Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Hospodin se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Žakár? Znáte pojem Věcné břemeno? Pamatujete si definici pojmu Statutární město? Vzpomenete si na definici slova Foyer?

Klíčová slova: původ slova, popis, heslo, význam slova, odborný výraz, kdo je Hospodin?, pojem, informace, definice, formulace, etymologie, co je to Hospodin?, význam, přesný výraz, přesný význam, synonymum

Pojem Hospodin je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Hospodin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Hospodin ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hospodin ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hospodin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodin například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Hospodin, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin je v kategorii křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Hospodin hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.