Kdo je to?
Kdo je to Ožrala? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ožrala? Lidé, hanlivé

Ožrala

Co znamená a jaký je význam slova Ožrala?

Ožrala je vulgární označení pro člověka, který nezřízeně (často a ve velkém množství) konzumuje alkoholické nápoje. Synonyma ke slovu ochlasta jsou: opilec, notorik, notor, alkoholik, pijan, piják, ochlasta, vochlasta, ochmelka, vochmelka atd. Slovo ožrala pochází ze slova ožrat se, které je odvozeno od způsobu konzumace středověkého piva. Středověké pivo nebyl nápoj jak ho dnes známe. Jednalo se o zkvašenou kaši, které se jedla pomocí lžíce. Středověké pivo se na rozdíl od vína nepilo, ale jedlo (žralo). Nezřízený konzument vína proto byl opilec (pil víno), nezřízený konzument piva byl ožrala (jedl - žral pivo).


Kdo je to Ožrala? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ožrala? Lidé, hanlivé

Tento text (Ožrala) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hematologie? Víte co je Satira? Znáte pojem Výklad? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tramping?

Klíčová slova: popis, původ slova, definice, etymologie, přesný výraz, wiki, informace, slovo, wikipedie, pojem, hanlivé, Ožrala, heslo, co znamená, odborný výraz, přesný význam

Pojem Ožrala je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Ožrala na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Ožrala na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Ožrala ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ožrala na Google.cz

Zkusit najít heslo Ožrala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ožrala například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ožrala

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Ožrala? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ožrala? Definice pojmu Ožrala patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá zvířata, ožrala, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hanlivé).