Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Hospodin? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Žakár? Znáte termín Vysoký tlak? Pamatujete si definici pojmu Statutární město? Víte, co je to Paliativní péče?

Klíčová slova: co je to Hospodin?, vysvětlení, význam slova, popis, termín, co znamená, původ slova, formulace, význam, význam pojmu, etymologie, pojem, wiki, synonymum, odborný výraz, informace

Pojem Hospodin je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Hospodin lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Hospodin ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hospodin ve Wikipedii

Hledat pojem Hospodin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hospodin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodin například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hospodin

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin patří do sekce křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Hospodin i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.