Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jan Werich?

Kdo byl Jan Werich? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Werich? s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Kvásek? Víte co je Lučavka královská? Vzpomněli byste si co označuje výraz Býkovec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čtyřstěn?

Klíčová slova: národnost, informace, datum narození, Jan Werich, herectví, osobnost, životopis, Kdy zemřel Jan Werich, kdy se narodil Jan Werich?, kde se narodil Jan Werich?, datum úmrtí, popis, kdo je Jan Werich?, vysvětlení, biografie, herectví

Pojem Jan Werich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jan Werich v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Jan Werich ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Jan Werich ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Jan Werich v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jan Werich ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Werich například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Jan Werich? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich se nachází v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Werich dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.