Kdo je to?
Kdo byl Jan Tříska? Životopis Jan Tříska, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Tříska?

Kdo to byl Jan Tříska? Stručný životopis

Jan Tříska byl jeden z nejznámějších českých herců, který se proslavil ve filmu, divadle a televizní tvorbě. Po emigraci dokázal prorazit i v Hollywoodu. Byl absolventem DAMU, poté se stal členem činohry Národního divadla, dále Divadla za branou a kladenského divadla. Působil i v Městských divadlech Pražských. V roce 1968 podepsal Dva tisíce slov, čímž se dostal mezi herce na černé listině. Po zatčení Třískova přítele Václava Havla emigroval s manželkou Karlou Chadimovou a dcerami do USA, kde žil v Los Angeles.
Jan Tříska ztvárnil více než 200 rolí ve filmech i v seriálech. K nejznámějším patří například Na samotě u lesa, Všude žijí lidé, Ragtime, Nevěrně tvá, Lid versus Larry Flint, Nadaný žák, Obecná škola, Rok ďábla, Želary, Jedna ruka netleská a dalších. Zemřel v Praze po pádu z Karlova mostu, kdy závažným zraněním podlehl.Kdo byl Jan Tříska? Životopis Jan Tříska, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Jan Tříska

Národnost: česká
Datum narození: 4. 11. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. 9. 2017

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Tříska s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu NIMBY? Víte co je Půvab? Znáte termín Nepasterizované pivo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hotspot?

Klíčová slova: termín, lexikon, informace, přesný význam, herectví, wiki, přesný výraz, co znamená, popis, Jan Tříska, formulace, definice, odborný výraz, heslo, slovo, pojem

Pojem Jan Tříska je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Jan Tříska ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Jan Tříska v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Jan Tříska ve Wikislovníku

Najít pojem Jan Tříska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Tříska například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Jan Tříska? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Tříska? Kdo to byl Jan Tříska? Kdy se narodil Jan Tříska? Kde se narodil Jan Tříska? Kdy zemřel Jan Tříska? Jan Tříska je v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Tříska třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Tříska i v jiné kategorii než je herectví.