Kdo je to?
Kdo je Hana Vagnerová? Životopis Hana Vagnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hana Vagnerová

Kdo je Hana Vagnerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Hana Vagnerová je česká filmová a divadelní herečka. Vagnerová se narodila v Praze do rodiny programátorů. Od čtrnácti do osmnácti let se věnovala modelingu, ale před přijetím na DAMU s modelingem přestala kvůli problémům s anorexií. Po gymnáziu v Praze se přihlásila na DAMU a VŠE, kam byla následně přijata. Z počátku studovala obě dvě vysoké školy, ale později se začala naplno věnovat DAMU. Po dokončení DAMU pracovala divadlech Extrém, ABC, Disk a v A studio Rubín. Objevila se v divadelních hrách Faust, Bedbound, Zakázané uvolnění, Poslední papež nebo Stodolová.
Poprvé se objevila v televizním filmu Seance Fiction, který natočil její bývalý přítel – srbský režisér M. Simič v roce 2003. Dále se Hana Vagnerová objevila ve filmech Chyťte doktora (2007), Bathory (2008), Ženy, které nenávidí muže (2012), Zakázané uvolnění (2014), Padesátka (2015), Lída Baarová (2016), Špindl 2 (2019), Případ mrtvého nebožtíka (2020), Prvok, Šampon, Tečka, Karel (2021).
Proslavila se také díky seriálům On je žena!, Redakce (2004), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2005), Horákovi (2006), Zdivočelá země (2007), Vyprávěj (2009-13), Expozitura (2009), Atentát (2015-16), Lajna (2017, 2019, 2021).
Objevila se i v klipech hudebníků Prago Union, Michala Hrůzy, Terezy Kerndlové, Barbory Polákové nebo kapely Kryštof.
Na českém filmovém festivalu Novoměstského Hrnce smíchu (33. Ročník) v Novém Městě nad Metují získala cenu Televizní objev roku 2011 za roli v seriálu Vyprávěj.Kdo je Hana Vagnerová? Životopis Hana Vagnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Hana Vagnerová

Národnost: česká
Datum narození: 21. 2. 1983
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Hana Vagnerová? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Idealismus? Znáte definici termínu Podzim? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hovězí karabáček? Pamatujete si definici pojmu Pastušek?

Klíčová slova: Hana Vagnerová, biografie, život, lexikon, osobnosti, popis, wikipedie, národnost, životopis, vysvětlení, narození, herectví, místo narození, kdo je Hana Vagnerová?, Hana Vagnerová, herectví

Pojem Hana Vagnerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Hana Vagnerová

Najít termín Hana Vagnerová ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hana Vagnerová na Google obrázcích

Hledat termín Hana Vagnerová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hana Vagnerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hana Vagnerová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Vagnerová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Vagnerová

Právě nyní již víte Kdo je to Hana Vagnerová? Kdy se narodila Hana Vagnerová? Kde se narodila Hana Vagnerová? Hana Vagnerová je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Hana Vagnerová dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Vagnerová i v jiné kategorii než je herectví.