Kdo je to?
Kdo byla Štěpánka Haničincová? Životopis Štěpánka Haničincová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Štěpánka Haničincová

Kdo byla Štěpánka Haničincová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Štěpánka Haničincová byla česká herečka a moderátorka známá především z pořadů pro děti.
Vystudovala DAMU.
Diváci ji znají především z pořadů Československé televize určených dětem. V televizní dětské tvorbě se začala objevovat v 50. letech. Největší slávy pak dosáhla v době, kdy uváděla pořady Malý televizní kabaret a Studio Kamarád. Ke svým výstupům často využívala loutky - známý je Čertík Bertík. V 70. letech se však dostala do křížku s komunistickým režimem, když její dcera emigrovala. Haničincová byla stažena z obrazovek a znovu se na nich objevila až po pádu režimu. V posledních letech života se potýkala s alkoholovou závislostí.
Celá její kariéra je spojena s dětskými pořady. Kromě těch zmíněných, občas vystupovala i v pohádkách, například Rozmarýnkův zlatý klíček z roku 1967.
Byla třikrát vdaná - za herce Petra Haničince, Jana Valáška a Jana Přeučila.Kdo byla Štěpánka Haničincová? Životopis Štěpánka Haničincová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Štěpánka Haničincová

Národnost: česká
Datum narození: 30. září 1931
Místo narození: Kvíčovice, Plzeňsko
Datum úmrtí: 27. října 1999

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Štěpánka Haničincová sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Hlavatka? Znáte definici termínu Laguna? Vzpomenete si na definici slova Word? Pamatujete si definici pojmu AdBlock?

Klíčová slova: kde se narodila Štěpánka Haničincová?, popis, herectví, místo narození, narození, biografie, národnost, osobnosti, kdy se narodila Štěpánka Haničincová?, informace, datum úmrtí, zajímavosti, životopis, vysvětlení, život, Štěpánka Haničincová

Pojem Štěpánka Haničincová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Štěpánka Haničincová v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Štěpánka Haničincová na Youtube

Vyhledat termín Štěpánka Haničincová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Štěpánka Haničincová na Google.cz

Vyhledat pojem Štěpánka Haničincová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Štěpánka Haničincová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěpánka Haničincová například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Štěpánka Haničincová

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byla Štěpánka Haničincová? Kdy se narodila Štěpánka Haničincová? Kde se narodila Štěpánka Haničincová? Kdy zemřela Štěpánka Haničincová? Štěpánka Haničincová patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Štěpánka Haničincová řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štěpánka Haničincová i v jiné kategorii než je herectví.