Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Werich?

Kdo to byl Jan Werich? Stručný životopis

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Werich? Pak se podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Dna? Znáte termín Cartridge? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hepatitida? Víte, co je to Hipster?

Klíčová slova: etymologie, heslo, význam pojmu, popis, herectví, co znamená, informace, wiki, přesný výraz, Jan Werich, původ slova, slovo, přesný význam, význam, lexikon, popis

Pojem Jan Werich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jan Werich

Najít heslo Jan Werich ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Jan Werich ve Wikislovníku

Najít výraz Jan Werich na Google.cz

Vyhledat výraz Jan Werich ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Werich například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Jan Werich? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Werich? Kdo to byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich je v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Werich dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.