Kdo je to?
Kdo je to Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perun? Lidé, mytologie

Kdo je to Perun?

Jaký je význam slova Perun? Co to znamená?

Perun byl slovanský bůh blesku, hromu a bouřek. Představoval přírodní božstvo, zosobnění přírodních sil. Bouřky se lidé oprávněné obávali a vysvětlovali si ji jako projev božího hněvu. Uctívání Peruna bylo pravděpodobně společné všem slovanským kmenům a vymizelo s příchodem křesťanství. Právě z té doby pocházejí první písemné zmínky o tomto bohu. Původ a význam jména Perun je vysvětlován jako "ten, který bije či pere", kde se nabízí souvislost s úderem blesku. Pro úplnost dodejme, že teorií o etymologii jména Perun existuje samozřejmě více. Božské figury podobné Perunovi však nebyly uctívány pouze u Slovanů. Bohy s podobnými "pravomocemi" a "polem působnosti" bychom našli i u jiných starověkých národů a kultur. Jako jeden příklad za všechny lze uvést řeckého Dia (v 1. pádě Zeus), jehož Římané přejali, ale dali mu jiné jméno, Jupiter. Podobným božstvem byl rovněž dobře známý starogermánský bůh Thor. K prolínání kultur a přejímání kulturních vlivů ostatně docházelo velmi často, zejména pokud došlo k ovládnutí určitého území jiným národem.Kdo je to Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perun? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Perun? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Alexie? Víte co je FAQ? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zastavěná plocha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hydroponie?

Klíčová slova: význam slova, definice, mytologie, lexikon, význam pojmu, wiki, přesný výraz, původ slova, pojem, popis, informace, co znamená, formulace, Perun, význam, termín

Pojem Perun je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Perun v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Perun ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Perun ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Perun ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Perun například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Perun? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Perun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Perun? Definice pojmu Perun je v sekci Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.