Kdo je to?
Kdo je to Sisyfos? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sisyfos? Lidé, mytologie

Sisyfos

Jaký je význam slova Sisyfos? Co to znamená?

Sisyfos je postava z antických bájí. Jde o lstivého muže, který byl potrestán bohy tím, že musí věčně tlačit balvan proti kopci. Někdy je uváděn jako otec Odyssea.
Sisyfos proslul svou chytrostí, proradností a lstivostí. Řecké báje uvádějí několik případů, kdy se Sisyfovi podařilo přelstít jeho nepřátele, ale i členy rodiny. Problém však nastal, když se mu podařilo několikrát vyzrát na samotné bohy.
Zeus nařídil, aby byl Sisyfos odveden do podsvětí - i tomu však dokázal dlouze vzdorovat. Mimo jiné se mu podařilo obelstít boha podsvětí Háda a uvěznit ho. Nakonec však byl i on na vůli bohů krátký.
Byl potrestán velmi krutým a nikdy nekončícím trestem: musí valit do kopce obrovský balvan; vždycky těsně předtím, než dosáhne vrcholu, kámen spadne a Sysifos musí začít od znovu. Nikdy se mu nepodaří úkol splnit a s prací se bude trápit navěky. Odtud přirovnání "sisyfovská práce" či "sisyfovský úkol", který znamená marnou či zbytečnou snahu.Kdo je to Sisyfos? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sisyfos? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Sisyfos? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Vkladní knížka? Znáte termín Atlas? Znáte termín Slanisko? Víte, co je to Kvartál?

Klíčová slova: Sisyfos, význam pojmu, formulace, heslo, mytologie, wiki, etymologie, termín, přesný význam, definice, slovo, lexikon, informace, přesný výraz, synonymum, význam slova

Pojem Sisyfos je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Sisyfos na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Sisyfos na Youtube

Zkusit najít Sisyfos ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Sisyfos ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sisyfos ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sisyfos například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Sisyfos? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Sisyfos? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sisyfos? Definice pojmu Sisyfos se nachází v kategorii Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Sisyfos i v jiné kategorii než je sekce mytologie.