Kdo je to?
Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Kdo je to Sudička?

Jaký je význam slova Sudička? Co to znamená?

Sudička je jméno pro démonickou bytost, jejímž úkolem je určovat budoucí osud novorozeného dítěte. Sudičky navštěvovaly novorozeně a přiřkly mu budoucnost. Chodily kolem půlnoci, když už všichni spali, a většinou ve trojici.
Vypadaly buď jako milé staré ženy v dlouhých šatech a se zahalenou hlavou, nebo naopak jako bílé panny. V ruce držely svíci, poté, co vyřkly osud dítěte, svíce zhasla. Lidé je neměli vidět, pokud se jim to podařilo, ochrnuli prý od děsu.Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sudička sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Vývojová dysfázie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Preambule? Znáte termín Ego? Víte co je Šestá nemoc?

Klíčová slova: přesný výraz, termín, co je to Sudička?, význam, co znamená, definice, odborný výraz, etymologie, význam pojmu, informace, lexikon, Sudička, slovo, popis, wiki, význam slova

Pojem Sudička je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Sudička ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Sudička v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Sudička na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Sudička ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudička například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sudička

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Sudička? Kdo to byl Sudička? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sudička? Definice pojmu Sudička patří do sekce mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.