Kdo je to?
Kdo je Halina Pawlowská? Životopis Halina Pawlowská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Halina Pawlowská

Kdo je Halina Pawlowská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Halina Pawlowská, rodným jménem Kločuraková, je česká moderátorka, spisovatelka, publicistka, filmová herečka a scenáristka. Pawlowská se narodila v Praze do rodiny ukrajinského básníka Vasila Kločuraka, který do Československa emigroval z Podkarpatské Rusi. Halina nejprve navštěvovala základní školu v Ječné ulici, odkud posléze přestoupila na jazykovou základní školu. Poté studovala na gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu začala studovat scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU.
Roku 1976 se oženila se svým přítelem Zdeňkem, se kterým měla následně dvě děti, a to dceru Natálii (*1981) a syna Petra (*1986). Manželství však skončilo po 37 letech v roce 2013, kdy manžel Zdeněk zemřel na rakovinu. Následně se jejím přítelem stal producent Karel Czaban.
Pawlowská od roku 1988 pracovala pro Československou televizi. Později se začala více objevovat v TV pořadech jako Zanzibar a V žitě. V letech 1999-2007 uváděla velmi úspěšnou talk-show Banánové rybičky, za kterou dvakrát obdržela televizní cenu Tý-Tý (Pořad roku). Roku 2010 moderovala talk-show Mamba show.
Věnovala se také psaní novin, publicistice a v roce 1991 měla na starosti společenskou a kulturní rubriku deníku Metropolitan. Pracovala rovněž pro deník Telegraf, ve kterém se roku 1993 dostala na pozici zástupkyně šéfredaktora. Díky dobrým ohlasům byla vybrána jako šéfredaktorka nového společenského časopisu Story, který úspěšně vedla celých 7 let. Následně týdeník Story opustila a založila si vlastní časopis s názvem Šťastný Jim, jehož vedoucím byla až do roku 2005. Kromě toho vydávala další vlastní časopis Halina (2004-2005) a od roku 2006 také nový vlastní časopis Glanc.
Jako spisovatelka doposud vydala 29 děl, mezi které patří např. Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (1993), Díky za každé nové ráno (1994), Ó, jak ti závidím (1995) – kniha roku, Banánové rybičky (2000), Banánové chybičky (2003), Velká žena z Východu (2011), Čmelák – Láskyplné povídky (2020) nebo Zážitky z karantény (2020).
Pawlowská také napsala scénáře k filmům Evo, vdej se! (1983), Můj hříšný muž (1986), Vrať se do hrobu! (1989) nebo Díky za každé nové ráno (1993). V roce 1994 obdržela cenu Český lev v kategorii Nejlepší scénář k filmu Díky za každé nové ráno. Scénáře napsala také k seriálům Malé dějiny jedné rodiny, Bubu a Filip, O mé rodině a jiných mrtvolách nebo Doktoři z Počátků.
Sama Pawlowská ztvárnila role ve filmech Jak básníkům chutná život (1987), Vrať se do hrobu (1989), Díky za každé nové ráno (1993) nebo v seriálech Doktoři z Počátků (2013-2015), Ohnivý kuře (2016-2017) a Zoo (2022).Kdo je Halina Pawlowská? Životopis Halina Pawlowská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Halina Pawlowská

Národnost: česká
Datum narození: 21. 3. 1955
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Halina Pawlowská sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo UEFA? Pamatujete si definici pojmu Xanthan? Víte, co je to Maltovník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paranoia?

Klíčová slova: informace, kde se narodila Halina Pawlowská?, herectví, wikipedie, život, wiki, narození, vysvětlení, osobnosti, zajímavosti, lexikon, životopis, Halina Pawlowská, kdy se narodila Halina Pawlowská?, kdo je Halina Pawlowská?, datum narození

Pojem Halina Pawlowská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Halina Pawlowská

Hledat videa s názvem Halina Pawlowská na Youtube

Vyhledat pojem Halina Pawlowská ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Halina Pawlowská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Halina Pawlowská ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Halina Pawlowská na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Halina Pawlowská například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Halina Pawlowská

Právě jste zjistili Kdo je to Halina Pawlowská? Kdy se narodila Halina Pawlowská? Kde se narodila Halina Pawlowská? Halina Pawlowská je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec zelené oči, halina Pawlowská, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Halina Pawlowská řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Halina Pawlowská i v jiné kategorii než je herectví.