Kdo je to?
Kdo je to, byl Ožrala? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ožrala? Lidé, hanlivé

Kdo je to Ožrala?

Co znamená a jaký je význam slova Ožrala?

Ožrala je vulgární označení pro člověka, který nezřízeně (často a ve velkém množství) konzumuje alkoholické nápoje. Synonyma ke slovu ochlasta jsou: opilec, notorik, notor, alkoholik, pijan, piják, ochlasta, vochlasta, ochmelka, vochmelka atd. Slovo ožrala pochází ze slova ožrat se, které je odvozeno od způsobu konzumace středověkého piva. Středověké pivo nebyl nápoj jak ho dnes známe. Jednalo se o zkvašenou kaši, které se jedla pomocí lžíce. Středověké pivo se na rozdíl od vína nepilo, ale jedlo (žralo). Nezřízený konzument vína proto byl opilec (pil víno), nezřízený konzument piva byl ožrala (jedl - žral pivo).


Kdo je to, byl Ožrala? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ožrala? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Ožrala? s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Piloxing? Znáte pojem Itinerář? Znáte pojem Zumba? Vzpomenete si na definici slova Souznačné slovo?

Klíčová slova: původ slova, co je to Ožrala?, pojem, význam, formulace, lexikon, Ožrala, slovo, co znamená, přesný význam, popis, termín, definice, význam slova, popis, přesný výraz

Pojem Ožrala je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Ožrala ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Ožrala ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ožrala ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ožrala na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ožrala například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ožrala

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ožrala? Kdo to byl Ožrala? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ožrala? Definice pojmu Ožrala je v kategorii hanlivé. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hanlivé.