Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Karl Marx?

Kdo to byl Karl Marx? Stručný životopis

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Líbí se stručný životopis s osobou Karl Marx? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Ferrata? Víte, co je to Odstavec? Víte co je Diktafon? Rozumíte pojmu Melancholik?

Klíčová slova: informace, filozofie, slovo, formulace, synonymum, definice, co je to Karl Marx?, termín, význam pojmu, co znamená, přesný význam, původ slova, popis, pojem, kdo to je, wiki

Pojem Karl Marx je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Karl Marx ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Karl Marx ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Karl Marx ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karl Marx ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karl Marx například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karl Marx

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Karl Marx? Kdo to byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx je v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Karl Marx řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.