Kdo je to?
Kdo je to Anděl strážný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Anděl strážný? Lidé, náboženství

Kdo je to Anděl strážný?

Jaký je význam slova Anděl strážný? Co to znamená?

Anděl strážný je označení z náboženské oblasti. Jde o pojmenování nadpozemské bytosti, která nemá vlastní tělo a jejímž úkolem je chránit určeného jedince. I když v katolické víře nemá tento druh anděla, přesné zakotvení, je zmiňován v bibli a věří se v něj.
Všeobecného uctívání se andělu strážnému dostalo v 15.a 16. století, kdy byl spojován s archandělem. Ten byl ochráncem církve, nemocných osob, vojáků, námořníků i obchodníků. Anděl strážný má i svůj vlastní svátek 2. října.Kdo je to Anděl strážný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Anděl strážný? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anděl strážný s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Okroška? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vermut? Vzpomněli byste si na význam slova Kaolin? Znáte termín Egocentrismus?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, přesný význam, informace, původ slova, heslo, popis, náboženství, slovo, význam slova, wikipedie, wiki, formulace, termín, přesný výraz, pojem

Pojem Anděl strážný je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Anděl strážný

Vyhledat slovo Anděl strážný na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Anděl strážný ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Anděl strážný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anděl strážný ve Wikimedia Commons

Najít termín Anděl strážný ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anděl strážný například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Anděl strážný, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Anděl strážný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Anděl strážný? Definice pojmu Anděl strážný se nachází v kategorii Náboženství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace výraz, slovo, definici, termín řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.