Kdo je to?
Kdo byl Stanislav Gross? Životopis Stanislav Gross, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Stanislav Gross

Kdo byl Stanislav Gross? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Stanislav Gross byl český levicový politik, v letech 2004-2005 předseda vlády České republiky.
Vystudoval práva na Karlově univerzitě a na Západočeské univerzitě v Plzni. Získal titul JUDr.
Již v roce 1989 vstoupil do sociální demokracie a začal se v ní aktivně angažovat. V politice se mu dařilo, a tak se například už v roce 1995 stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD v poslanecké sněmovně. V roce 1998 se pak stal místopředsedou poslanecké sněmovny. V roce 2000 byl jmenován ministrem vnitra a ve funkci setrval až do roku 2004.
V roce 2004 vystřídal Stanislav Gross v premiérském křesle svého stranického kolegu Vladimíra Špidlu. Stal se tak nejmladším premiérem v dějinách České i Československé republiky. Velmi brzy po jeho nástupu do funkce předsedy vlády se však objevily pochybnosti o zdrojích, z nichž Gross financoval svůj byt v Praze. Gross tvrdil, že mu prostředky na pořízení bytu půjčil jeho strýc, novinářská investigace však tuto verzi znevěrohodnila. Začala se objevovat podezření z dalších finančních machinací. Gross kauzu neustál a v září 2005 rezignoval na post předsedy vlády a postupně se stáhl do ústraní.
V roce 2014 začaly na veřejnost prosakovat informace, že Stanislav Gross trpí nevyléčitelným onemocněním amyotrofickou laterální sklerózou. Zemřel v roce 2015.Kdo byl Stanislav Gross? Životopis Stanislav Gross, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Stanislav Gross

Národnost: česká
Datum narození: 30. října 1969
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 16. dubna 2015

Tento text (Stanislav Gross) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Nebozez? Rozumíte pojmu Trvalé bydliště? Víte, co je to Echinacea? Znáte pojem Idea?

Klíčová slova: informace, narození, kdo to je, vysvětlení, Stanislav Gross, národnost, život, politici, místo narození, Stanislav Gross, politici, kdy se narodil Stanislav Gross?, popis, kdo je Stanislav Gross?, nežijící, osobnost

Pojem Stanislav Gross je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Stanislav Gross ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Stanislav Gross na Youtube

Hledat výraz Stanislav Gross v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Stanislav Gross na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanislav Gross ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislav Gross například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Stanislav Gross?

Nyní již víte Kdo byl Stanislav Gross? Kdy se narodil Stanislav Gross? Kde se narodil Stanislav Gross? Kdy zemřel Stanislav Gross? Stanislav Gross je v kategorii Politici

Kategorie politici, stará politička, stanislav Gross, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Stanislav Gross třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislav Gross i v jiné kategorii než je politici.