Kdo je to?
Kdo je to Anděl strážný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Anděl strážný? Lidé, náboženství

Anděl strážný

Jaký je význam slova Anděl strážný? Co to znamená?

Anděl strážný je označení z náboženské oblasti. Jde o pojmenování nadpozemské bytosti, která nemá vlastní tělo a jejímž úkolem je chránit určeného jedince. I když v katolické víře nemá tento druh anděla, přesné zakotvení, je zmiňován v bibli a věří se v něj.
Všeobecného uctívání se andělu strážnému dostalo v 15.a 16. století, kdy byl spojován s archandělem. Ten byl ochráncem církve, nemocných osob, vojáků, námořníků i obchodníků. Anděl strážný má i svůj vlastní svátek 2. října.Kdo je to Anděl strážný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Anděl strážný? Lidé, náboženství

Definici pojmu Anděl strážný sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Idiom? Znáte termín Lurex? Vzpomněli byste si na význam slova Alopecie? Víte, co je to Kondenzované mléko?

Klíčová slova: heslo, původ slova, Anděl strážný, přesný význam, popis, význam pojmu, wikipedie, slovo, odborný výraz, synonymum, Anděl strážný, přesný výraz, význam, lexikon, význam slova, náboženství

Pojem Anděl strážný je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Anděl strážný

Vyhledat heslo Anděl strážný ve Wikipedii

Najít heslo Anděl strážný ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Anděl strážný ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Anděl strážný ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Anděl strážný na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anděl strážný například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Anděl strážný, definice, vysvětlení pojmu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Anděl strážný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Anděl strážný? Definice pojmu Anděl strážný je v kategorii Náboženství

Napsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace pojem, výraz,termín, heslo řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství.