Kdo je to?
Kdo je to Kolaborant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kolaborant? Lidé, zločin

Kolaborant

Jaký je význam slova Kolaborant? Co to znamená?

Kolaborant je označení pro spolupracovníka. V českém kontextu se obvykle jedná o spolupráci s nepřítelem, a výraz má proto negativní až urážlivý význam.
Nejčastěji se s termínem kolaborant setkáme v souvislosti s dějinami druhé světové války - Češi spolupracující s nacistickou okupační mocí bývají označováni právě za kolaboranty. Podobně je tomu na dalších okupovaných územích. V takovém případě bychom mohli výraz v podstatě ztotožnit s označením zrádce.
Termín pochází z francouzštiny ze slova collaborateur, tj. spolupracovník.
V moderním jazyce už se vlivem anglického jazyka (colaborate) může použít slovo kolaborace či kolaborant i v běžném neutrálním významu (tj. spolupráce, spolupracovník), nicméně stále to není zcela vhodné, neboť ve většinovém chápání si slovo pořád nese negativní konotaci.Kdo je to Kolaborant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kolaborant? Lidé, zločin

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Výpotek? Pamatujete si definici pojmu Bankovní záruka? Vzpomenete si na definici slova Chvalozpěv? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bankovní záruka?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, přesný výraz, význam slova, formulace, co znamená, lexikon, Kolaborant, informace, přesný výraz, přesný význam, popis, význam pojmu, slovo, termín, heslo

Pojem Kolaborant je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Kolaborant na Youtube

Zkusit najít termín Kolaborant v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Kolaborant ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Kolaborant ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolaborant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolaborant například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kolaborant

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kolaborant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kolaborant? Definice pojmu Kolaborant je v sekci Zločin

Kategorie zločin, lupič, kolaborant, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kolaborant hledat i v jiných kategoriích (než zločin).