Kdo je to?
Kdo je to, byl Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Perun? Lidé, mytologie

Kdo je to Perun?

Jaký je význam slova Perun? Co to znamená?

Perun byl slovanský bůh blesku, hromu a bouřek. Představoval přírodní božstvo, zosobnění přírodních sil. Bouřky se lidé oprávněné obávali a vysvětlovali si ji jako projev božího hněvu. Uctívání Peruna bylo pravděpodobně společné všem slovanským kmenům a vymizelo s příchodem křesťanství. Právě z té doby pocházejí první písemné zmínky o tomto bohu. Původ a význam jména Perun je vysvětlován jako "ten, který bije či pere", kde se nabízí souvislost s úderem blesku. Pro úplnost dodejme, že teorií o etymologii jména Perun existuje samozřejmě více. Božské figury podobné Perunovi však nebyly uctívány pouze u Slovanů. Bohy s podobnými "pravomocemi" a "polem působnosti" bychom našli i u jiných starověkých národů a kultur. Jako jeden příklad za všechny lze uvést řeckého Dia (v 1. pádě Zeus), jehož Římané přejali, ale dali mu jiné jméno, Jupiter. Podobným božstvem byl rovněž dobře známý starogermánský bůh Thor. K prolínání kultur a přejímání kulturních vlivů ostatně docházelo velmi často, zejména pokud došlo k ovládnutí určitého území jiným národem.Kdo je to, byl Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Perun? Lidé, mytologie

Tento text (Perun) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Alexie? Víte co je Flame war? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zastavěná plocha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Burza?

Klíčová slova: termín, odborný výraz, mytologie, kdo to je, Perun, přesný význam, lexikon, význam slova, popis, informace, původ slova, kdo je Perun?, popis, přesný výraz, etymologie, definice

Pojem Perun je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Perun ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perun ve Wikimedia Commons

Najít slovo Perun na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Perun ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Perun například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Perun

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Perun? Kdo to byl Perun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Perun? Definice pojmu Perun je v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Perun i v jiné sekci než v mytologie.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.