Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Hospodin s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem ADSL? Vzpomenete si na definici slova Orientační běh? Pamatujete si definici pojmu Fenomén? Vzpomněli byste si na význam slova Evropská unie?

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, definice, význam pojmu, wiki, křesťanství, co je to Hospodin?, formulace, odborný výraz, pojem, vysvětlení, synonymum, slovo, kdo je Hospodin?, kdo to je, popis

Pojem Hospodin je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Hospodin

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hospodin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hospodin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Hospodin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hospodin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodin například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hospodin

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin je v kategorii křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než křesťanství).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.