Kdo je to?
Kdo je Tatiana Dyková? Životopis Tatiana Dyková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Tatiana Dyková

Kdo je Tatiana Dyková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Tatiana Dyková, známější pod rodným příjmením Vilhelmová je úspěšná česká divadelní a filmová herečka. Narodila se v Praze a od malička se chtěla stát baletkou. V 10 letech se začala věnovat baletu a zpěvu, ale nakonec v 19 letech s baletem skončila. Místo toho začala studovat herectví na Státní konzervatoři v Praze, ale studium nakonec nedokončila. I přes nedokončení studia dostala Tatiana angažmá v Dejvickém divadle, kde působila v letech 2002-2014. Během své divadelní kariéry si zahrála v inscenacích Višňový sad, Plešatá zpěvačka, Manon, Čarodějky ze Salemu a Bouře. V Dejvickém divadle pak v inscenacích Tři sestry, Kouzelná flétna, Teremin, Muž bez minulosti a 39 stupňů.
Na televizních obrazovkách se objevila poprvé v 16 letech v seriálu Prima sezóna (1994) a v 17 letech ve filmu Indiánské léto (1995) . Za svou roli byla poprvé nominovaná na cenu Český lev. Mezi další její známé filmy patří Návrat idiota (1999), Samotáři (2000), Jedna ruka netleská (2003), Duše jako kaviár (2004), Štěstí (2005). Za roli získala zatím jediného Českého lva za ženský herecký výkon. Následovaly snímky Vratné láhve (2006), Medvídek (2007), Kajínek (2010), Díra u Hanušovic (2014), Teorie tygra (2016) a Teroristka (2019).
Objevila se v seriálech Josef a Ly (2004), Soukromé pasti (2008), Okresní přebor (2010) nebo v televizních pořadech Star Dance II, Partička a Tvoje tvář má známý hlas.Kdo je Tatiana Dyková? Životopis Tatiana Dyková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Tatiana Dyková

Národnost: česká
Datum narození: 13. 7. 1978
Místo narození: Praha, Česká republika

Tento text (Tatiana Dyková) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Workout? Vzpomněli byste si co znamená slovo Wrestling? Vzpomněli byste si na význam slova Pracovní smlouva? Víte co je VIP?

Klíčová slova: wiki, Tatiana Dyková, kdo je Tatiana Dyková?, osobnost, herectví, kde se narodila Tatiana Dyková?, vysvětlení, narození, národnost, Tatiana Dyková, osobnosti, životopis, herectví, místo narození, biografie, wikipedie

Pojem Tatiana Dyková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Tatiana Dyková ve Wikislovníku

Najít pojem Tatiana Dyková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Tatiana Dyková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tatiana Dyková ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Tatiana Dyková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatiana Dyková například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Tatiana Dyková?

Nyní již víte Kdo je to Tatiana Dyková? Kdy se narodila Tatiana Dyková? Kde se narodila Tatiana Dyková? Tatiana Dyková se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tatiana Dyková dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tatiana Dyková i v jiné kategorii než je herectví.