Kdo je to?
Kdo byl Jiří Kodet? Životopis Jiří Kodet, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Kodet

Kdo byl Jiří Kodet? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiří Kodet byl český herec.
Jiřího Kodeta má naprostá většina českých diváků spojeného především s jeho slavnou rolí v Pelíškách (1999), za kterou také obdržel Českého lva. Nicméně za svůj herecký život ztvárnil více než sto dalších rolí, ačkoli se jen málokdy jednalo o hlavní charaktery. První filmové herecké zkušenosti získával ve známých válečných filmech 60. let (Romeo, Julie a tma; Vyšší princip, Atentát, Dita Saxová aj.) a v malých rolích se objevil i v Menzelových oscarových Ostře sledovaných vlacích (1966) a oceňovaném snímku Všichni dobří rodáci (1968).
V 70. a 80. letech sice hrál v několika desítkách filmů, zásadnější však byla jeho úloha v seriálech. Stal se tak součástí Nemocnice na kraji města, Pana Tau, Arabely, Návštěvníků či Létajícího Čestmíra.
Po roce 1989 je z jeho filmografie kromě zmíněných Pelíšků, důležitý ještě snímek Knoflíkáři (1997), který mu přinesl prvního Českého lva (za mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Naposledy se ve filmu objevil v hlavní roli životopisného dramatu Sentiment (2003).
Co se týče divadelního umění Jiřího Kodeta, začínal ve Východočeském divadle, poté přešel do Divadla Petra Bezruče a odtud s většinou ansámblu do nově zakládaného pražského Činoherního klubu. V roce 1991 získal angažmá v Národním divadle. Má na svém kontě řadu velkých divadelních rolí od Cyrana, přes Hamleta až po Gogolova Chlestakova (Revizor).Kdo byl Jiří Kodet? Životopis Jiří Kodet, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jiří Kodet

Národnost: česká
Datum narození: 6. prosince 1937
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. června 2005

Tento text (Jiří Kodet) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Maligní? Znáte definici termínu Kračun? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přípona? Pamatujete si definici pojmu Příslovce?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, kdo je Jiří Kodet?, nežijící, životopis, lexikon, biografie, národnost, místo narození, Kdy zemřel Jiří Kodet, informace, herectví, národnost, narození, kdy se narodil Jiří Kodet?, datum úmrtí

Pojem Jiří Kodet je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jiří Kodet zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Jiří Kodet ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Jiří Kodet v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Jiří Kodet ve Wikislovníku

Hledat pojem Jiří Kodet ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Kodet ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Kodet například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Kodet

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Jiří Kodet? Kdy se narodil Jiří Kodet? Kde se narodil Jiří Kodet? Kdy zemřel Jiří Kodet? Jiří Kodet se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Kodet např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Kodet i v jiné kategorii než je herectví.