Kdo je to?
Kdo je to, byl Praotec Čech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Praotec Čech? Lidé, mytologie

Kdo je to Praotec Čech?

Co znamená a jaký je význam slova Praotec Čech?

Praotec Čech je bájná postava české historie. Měl to být vůdce, který přivedl své lidi na naše území a po němž Čechy získaly své jméno. Údajně měl mít ještě bratry Lecha a Rusa, kteří ve své pouti pokračovali a osídlili další země.
O praotci Čechovi se zmiňují i známé české kroniky – Kosmova kronika, Dalimilova kronika i Kronika česká Václava Hájka z Libočan. Postavu proslavil zvláště Alois Jirásek v Nejstarších pověstech českých.Kdo je to, byl Praotec Čech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Praotec Čech? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Praotec Čech se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Potaš? Vzpomněli byste si co označuje výraz Intravilán? Rozumíte pojmu Monarchismus? Znáte termín Sádrokarton?

Klíčová slova: informace, lexikon, pojem, původ slova, kdo to je, odborný výraz, kdo je Praotec Čech?, přesný význam, definice, význam pojmu, heslo, význam, význam slova, co znamená, formulace, termín

Pojem Praotec Čech je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Praotec Čech na Youtube

Vyhledat termín Praotec Čech ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Praotec Čech na Google.cz

Zkusit najít frázi Praotec Čech ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Praotec Čech například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Praotec Čech, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Praotec Čech? Kdo to byl Praotec Čech? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Praotec Čech? Definice pojmu Praotec Čech je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.