Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Karl Marx?

Kdo to byl Karl Marx? Stručný životopis

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Popis osobnosti Karl Marx můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Erasmus? Vzpomněli byste si co označuje výraz PPL? Víte co je Gastroskopie? Znáte termín CRP?

Klíčová slova: termín, kdo je Karl Marx?, význam, význam pojmu, co znamená, popis, význam slova, filozofie, wiki, informace, heslo, popis, Karl Marx, etymologie, lexikon, synonymum

Pojem Karl Marx je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karl Marx ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Karl Marx na Youtube

Vyhledat výraz Karl Marx ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Karl Marx ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karl Marx například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Karl Marx? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karl Marx? Kdo to byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx se nachází v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karl Marx třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.