Kdo je to?
Kdo byl Jan Tříska? Životopis Jan Tříska, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Tříska?

Kdo to byl Jan Tříska? Stručný životopis

Jan Tříska byl jeden z nejznámějších českých herců, který se proslavil ve filmu, divadle a televizní tvorbě. Po emigraci dokázal prorazit i v Hollywoodu. Byl absolventem DAMU, poté se stal členem činohry Národního divadla, dále Divadla za branou a kladenského divadla. Působil i v Městských divadlech Pražských. V roce 1968 podepsal Dva tisíce slov, čímž se dostal mezi herce na černé listině. Po zatčení Třískova přítele Václava Havla emigroval s manželkou Karlou Chadimovou a dcerami do USA, kde žil v Los Angeles.
Jan Tříska ztvárnil více než 200 rolí ve filmech i v seriálech. K nejznámějším patří například Na samotě u lesa, Všude žijí lidé, Ragtime, Nevěrně tvá, Lid versus Larry Flint, Nadaný žák, Obecná škola, Rok ďábla, Želary, Jedna ruka netleská a dalších. Zemřel v Praze po pádu z Karlova mostu, kdy závažným zraněním podlehl.Kdo byl Jan Tříska? Životopis Jan Tříska, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Jan Tříska

Národnost: česká
Datum narození: 4. 11. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. 9. 2017

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Tříska? Pak se podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Čest? Znáte pojem Mexická káva? Znáte termín Autoremedura? Vzpomenete si na definici slova Semifinále?

Klíčová slova: heslo, co znamená, synonymum, význam slova, herectví, původ slova, přesný význam, vysvětlení, etymologie, definice, odborný výraz, význam pojmu, kdo je Jan Tříska?, co je to Jan Tříska?, význam, slovo

Pojem Jan Tříska je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Jan Tříska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Jan Tříska ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Jan Tříska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Tříska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Tříska například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jan Tříska?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Tříska? Kdo to byl Jan Tříska? Kdy se narodil Jan Tříska? Kde se narodil Jan Tříska? Kdy zemřel Jan Tříska? Jan Tříska je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jan Tříska kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Tříska i v jiné kategorii než je herectví.