Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Karl Marx?

Kdo to byl Karl Marx? Stručný životopis

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Zaujala vás biografie osobnosti Karl Marx? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Ferrata? Znáte definici termínu Erektilní dysfunkce? Víte co je Diktafon? Pamatujete si definici pojmu Creatin?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, vysvětlení, Karl Marx, formulace, heslo, slovo, definice, termín, popis, filozofie, informace, co je to Karl Marx?, synonymum, etymologie, přesný výraz

Pojem Karl Marx je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Karl Marx na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karl Marx ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Karl Marx ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Karl Marx ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karl Marx například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Karl Marx?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Karl Marx? Kdo to byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx patří do sekce filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Karl Marx dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.