Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Karl Marx?

Kdo byl Karl Marx? Životopis, informace, biografie, filozofie

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karl Marx? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Toner? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gamepad? Víte co je Jáhly? Znáte termín Popeleční středa?

Klíčová slova: wikipedie, wiki, nežijící, životopis, informace, datum narození, Karl Marx, zajímavosti, Kdy zemřel Karl Marx, datum úmrtí, kdo to je, filozofie, kdy se narodil Karl Marx?, narození, národnost, kde se narodil Karl Marx?

Pojem Karl Marx je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Karl Marx v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Karl Marx ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Karl Marx ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karl Marx ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Karl Marx na Youtube

Hledat slovo Karl Marx v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Karl Marx například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karl Marx

Právě nyní již víte Kdo byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx se nachází v sekci Filozofie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Karl Marx řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.