Kdo je to?
Kdo byl Jiří Kodet? Životopis Jiří Kodet, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jiří Kodet?

Kdo byl Jiří Kodet? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Kodet byl český herec.
Jiřího Kodeta má naprostá většina českých diváků spojeného především s jeho slavnou rolí v Pelíškách (1999), za kterou také obdržel Českého lva. Nicméně za svůj herecký život ztvárnil více než sto dalších rolí, ačkoli se jen málokdy jednalo o hlavní charaktery. První filmové herecké zkušenosti získával ve známých válečných filmech 60. let (Romeo, Julie a tma; Vyšší princip, Atentát, Dita Saxová aj.) a v malých rolích se objevil i v Menzelových oscarových Ostře sledovaných vlacích (1966) a oceňovaném snímku Všichni dobří rodáci (1968).
V 70. a 80. letech sice hrál v několika desítkách filmů, zásadnější však byla jeho úloha v seriálech. Stal se tak součástí Nemocnice na kraji města, Pana Tau, Arabely, Návštěvníků či Létajícího Čestmíra.
Po roce 1989 je z jeho filmografie kromě zmíněných Pelíšků, důležitý ještě snímek Knoflíkáři (1997), který mu přinesl prvního Českého lva (za mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Naposledy se ve filmu objevil v hlavní roli životopisného dramatu Sentiment (2003).
Co se týče divadelního umění Jiřího Kodeta, začínal ve Východočeském divadle, poté přešel do Divadla Petra Bezruče a odtud s většinou ansámblu do nově zakládaného pražského Činoherního klubu. V roce 1991 získal angažmá v Národním divadle. Má na svém kontě řadu velkých divadelních rolí od Cyrana, přes Hamleta až po Gogolova Chlestakova (Revizor).Kdo byl Jiří Kodet? Životopis Jiří Kodet, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jiří Kodet

Národnost: česká
Datum narození: 6. prosince 1937
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. června 2005

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Kodet sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu First minute? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dialektika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kurzíva? Znáte termín Narážecí nástroj?

Klíčová slova: život, národnost, kdo to je, wikipedie, osobnost, datum narození, wiki, Jiří Kodet, Kdy zemřel Jiří Kodet, informace, biografie, kdo je Jiří Kodet?, herectví, nežijící, životopis, kdy se narodil Jiří Kodet?

Pojem Jiří Kodet je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jiří Kodet

Hledat heslo Jiří Kodet ve Wikipedii

Hledat slovo Jiří Kodet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jiří Kodet ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Jiří Kodet ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Jiří Kodet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Kodet například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Kodet

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Jiří Kodet? Kdy se narodil Jiří Kodet? Kde se narodil Jiří Kodet? Kdy zemřel Jiří Kodet? Jiří Kodet se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Kodet dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Kodet i v jiné kategorii než je herectví.