Kdo je to?
Kdo je Lukáš Radil? Životopis Lukáš Radil, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Lukáš Radil

Kdo je Lukáš Radil? Životopis, informace, biografie, sport

Lukáš Radil je český hokejový útočník. Narodil se 5. srpna 1990 v Čáslavi. Je ženatý s televizní reportérkou Klárou Bazalovou. K hokeji ho nenucenou cestou přivedli přibližně ve čtyřech letech rodiče. Bruslení se mu zalíbilo natolik, že ho přihlásili do bruslařského kurzu, on ale více snil o fotbalové kariéře. Až do svých třinácti let se věnoval oběma sportům. Nakonec však přece jen zvítězil hokej, ač jak sám přiznává, nebylo to právě v tomto období příliš snadné a s hokejem málem nadobro skončil.
Po absolvování gymnázia bojoval o své místo v pardubickém A týmu, nicméně v té době nebylo vůbec snadné se do nabité sestavy dostat. Z tohoto důvodu zkoušel štěstí v prvoligových týmech Chrudimi, Vrchlabí a Hradce Králové. Zároveň si však uvědomil, že existuje možnost, že se hokejem v budoucnu živit nebude. Podal si proto přihlášku na Univerzitu Pardubice. Studia na Fakultě ekonomicko-správní zdárně dokončil a stal se z něj diplomovaný inženýr. Za svou diplomovou práci dokonce získal cenu rektora.
Poté se definitivně prosadil také do extraligové sestavy Pardubic. V sezóně 2015/2016 pak přišlo první zahraniční angažmá a přestup do Spartaku Moskva. Za tento klub si v KHL zahrál celkem tři sezóny, v nichž nasbíral celkem 103 kanadských bodů.
Následně se přestěhoval za oceán a konečně si tak splnil sen. Stal se hráčem San Jose Sharks a zahrál si v NHL. V nejslavnější hokejové soutěži světa odehrál padesát zápasů, v nichž si zapsal jedenáct kanadských bodů. Další pak přidal na farmě. Poté se vrátil ještě jednou do KHL, nejdřív do Spartaku Moskva a následující sezónu odehrál v Dinamu Riga.
Od sezóny 2022/2023 je opět v kádru extraligových Pardubic. Neprosadil se však jen na klubové úrovni. Díky svým výkonům zaujal reprezentační trenéry a zahrál si jak na mistrovství světa, tak na olympijských hrách.Kdo je Lukáš Radil? Životopis Lukáš Radil, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Lukáš Radil

Národnost: česká
Datum narození: 5. srpna 1990
Místo narození: Čáslav

Líbí se stručný životopis s osobou Lukáš Radil? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Korupce? Vzpomněli byste si na význam slova Genealogie? Znáte definici termínu Tatarák? Znáte definici termínu Rydlo?

Klíčová slova: život, Lukáš Radil, datum narození, sport, národnost, vysvětlení, narození, Lukáš Radil, lexikon, kde se narodil Lukáš Radil?, osobnosti, osobnost, životopis, informace, popis, wikipedie

Pojem Lukáš Radil je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Lukáš Radil

Vyhledat heslo Lukáš Radil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Lukáš Radil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Lukáš Radil ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Lukáš Radil ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Lukáš Radil na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Radil například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lukáš Radil

Právě nyní již víte Kdo je to Lukáš Radil? Kdy se narodil Lukáš Radil? Kde se narodil Lukáš Radil? Lukáš Radil patří do kategorie Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Lukáš Radil např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Radil i v jiné kategorii než je sport.