Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Hospodin? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem ADSL? Vzpomněli byste si co označuje výraz Udržitelný rozvoj? Pamatujete si definici pojmu Fenomén? Znáte termín Variabilní symbol?

Klíčová slova: heslo, kdo to je, význam, význam slova, etymologie, co je to Hospodin?, význam pojmu, synonymum, co znamená, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, definice, kdo je Hospodin?, slovo

Pojem Hospodin je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Hospodin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Hospodin na Youtube

Vyhledat pojem Hospodin ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hospodin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hospodin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodin například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Hospodin, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin se nachází v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, termín např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Hospodin hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.