Kdo je to?
Kdo je Tatiana Dyková? Životopis Tatiana Dyková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Tatiana Dyková?

Kdo je Tatiana Dyková? Životopis, informace, biografie, herectví

Tatiana Dyková, známější pod rodným příjmením Vilhelmová je úspěšná česká divadelní a filmová herečka. Narodila se v Praze a od malička se chtěla stát baletkou. V 10 letech se začala věnovat baletu a zpěvu, ale nakonec v 19 letech s baletem skončila. Místo toho začala studovat herectví na Státní konzervatoři v Praze, ale studium nakonec nedokončila. I přes nedokončení studia dostala Tatiana angažmá v Dejvickém divadle, kde působila v letech 2002-2014. Během své divadelní kariéry si zahrála v inscenacích Višňový sad, Plešatá zpěvačka, Manon, Čarodějky ze Salemu a Bouře. V Dejvickém divadle pak v inscenacích Tři sestry, Kouzelná flétna, Teremin, Muž bez minulosti a 39 stupňů.
Na televizních obrazovkách se objevila poprvé v 16 letech v seriálu Prima sezóna (1994) a v 17 letech ve filmu Indiánské léto (1995) . Za svou roli byla poprvé nominovaná na cenu Český lev. Mezi další její známé filmy patří Návrat idiota (1999), Samotáři (2000), Jedna ruka netleská (2003), Duše jako kaviár (2004), Štěstí (2005). Za roli získala zatím jediného Českého lva za ženský herecký výkon. Následovaly snímky Vratné láhve (2006), Medvídek (2007), Kajínek (2010), Díra u Hanušovic (2014), Teorie tygra (2016) a Teroristka (2019).
Objevila se v seriálech Josef a Ly (2004), Soukromé pasti (2008), Okresní přebor (2010) nebo v televizních pořadech Star Dance II, Partička a Tvoje tvář má známý hlas.Kdo je Tatiana Dyková? Životopis Tatiana Dyková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Tatiana Dyková

Národnost: česká
Datum narození: 13. 7. 1978
Místo narození: Praha, Česká republika

Popis osobnosti Tatiana Dyková můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Kremrole? Víte co je Akcelerace? Vzpomněli byste si na význam slova Tyfus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Echogenita?

Klíčová slova: lexikon, osobnost, Tatiana Dyková, osobnosti, život, vysvětlení, životopis, místo narození, Tatiana Dyková, herectví, narození, národnost, kde se narodila Tatiana Dyková?, zajímavosti, wiki, informace

Pojem Tatiana Dyková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít výraz Tatiana Dyková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Tatiana Dyková ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Tatiana Dyková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Tatiana Dyková na Youtube

Hledat pojem Tatiana Dyková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatiana Dyková například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Tatiana Dyková?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Tatiana Dyková? Kdy se narodila Tatiana Dyková? Kde se narodila Tatiana Dyková? Tatiana Dyková je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Tatiana Dyková třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tatiana Dyková i v jiné kategorii než je herectví.