Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Šafránek? Životopis Jaroslav Šafránek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Jaroslav Šafránek

Kdo byl Jaroslav Šafránek? Životopis, informace, biografie, věda

Jaroslav Šafránek byl český vědec a fyzik.
Vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, nadání pro fyziku projevoval už od mládí.
Po studiu se věnoval řadě témat, například elektromagnetismu nebo optice, mimo jiné také přednášel lékařskou fyziku. V meziválečném období se stal popularizátorem rozhlasu a později jej zaujala televize. Vydal se na studijní cestu po Evropě, aby zjistil, jaké zahraniční vědci učinili objevy v souvislosti s přenosem vizuálních obrazů.
Když se vrátil do Československa, dokázal sestavit funkční televizní přístroje, schopné vysílat a příjímat obraz (rok 1935) a představit tuto novinku domácí odborné veřejnosti. Jeho snaha však zřejmě předběhla dobu, protože byla přijata spíše vlažně. Šafránek se přesto nevzdával a podnikal popularizační přednášky po celé zemi.
Jaroslav Šafránek byl renesanční vědec, který rozuměl řadě oborů, publikoval v celé Evropě a toužil posunovat lidský pokrok dál a dál.Kdo byl Jaroslav Šafránek? Životopis Jaroslav Šafránek, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Jaroslav Šafránek

Národnost: česká
Datum narození: 23. května 1890
Místo narození: Plzeň
Datum úmrtí: 23. srpna 1957

Líbí se stručný životopis s osobou Jaroslav Šafránek? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Pašijový týden? Víte, co je to Infrakce? Znáte pojem Rozhodčí doložka? Rozumíte pojmu Odvaha?

Klíčová slova: osobnosti, osobnost, Jaroslav Šafránek, Kdy zemřel Jaroslav Šafránek, popis, datum narození, věda, biografie, zajímavosti, informace, nežijící, věda, datum úmrtí, kdo je Jaroslav Šafránek?, kdo to je, kdy se narodil Jaroslav Šafránek?

Pojem Jaroslav Šafránek je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít termín Jaroslav Šafránek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Jaroslav Šafránek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Šafránek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jaroslav Šafránek ve Wikipedii

Hledat výraz Jaroslav Šafránek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Šafránek například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Šafránek

Právě nyní již víte Kdo byl Jaroslav Šafránek? Kdy se narodil Jaroslav Šafránek? Kde se narodil Jaroslav Šafránek? Kdy zemřel Jaroslav Šafránek? Jaroslav Šafránek je v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Šafránek řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Šafránek i v jiné kategorii než je věda.