Kdo je to?
Kdo je Martina Hudečková? Životopis Martina Hudečková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Martina Hudečková?

Kdo je Martina Hudečková? Životopis, informace, biografie, herectví

Martina Hudečková je česká filmová, seriálová, divadelní herečka a hlavně dabingová herečka. Hudečková se narodila v Praze do rodiny režiséra Václava Hudečka. Po základní škole začala studovat herectví na Pražské konzervatoři. Po úspěšném studiu začala působit v pražském Divadle Jiřího Wolkera, kde hrála celých 13 let. Poté nejprve přešla do pražského divadla Reduta a odtud do divadla Skelet Pavla Trávníčka. Několikrát hostovala v pražském Divadle Bez zábradlí.
Ve filmu Hudečková debutovala již během studií na konzervatoři, a to ve snímku Půl domu bez ženicha. Následně často hrála role v televizních pohádkách jako Nevěsta z obrázku (1983), Vodník v pivovaře, Spící princ (1985), My se vlka nebojíme, Moudrá sova (1988) a další. Vystupovala i v televizních pořadech pro děti. Celkem vytvořila role ve 40 filmech. Zahrála si v úspěšných snímcích Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), Swingtime (2007), Habermannův mlýn (2010), Čertova nevěsta (2011), Andílek na nervy (2015) nebo Tady hlídáme my (2021).
Hudečkovou mohli televizní diváci vidět v seriálech Synové a dcery Jakuba Skláře (1985), Druhý dech (1988), Světla pasáže (2007), Ach, ty vraždy! (2012), Škoda lásky (2013), Krejzovi (2018-2019) a Zoo (2022).
Nejvíce se však Hudečková proslavila jako dabingová herečka a stala se jednou z nejobsazovanějších dabingových hereček vůbec. Svůj hlas propůjčila např. seriálu Beverly Hills 90210 nebo známým filmům Deník Bridget Jonesové, filmové sérii Harry Potter, Muži v černém, atd.
Několik let byla přítelkyní režiséra Juraje Herze. Ten však v roce 2018 zemřel. Nyní je svobodná a nemá děti.Kdo je Martina Hudečková? Životopis Martina Hudečková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Martina Hudečková

Národnost: česká
Datum narození: 6. 2. 1964
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Martina Hudečková? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Valium? Víte, co je to Jímka? Vzpomenete si na definici slova Capín? Rozumíte pojmu Droždí?

Klíčová slova: osobnosti, lexikon, herectví, Martina Hudečková, herectví, popis, narození, kdy se narodila Martina Hudečková?, wiki, kdo je Martina Hudečková?, život, vysvětlení, místo narození, životopis, kde se narodila Martina Hudečková?, biografie

Pojem Martina Hudečková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Martina Hudečková lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Martina Hudečková ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Martina Hudečková ve Wikislovníku

Hledat pojem Martina Hudečková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Martina Hudečková na Google.cz

Najít heslo Martina Hudečková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Martina Hudečková například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Martina Hudečková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Martina Hudečková? Kdy se narodila Martina Hudečková? Kde se narodila Martina Hudečková? Martina Hudečková je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Martina Hudečková dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martina Hudečková i v jiné kategorii než je herectví.