Kdo je to?
Kdo je Meg Cabot? Životopis Meg Cabot, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Meg Cabot

Kdo je Meg Cabot? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Meg Cabot, celým jménem Meggin Patricia Cabot, používá také pseudonymy Patricia Cabot, Meggin Cabot nebo Jenny Caroll, je americká spisovatelka a ilustrátorka.
Meg se narodila 1. února 1967 v Bloomingtonu v Indianě. Jako střední školu vystudovala ve svém rodném městě Booomington High School South, pak studovala výtvarné umění na univerzitě v Indianě. Chtěla se stál profesionální ilustrátorkou, a proto se přestěhovala do New Yorku, kde očekávala více příležitostí. Prosadit v tomto oboru se jí však nepodařilo, a tak si našla práci jako asistentka ředitele vysokoškolské koleje na univerzitě v New Yorku a k tomu se pustila do literární tvorby. Píše pro děti, mládež i dospělé a největší úspěch zaznamenaly její knihy Deníky princezny, které se staly předlohou hollywoodských filmů Deník princezny a Deník princezny II: Královské povinnosti, kde hlavní roli ztvárnila Anne Hathaway. Je provdána na básníka a novináře Benjamina D. Egnatze. I když před sňatkem žila na různých místech (v New Yorku, Indianě, Kalifornii i ve Francii), po svatbě žije s manželem a jejich dvěma kočkami střídavě pouze v New Yorku a v Key West.
Meg Cabot svá díla vydává v celých sériích, pro děti je to například série „Allie Finklová: Holčičí pravidla“, v níž vyšlo zatím šest románů. Pro mládež jsou to pak Deníky princezny (nebo také Princezniny deníky), kde vyšlo Princezniny deníky, Místo pro princeznu, Zamilovaná princezna, Povinnosti princezny, Princeznám sluší růžová, Princezna Mia a další. V sérii Abandon vyšly romány Mezi láskou a smrtí, Láska v podsvětí, Láska přemůže i smrt, v sérii Airhead pak vyšly romány V kůži supermodelky, Jmenuju se Nikky a Na útěku. Knihy pro dospělé jsou uspořádány do série Nenasytná, kde vyšlo Nenasytná a Příliš velké sousto, nebo do série Úspěšná smolařka (Úspěšná smolařka, Úspěšná smolařka ve velkoměstě...), která rovněž posloužila jako základ pro filmové zpracování.Kdo je Meg Cabot? Životopis Meg Cabot, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Meg Cabot

Národnost: americká
Datum narození: 1. 2. 1967
Místo narození: Bloomington, Indiana, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Meg Cabot sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Adblue? Pamatujete si definici pojmu Slaňování? Víte co je Šovinismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tempomat?

Klíčová slova: literatura, Meg Cabot, místo narození, životopis, popis, kdy se narodila Meg Cabot?, život, kdo je Meg Cabot?, osobnosti, datum narození, literatura, wiki, vysvětlení, lexikon, Meg Cabot, biografie

Pojem Meg Cabot je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Meg Cabot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Meg Cabot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Meg Cabot v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Meg Cabot ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Meg Cabot ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Meg Cabot například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Meg Cabot?

Teďka už zajisté víte Kdo je to Meg Cabot? Kdy se narodila Meg Cabot? Kde se narodila Meg Cabot? Meg Cabot je v sekci Literatura

Kategorie literatura, písař píše, meg Cabot, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Meg Cabot dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Meg Cabot i v jiné kategorii než je literatura.