Kdo je to?
Kdo je to Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perun? Lidé, mytologie

Perun

Co znamená a jaký je význam slova Perun?

Perun byl slovanský bůh blesku, hromu a bouřek. Představoval přírodní božstvo, zosobnění přírodních sil. Bouřky se lidé oprávněné obávali a vysvětlovali si ji jako projev božího hněvu. Uctívání Peruna bylo pravděpodobně společné všem slovanským kmenům a vymizelo s příchodem křesťanství. Právě z té doby pocházejí první písemné zmínky o tomto bohu. Původ a význam jména Perun je vysvětlován jako "ten, který bije či pere", kde se nabízí souvislost s úderem blesku. Pro úplnost dodejme, že teorií o etymologii jména Perun existuje samozřejmě více. Božské figury podobné Perunovi však nebyly uctívány pouze u Slovanů. Bohy s podobnými "pravomocemi" a "polem působnosti" bychom našli i u jiných starověkých národů a kultur. Jako jeden příklad za všechny lze uvést řeckého Dia (v 1. pádě Zeus), jehož Římané přejali, ale dali mu jiné jméno, Jupiter. Podobným božstvem byl rovněž dobře známý starogermánský bůh Thor. K prolínání kultur a přejímání kulturních vlivů ostatně docházelo velmi často, zejména pokud došlo k ovládnutí určitého území jiným národem.Kdo je to Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perun? Lidé, mytologie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Remise? Víte co je Domácí násilí? Vzpomněli byste si co označuje výraz PUR pěna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kompromis?

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, odborný výraz, mytologie, přesný výraz, co znamená, wikipedie, wiki, etymologie, synonymum, vysvětlení, Perun, význam, přesný význam, popis, Perun

Pojem Perun je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Perun ve vyhledávači Yandex

Najít termín Perun na Google obrázcích

Vyhledat termín Perun ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perun ve Wikimedia Commons

Najít termín Perun na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Perun například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Perun, definice, vysvětlení pojmu

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Perun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Perun? Definice pojmu Perun patří do kategorie Mytologie

Kategorie mytologie, anděl, perun, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Perun v jiné sekci než mytologie.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.