Kdo je to?
Kdo byla Hannah Arendtová? Životopis Hannah Arendtová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Kdo byla Hannah Arendtová?

Kdo byla Hannah Arendtová? Životopis, informace, biografie, filozofie

Johanna Hannah Arendt byla německá filosofka (zejména politická) a publicistka. Arendtová se narodila v německém Hannoveru do rodiny židovského původu. Když měla Hannah sedm let, přestěhovala se s rodinou do Kaliningrafu (1913). Ve stejném roce přišla o otce, který zemřel na syfilis. Během studií na střední škole ráda četla a nejvíce se věnovala dílů J. W. Goetheho a Immanuela Kanta. Když roku 1924 úspěšně ukončila střední školu, odešla studovat teologii na univerzitu v německém Marburgu. Během studií se začala zabývat fenomenologií, kterou později studovala u filosofa Edmunda Husserla na Freiburské univerzitě. Poté ve studiu pokračovala na Heidelberské univerzitě u filosofa Karla Jasperse. Zde také napsala disertační práci s názvem Svatého Augustina, kde pojednává o konceptu lásky. Arendtová získala v roce 1929 doktorát.
Ve třicátých letech se začala zabývat antisemitismem jak politicky, tak i vědecky. Pro její výzkum antisemitské propagandy byla osm dní vězněna gestapem. Hrozilo ji také vězení, ale naštěstí se ji podařilo utéct do Paříže, kde žila v letech 1933-40 (v roce 1937 přišla o německé občanství).
V Paříži se přidala do Světové sionistické organizace, kde pomáhala s transportem dětí z Německa do Palestiny. Později byla zajata a uvězněna v táboře Camp Gurs v jižní Francii. Po několik týdnech se ji podařilo z tábora utéct. Hned poté uprchla s manželem a matkou do USA, kde během let 1941-45 psala sloupky pro časopis Aufbau. Po válce pracovala mezi lety 1946-49 jako redaktorka pro německo-židovské nakladatelství Schocken. V roce 1951 se z ní stala americká občanka. V té době vydala své významné dílo Původ totalitarismu a stala se z ní celebrita. Poté dostala grant z Guggenheimovy nadace pro studium marxismu a totalitarismu. Díky tomu později vydala knihy Vita activa neboli O činném životě (1958), Mezi minulostí a budoucností (1961), O revoluci (1968).
Roku 1963 vydala kontroverzní knihu Eichmann v Jeruzalémě: zpráva o banalitě zla, kde píše o jejím pozorování Eichmannova procesu v Jeruzalémě roku 1960.
Jako první žena se Arendtová stala profesorkou na univerzitě v Princetonu.
Hannah Arendtová zemřela roku 1975 ve věku 69 let.Kdo byla Hannah Arendtová? Životopis Hannah Arendtová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Hannah Arendtová

Národnost: německá
Datum narození: 14. 10. 1906
Místo narození: Hannover, Německé císařství
Datum úmrtí: 4. 12. 1975

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Hannah Arendtová? s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Blýskavice? Vzpomněli byste si na význam slova Dysfrenie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Karate? Znáte definici termínu Serverhosting?

Klíčová slova: Hannah Arendtová, biografie, narození, lexikon, kdy se narodila Hannah Arendtová?, Hannah Arendtová, kdo je Hannah Arendtová?, wikipedie, zajímavosti, filozofie, životopis, osobnost, datum úmrtí, popis, kde se narodila Hannah Arendtová?, datum narození

Pojem Hannah Arendtová je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Hannah Arendtová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Hannah Arendtová ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hannah Arendtová ve Wikislovníku

Najít pojem Hannah Arendtová na Google.cz

Zkusit najít pojem Hannah Arendtová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hannah Arendtová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Hannah Arendtová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Hannah Arendtová? Kdy se narodila Hannah Arendtová? Kde se narodila Hannah Arendtová? Kdy zemřela Hannah Arendtová? Hannah Arendtová je v sekci Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Hannah Arendtová například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hannah Arendtová i v jiné kategorii než je filozofie.