Kdo je to?
Kdo je Alexander Hemala? Životopis Alexander Hemala, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Alexander Hemala?

Kdo je Alexander Hemala? Životopis, informace, biografie, novináři

Alexander Hemala je český dlouholetý televizní hlasatel a rozhlasový moderátor.
Vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě.
V roce 1973 nastoupil do Československé televize a dalších několik desítek let zde až do roku 2005 působil jako televizní hlasatel.
Po konci v České televizi, moderoval Receptář prima nápadů, působil na TV Barrandov, kde uváděl mimo jiné počasí, začal spolupracovat s Rádiem Impuls a dál se věnuje moderování společenských akcí.
Jako známá tvář z televize navíc s typickým hlasem a rétorickým projevem, získává Alexander Hemala často epizodní role v seriálech a filmech. Objevil se tak třeba v Četnických humoreskách, Vyprávěj, Dáma a král nebo filmech Něžné vlny a Probudím se včera. Objevil se i na divadelních prknech Studia Dva.
V roce 2010 se Hemala účastnil populární zábavné show České televize StarDance... když hvězdy tančí.Kdo je Alexander Hemala? Životopis Alexander Hemala, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě Alexander Hemala

Národnost: česká
Datum narození: 3. září 1952

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alexander Hemala sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Slzovka? Rozumíte pojmu Místopis? Vzpomněli byste si co znamená slovo Náprstek? Znáte pojem Herbář?

Klíčová slova: životopis, popis, novináři, národnost, zajímavosti, biografie, osobnost, život, vysvětlení, wiki, novináři, Alexander Hemala, kdo je Alexander Hemala?, wikipedie, Alexander Hemala, informace

Pojem Alexander Hemala je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alexander Hemala v následujících zdrojích

Najít slovo Alexander Hemala v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Alexander Hemala ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Alexander Hemala ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alexander Hemala ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alexander Hemala na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Hemala například v Google obrázcích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Alexander Hemala? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Alexander Hemala? Kdy se narodil Alexander Hemala? Alexander Hemala se nachází v kategorii Novináři

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alexander Hemala dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Hemala i v jiné kategorii než je novináři.