Kdo je to?
Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Kdo je to Sudička?

Jaký je význam slova Sudička? Co to znamená?

Sudička je jméno pro démonickou bytost, jejímž úkolem je určovat budoucí osud novorozeného dítěte. Sudičky navštěvovaly novorozeně a přiřkly mu budoucnost. Chodily kolem půlnoci, když už všichni spali, a většinou ve trojici.
Vypadaly buď jako milé staré ženy v dlouhých šatech a se zahalenou hlavou, nebo naopak jako bílé panny. V ruce držely svíci, poté, co vyřkly osud dítěte, svíce zhasla. Lidé je neměli vidět, pokud se jim to podařilo, ochrnuli prý od děsu.Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sudička sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Movitá věc? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lakros? Znáte termín Asimilace? Víte co je Úhlová bruska?

Klíčová slova: popis, význam pojmu, pojem, etymologie, mytologie, odborný výraz, formulace, Sudička, význam, význam slova, kdo to je, co znamená, slovo, informace, lexikon, přesný výraz

Pojem Sudička je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Sudička v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Sudička na Youtube

Najít slovo Sudička v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Sudička ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sudička ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudička například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Sudička, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Sudička? Kdo to byl Sudička? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sudička? Definice pojmu Sudička se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sudička v jiné sekci než mytologie.