Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Werich?

Kdo to byl Jan Werich? Stručný životopis

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.



Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Werich? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Dna? Znáte pojem Omegle? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hepatitida? Vzpomenete si na definici slova Hakuna Matata?

Klíčová slova: přesný výraz, význam, heslo, co je to Jan Werich?, vysvětlení, slovo, lexikon, význam slova, původ slova, informace, kdo je Jan Werich?, význam pojmu, herectví, Jan Werich, kdo to je, formulace

Pojem Jan Werich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Werich zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Jan Werich v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Jan Werich ve Wikipedii

Najít pojem Jan Werich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Jan Werich ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Werich například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Werich?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Werich? Kdo to byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich patří do sekce herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Jan Werich například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.