Kdo je to?
Kdo je to Vodák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodák? Lidé, záliby

Vodák

Jaký je význam slova Vodák? Co to znamená?

Vodák je jedinec, který má zálibu ve vodní turistice. Jedná se v podstatě o sjíždění vodních toků – potoků a řek. K tomuto účelu vodáci používají kajaky, kánoe, rafty, pramice, vory nebo jiná plavidla.
V České republice se vodáctví těší velké popularitě. Mezi oblíbené řeky pro sjíždění v ČR patří Sázava, Lužnice, Orlice, Vltava, Ohře, Labe a další. Mezi nejoblíbenější dopravní prostředky patří zejména dvoumístné kánoe. Vepředu sedí tzv. háček a vzadu sedí tzv. zadák neboli kormidelník. Zadák se stará o to, kterým směrem loď popluje. Háček i zadák pádlují každý na jiné straně lodi. Pokud je v lodi i někdo další a nepádluje, říká se mu porcelán. Pro plavbu na raftu se doporučuje čtyři až pět dospělých osob.
Mezi vodáky existují různé zvyky, rituály, mýty nebo rčení. Vodáci se zdraví pozdravem Ahój. Podle jednoho rčení není vodák před desátou hodinou večer na řece vodák, ale přízrak. Vodáctví jde také v české kultuře ruku v ruce s trampskou tradicí.
O vodáctví existují knihy od českých autorů jako Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii, Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou (Zdeněk Šmíd) nebo Příběhy party kobylího mléka (Antonín Stratil).Kdo je to Vodák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodák? Lidé, záliby

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Jasmínová rýže? Víte, co je to Fettuccine? Rozumíte pojmu Biokoridor? Rozumíte pojmu Linkedin?

Klíčová slova: popis, přesný význam, synonymum, wikipedie, co znamená, záliby, Vodák, význam slova, slovo, etymologie, formulace, lexikon, původ slova, odborný výraz, vysvětlení, pojem

Pojem Vodák je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Vodák

Hledat pojem Vodák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vodák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Vodák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Vodák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Vodák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodák například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Vodák, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vodák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodák? Definice pojmu Vodák patří do kategorie Záliby

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Vodák v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je záliby.