Kdo je to?
Kdo je to, byl Ožrala? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ožrala? Lidé, hanlivé

Kdo je to Ožrala?

Co znamená a jaký je význam slova Ožrala?

Ožrala je vulgární označení pro člověka, který nezřízeně (často a ve velkém množství) konzumuje alkoholické nápoje. Synonyma ke slovu ochlasta jsou: opilec, notorik, notor, alkoholik, pijan, piják, ochlasta, vochlasta, ochmelka, vochmelka atd. Slovo ožrala pochází ze slova ožrat se, které je odvozeno od způsobu konzumace středověkého piva. Středověké pivo nebyl nápoj jak ho dnes známe. Jednalo se o zkvašenou kaši, které se jedla pomocí lžíce. Středověké pivo se na rozdíl od vína nepilo, ale jedlo (žralo). Nezřízený konzument vína proto byl opilec (pil víno), nezřízený konzument piva byl ožrala (jedl - žral pivo).


Kdo je to, byl Ožrala? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ožrala? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Ožrala s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektronický podpis? Znáte pojem Stavební spoření? Znáte pojem Anabolické steroidy? Vzpomenete si na definici slova Čubrica?

Klíčová slova: formulace, Ožrala, termín, pojem, kdo to je, hanlivé, vysvětlení, etymologie, odborný výraz, popis, přesný význam, co je to Ožrala?, heslo, kdo je Ožrala?, původ slova, lexikon

Pojem Ožrala je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Ožrala na Google.cz

Vyhledat termín Ožrala ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Ožrala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Ožrala ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ožrala například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Ožrala? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ožrala? Kdo to byl Ožrala? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ožrala? Definice pojmu Ožrala je v sekci hanlivé. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Ožrala hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).