Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Werich?

Kdo to byl Jan Werich? Stručný životopis

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Popis osobnosti Jan Werich můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Čarověník? Víte, co je to Občanské sdružení? Vzpomněli byste si co označuje výraz SWIFT? Rozumíte pojmu Abeceda?

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, co je to Jan Werich?, popis, wiki, přesný výraz, definice, význam slova, kdo je Jan Werich?, přesný význam, herectví, kdo to je, pojem, původ slova, lexikon, Jan Werich

Pojem Jan Werich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jan Werich v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Jan Werich ve Wikipedii

Vyhledat pojem Jan Werich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Jan Werich ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jan Werich ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Werich například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jan Werich? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Werich? Kdo to byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich se nachází v kategorii herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Werich dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.