Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Werich

Kdo byl Jan Werich? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.



Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Werich sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Sousloví? Znáte pojem Gopay? Vzpomněli byste si co označuje výraz Screening? Vzpomenete si na definici slova BFU?

Klíčová slova: kdy se narodil Jan Werich?, místo narození, kdo to je, národnost, wiki, datum narození, život, herectví, narození, kde se narodil Jan Werich?, wikipedie, herectví, osobnost, lexikon, nežijící, datum úmrtí

Pojem Jan Werich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Jan Werich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jan Werich na Youtube

Vyhledat heslo Jan Werich ve Wikipedii

Najít výraz Jan Werich ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Werich ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Werich například v Google obrázcích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Werich?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich se nachází v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Werich třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.