Kdo je to?
Kdo byl Jan Tříska? Životopis Jan Tříska, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Tříska?

Kdo to byl Jan Tříska? Stručný životopis

Jan Tříska byl jeden z nejznámějších českých herců, který se proslavil ve filmu, divadle a televizní tvorbě. Po emigraci dokázal prorazit i v Hollywoodu. Byl absolventem DAMU, poté se stal členem činohry Národního divadla, dále Divadla za branou a kladenského divadla. Působil i v Městských divadlech Pražských. V roce 1968 podepsal Dva tisíce slov, čímž se dostal mezi herce na černé listině. Po zatčení Třískova přítele Václava Havla emigroval s manželkou Karlou Chadimovou a dcerami do USA, kde žil v Los Angeles.
Jan Tříska ztvárnil více než 200 rolí ve filmech i v seriálech. K nejznámějším patří například Na samotě u lesa, Všude žijí lidé, Ragtime, Nevěrně tvá, Lid versus Larry Flint, Nadaný žák, Obecná škola, Rok ďábla, Želary, Jedna ruka netleská a dalších. Zemřel v Praze po pádu z Karlova mostu, kdy závažným zraněním podlehl.Kdo byl Jan Tříska? Životopis Jan Tříska, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Jan Tříska

Národnost: česká
Datum narození: 4. 11. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. 9. 2017

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Tříska? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Čest? Pamatujete si definici pojmu Želírovací cukr? Znáte termín Autoremedura? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adorace?

Klíčová slova: přesný význam, definice, co znamená, kdo je Jan Tříska?, termín, etymologie, vysvětlení, Jan Tříska, co je to Jan Tříska?, přesný výraz, slovo, kdo to je, wiki, herectví, pojem, popis

Pojem Jan Tříska je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Jan Tříska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jan Tříska na Youtube

Vyhledat pojem Jan Tříska ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Tříska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Tříska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jan Tříska? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Tříska? Kdo to byl Jan Tříska? Kdy se narodil Jan Tříska? Kde se narodil Jan Tříska? Kdy zemřel Jan Tříska? Jan Tříska se nachází v kategorii herectví. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Tříska kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Tříska i v jiné kategorii než je herectví.