Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Karl Marx?

Kdo to byl Karl Marx? Stručný životopis

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Popis osobnosti Karl Marx můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Toner? Znáte termín Šestinedělí? Víte co je Suflé? Víte, co je to EBD?

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, popis, slovo, filozofie, význam pojmu, wiki, význam, definice, informace, etymologie, kdo to je, termín, kdo je Karl Marx?, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Karl Marx je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Karl Marx ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Karl Marx na Google.cz

Hledat pojem Karl Marx ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Karl Marx ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karl Marx například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Karl Marx? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karl Marx? Kdo to byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx se nachází v kategorii filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Karl Marx dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.