Kdo je to?
Kdo je to Indiana Jones? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Indiana Jones? Lidé, fikce

Indiana Jones

Jaký je význam slova Indiana Jones? Co to znamená?

Indiana Jones, plným jménem Dr. Henry Walton „Indiana“ Jones Jr., je fiktivní postava archeologa a dobrodruha, kterou vytvořili američtí režiséři a producenti George Lucas a Steven Spielberg (původně se chtěli vyrovnat Jamesi Bondovi).
Postava Indiana Jonese se stala populární díky filmové sérii Indiana Jones: Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark, 1981); Indiana Jones a chrám zkázy (Indiana Jones and the Temple of Doom, 1984); Indiana Jones a Poslední křížová výprava (Indiana Jones and the Last Crusade, 1989); Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, 2008) a poslední Indiana Jones a nástroj osudu (Indiana Jones and the Dial of Destiny, 2023).
Hlavní postava, Indiana Jones, je profesorem archeologie a historie na fiktivní univerzitě, ale také vášnivým dobrodruhem a objevitelem. Jeho dobrodružství jsou často zasazena do historických a exotických prostředí, a Jones se vydává na různé mise a expedice za tajemstvími, poklady a artefakty z celého světa.
Indiana Jonese poznáte podle jeho ikonického klobouku a biče, ale také podle toho, že se strašně bojí hadů. Je velmi charismatický a mluví 27 světovými jazyky. V různých dílech série bojuje proti různým negativním silám a hrdinům (nacistům, sovětským tajným agentům apod.). Indiana Jonese úspěšně ztvárnil herec Harrison Ford, a to i v posledním díle celé série.Kdo je to Indiana Jones? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Indiana Jones? Lidé, fikce

Zaujalo vás slovo, termín Indiana Jones? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Slunovrat? Znáte termín Elektrické napětí? Rozumíte pojmu Destilace? Víte, co je to Bradykardie?

Klíčová slova: fikce, informace, původ slova, přesný výraz, etymologie, termín, lexikon, význam, přesný výraz, fikce, pojem, formulace, wikipedie, heslo, odborný výraz, slovo

Pojem Indiana Jones je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Indiana Jones hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat výraz Indiana Jones ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Indiana Jones ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Indiana Jones ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Indiana Jones na Youtube

Zkusit najít pojem Indiana Jones ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Indiana Jones například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Indiana Jones? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka už zajisté víte Kdo je to Indiana Jones? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Indiana Jones? Definice pojmu Indiana Jones se nachází v kategorii Fikce

Kategorie fikce, vesmírná loď, indiana Jones, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Indiana Jones i v jiné kategorii než v fikce.