Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Definici slova Hospodin můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Jazylka? Vzpomněli byste si na význam slova Raw strava? Pamatujete si definici pojmu Maltodextrin? Znáte definici termínu Vlastizrada?

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, kdo je Hospodin?, vysvětlení, význam slova, přesný význam, přesný výraz, pojem, křesťanství, co znamená, popis, popis, wiki, původ slova, význam pojmu, kdo to je

Pojem Hospodin je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Hospodin

Hledat videa s názvem Hospodin na Youtube

Zkusit najít frázi Hospodin ve Wikipedii

Vyhledat termín Hospodin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hospodin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodin například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hospodin

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin patří do sekce křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat pojem, výraz, termín, heslo například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.