Kdo je to?
Kdo je Gloria Estefan? Životopis Gloria Estefan, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Gloria Estefan

Kdo je Gloria Estefan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Gloria Estefan, původním jménem Gloria María Milagrosa Fajardo García, je kubánsko-americká zpěvačka, skladatelka, textařka a pětinásobná držitelka hudební ceny Grammy. Estefan se narodila v hlavním městě ostrova Kuba v Havaně do rodiny bodyguarda ženy kubánského prezidenta Fulgencia Batisty. Po kubánské revoluci roku 1959 se i s rodinou přestěhovala na Floridu do Miami.
Gloria po střední škole studovala komunikaci a psychologii na univerzitě v Miami a na studia si vydělávala překládáním do španělštiny a francouzštiny na letišti. Studium na univerzitě úspěšně dokončila v roce 1978 a následně přijala místo zástupkyně univerzity a stala se rovněž členkou správní rady.
Od roku 1975 působila jako zpěvačka ve skupině Miami Sound Machine. Zpočátku vydávali většinu písní ve španělštině a první LP vydali v roce 1977. Prvním velkým anglickým hitem se stala skladba Dr. Beat (1984), která vyšla na jejich debutovém albu s názvem Eyes of Innocence. Následovala další alba Primitive love (1985) nebo Let it loose, které se poté přejmenovalo na Anything For you podle úspěšného singlu z tohoto alba (1987). O rok později se kapela přejmenovala na Gloria Estefan and the Miami Sound Machine (1988). Později se kapela jmenovala už jen Gloria Estefan, protože lidé pokládali uskupení za sólový projekt zpěvačky. V roce 1989 kapela vydala album Cuts both ways. Během turné měla kapela autobusovou nehodu ve státě Pensylvánie. Gloria si zlomila páteř a doktoři ji museli voperovat do zad pár titanových článků. Skoro rok trvalo, než se Gloria úplně uzdravila.
Další album Into the light (1991) nazpívala ve španělštině a získala za něj svou první hudební cenu Grammy v kategorii Nejlepší latinské album. Prodalo se ho kolem 8 milionů kusů. Následovala další alba Mi Tierra (1993), Hold me thrill me kiss me (1994). Za album Abriendo Puertas (1995) získala druhou Grammy. Album Destiny z roku 1996 obsahovalo singl Reach, který se stal oficiální hymnou Letních olympijských her v Atlantě. Třetí cenu Grammy získala za album Alma Caribeña (2000). Další album Unwrapped (2003) vydala v anglickém jazyce. Od té doby vydala ještě alba 90 Milas (2007), Miss Little Havana (2011), The Standards (2013) nebo Soy Mujer (2015).
V roce 1978 se oženila se členem kapely Miami Sound Machine Emiliem Estefanem. Později se jim narodily děti Nayib (*1980) a Emily Maria (*1984). Manželé společně v Miami vlastní několik kubánských restaurací a dva hotely.
Gloria Estefan ztvárnila role ve filmech Music of the heart (1999) a v rodinném filmu Marley a já (2008). Má také vlastní hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.Kdo je Gloria Estefan? Životopis Gloria Estefan, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Gloria Estefan

Národnost: kubánská
Datum narození: 1. 9. 1957
Místo narození: Havana, Kuba

Líbí se stručný životopis s osobou Gloria Estefan? Pak se podělte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Etymologie? Víte, co je to Digitální stopa? Vzpomenete si na definici slova Mešita? Rozumíte pojmu Brakická voda?

Klíčová slova: osobnost, život, wikipedie, kde se narodila Gloria Estefan?, lexikon, informace, popis, wiki, kdy se narodila Gloria Estefan?, biografie, životopis, Gloria Estefan, hudba, kdo je Gloria Estefan?, vysvětlení, osobnosti

Pojem Gloria Estefan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Gloria Estefan v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Gloria Estefan na Google obrázcích

Vyhledat výraz Gloria Estefan na Google.cz

Hledat termín Gloria Estefan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Gloria Estefan ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Gloria Estefan ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gloria Estefan například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gloria Estefan

Nyní již víte Kdo je to Gloria Estefan? Kdy se narodila Gloria Estefan? Kde se narodila Gloria Estefan? Gloria Estefan je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zlaté housle, gloria Estefan, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Gloria Estefan dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gloria Estefan i v jiné kategorii než je hudba.