lexikon, přesný význam, odborný výraz

Pojem Indiana Jones je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Indiana Jones

Zkusit najít výraz Indiana Jones ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Indiana Jones na Google.cz

Hledat slovo Indiana Jones ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Indiana Jones na Google obrázcích

Hledat pojem Indiana Jones ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Indiana Jones například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Indiana Jones

Nyní již víte Kdo je to Indiana Jones? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Indiana Jones? Definice pojmu Indiana Jones se nachází v sekci Fikce

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, definici, text, výrazkupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Indiana Jones i v jiné části webu než je kategorie fikce.