Kdo je to?
Kdo je to Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hospodin? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hospodin s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Jazylka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trdelník? Pamatujete si definici pojmu Korporátní daň? Víte co je Open Office?

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, informace, přesný výraz, wiki, etymologie, wikipedie, synonymum, přesný výraz, popis, definice, význam, Hospodin, heslo, význam pojmu, původ slova

Pojem Hospodin je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Hospodin

Vyhledat slovo Hospodin ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Hospodin ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Hospodin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hospodin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Hospodin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodin například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Hospodin, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin se nachází v kategorii Křesťanství

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, termín řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.