Kdo je to?
Kdo je to Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perun? Lidé, mytologie

Kdo je to Perun?

Jaký je význam slova Perun? Co to znamená?

Perun byl slovanský bůh blesku, hromu a bouřek. Představoval přírodní božstvo, zosobnění přírodních sil. Bouřky se lidé oprávněné obávali a vysvětlovali si ji jako projev božího hněvu. Uctívání Peruna bylo pravděpodobně společné všem slovanským kmenům a vymizelo s příchodem křesťanství. Právě z té doby pocházejí první písemné zmínky o tomto bohu. Původ a význam jména Perun je vysvětlován jako "ten, který bije či pere", kde se nabízí souvislost s úderem blesku. Pro úplnost dodejme, že teorií o etymologii jména Perun existuje samozřejmě více. Božské figury podobné Perunovi však nebyly uctívány pouze u Slovanů. Bohy s podobnými "pravomocemi" a "polem působnosti" bychom našli i u jiných starověkých národů a kultur. Jako jeden příklad za všechny lze uvést řeckého Dia (v 1. pádě Zeus), jehož Římané přejali, ale dali mu jiné jméno, Jupiter. Podobným božstvem byl rovněž dobře známý starogermánský bůh Thor. K prolínání kultur a přejímání kulturních vlivů ostatně docházelo velmi často, zejména pokud došlo k ovládnutí určitého území jiným národem.Kdo je to Perun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perun? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Perun s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Alexie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Autorita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zastavěná plocha? Znáte termín Pryskyřice?

Klíčová slova: termín, popis, přesný výraz, Perun, slovo, původ slova, definice, mytologie, Perun, informace, pojem, odborný výraz, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, heslo

Pojem Perun je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Perun na Youtube

Zkusit najít Perun na Google.cz

Najít pojem Perun ve Wikipedii

Vyhledat termín Perun ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Perun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Perun například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Perun? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Perun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Perun? Definice pojmu Perun je v kategorii Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace pojem, text, definici, dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.