Kdo je to?
Kdo byla Štěpánka Haničincová? Životopis Štěpánka Haničincová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Štěpánka Haničincová?

Kdo byla Štěpánka Haničincová? Životopis, informace, biografie, herectví

Štěpánka Haničincová byla česká herečka a moderátorka známá především z pořadů pro děti.
Vystudovala DAMU.
Diváci ji znají především z pořadů Československé televize určených dětem. V televizní dětské tvorbě se začala objevovat v 50. letech. Největší slávy pak dosáhla v době, kdy uváděla pořady Malý televizní kabaret a Studio Kamarád. Ke svým výstupům často využívala loutky - známý je Čertík Bertík. V 70. letech se však dostala do křížku s komunistickým režimem, když její dcera emigrovala. Haničincová byla stažena z obrazovek a znovu se na nich objevila až po pádu režimu. V posledních letech života se potýkala s alkoholovou závislostí.
Celá její kariéra je spojena s dětskými pořady. Kromě těch zmíněných, občas vystupovala i v pohádkách, například Rozmarýnkův zlatý klíček z roku 1967.
Byla třikrát vdaná - za herce Petra Haničince, Jana Valáška a Jana Přeučila.Kdo byla Štěpánka Haničincová? Životopis Štěpánka Haničincová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Štěpánka Haničincová

Národnost: česká
Datum narození: 30. září 1931
Místo narození: Kvíčovice, Plzeňsko
Datum úmrtí: 27. října 1999

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Štěpánka Haničincová sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Stříbrný gól? Znáte termín Sloučenina? Vzpomenete si na definici slova Kancionál? Víte, co je to Apnoe?

Klíčová slova: osobnosti, herectví, kdo je Štěpánka Haničincová?, datum narození, nežijící, wikipedie, Štěpánka Haničincová, narození, herectví, zajímavosti, informace, kde se narodila Štěpánka Haničincová?, životopis, kdo to je, datum úmrtí, osobnost

Pojem Štěpánka Haničincová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Štěpánka Haničincová ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Štěpánka Haničincová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Štěpánka Haničincová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Štěpánka Haničincová ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Štěpánka Haničincová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěpánka Haničincová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Štěpánka Haničincová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byla Štěpánka Haničincová? Kdy se narodila Štěpánka Haničincová? Kde se narodila Štěpánka Haničincová? Kdy zemřela Štěpánka Haničincová? Štěpánka Haničincová se nachází v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Štěpánka Haničincová dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štěpánka Haničincová i v jiné kategorii než je herectví.