Kdo je to?
Kdo je Martin Pecina? Životopis Martin Pecina, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Martin Pecina

Kdo je Martin Pecina? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Martin Pecina je český kuchař, vítěz soutěže MasterChef Česko, typograf a spisovatel.
Martin se narodil 12. ledna 1982 v Praze, kde také prožil své dětství i mládí a žije zde dodnes. Po základní škole se vyučil typografem, této profesi se dodnes věnuje a baví ho to. Kromě úpravy knížek knížky i píše, dosud vydal čtyři. První byla Jazyk, srdce, mozek, krev; druhá pak Knihy a typografie, třetí jsou fejetony a eseje v knize Tajemství Velkého Fonta (zcela jasně odkazuje na Rychlé šípy, které jsou autorovou oblíbenou knihou, i když oproti většinové společnosti má raději ty záporné postavy), a čtvrtou knihou je pak sbírka veršů Perverše, která obsahuje originální verše s trochu perverzní tematikou, ale mnohem zajímavější je symbióza psaní, grafiky a typografie, kterou díky tomu, že vše tvořil jeden člověk, určitě v knize ucítíte.
Kromě psaní a typografie Martin také vaří. A vaří dobře a zajímavě zároveň, protože jinak by nemohl vyhrát další řadu soutěže MasterChef Česko v roce 2022. O výhru se solidárně podělil s dvěma dalšími soutěžícími (Betty a Terezou), které se dostaly až do finále. A výhru si určitě zasloužil, nejen díky svému charisma a vtipným historkám a průpovídkám.
V osobním životě je paradoxně nejraději sám doma, bydlí v Praze na Břevnově se svou manželkou Kristýnou. Kdybyste jej chtěli potkat, pak jedině na vycházce se psem (a s doutníkem) a jistě jej poznáte podle charakteristického plnovousu.Kdo je Martin Pecina? Životopis Martin Pecina, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Martin Pecina

Národnost: česká
Datum narození: 12. 1. 1982

Zaujala vás biografie osobnosti Martin Pecina? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Abstrakce? Znáte termín Řehole? Znáte definici termínu Subvence? Víte, co je to Arkáda?

Klíčová slova: kdy se narodil Martin Pecina?, osobnost, datum narození, literatura, osobnosti, Martin Pecina, wikipedie, život, vysvětlení, kdo je Martin Pecina?, lexikon, biografie, literatura, informace, životopis, wiki

Pojem Martin Pecina je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Martin Pecina

Hledat videa s názvem Martin Pecina na Youtube

Zkusit najít heslo Martin Pecina ve Wikipedii

Zkusit najít Martin Pecina ve Wikislovníku

Hledat frázi Martin Pecina na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Martin Pecina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Pecina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Martin Pecina?

Právě jste zjistili Kdo je to Martin Pecina? Kdy se narodil Martin Pecina? Martin Pecina se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, mladý spisovatel, martin Pecina, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Martin Pecina řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Pecina i v jiné kategorii než je literatura.