Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Karl Marx?

Kdo to byl Karl Marx? Stručný životopis

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Zaujala vás biografie osobnosti Karl Marx? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Erasmus? Vzpomněli byste si na význam slova Konflikt? Víte co je Gastroskopie? Znáte definici termínu Halibut?

Klíčová slova: synonymum, formulace, co znamená, vysvětlení, popis, význam slova, kdo to je, lexikon, heslo, popis, pojem, definice, kdo je Karl Marx?, wiki, přesný význam, význam

Pojem Karl Marx je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Karl Marx ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karl Marx ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Karl Marx ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Karl Marx na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karl Marx například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karl Marx

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Karl Marx? Kdo to byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx se nachází v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Karl Marx dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.