Kdo je to?
Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Kdo je to Sudička?

Jaký je význam slova Sudička? Co to znamená?

Sudička je jméno pro démonickou bytost, jejímž úkolem je určovat budoucí osud novorozeného dítěte. Sudičky navštěvovaly novorozeně a přiřkly mu budoucnost. Chodily kolem půlnoci, když už všichni spali, a většinou ve trojici.
Vypadaly buď jako milé staré ženy v dlouhých šatech a se zahalenou hlavou, nebo naopak jako bílé panny. V ruce držely svíci, poté, co vyřkly osud dítěte, svíce zhasla. Lidé je neměli vidět, pokud se jim to podařilo, ochrnuli prý od děsu.Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Sudička s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Vývojová dysfázie? Vzpomněli byste si na význam slova Skafocefalie? Znáte termín Ego? Znáte definici termínu Stínová vláda?

Klíčová slova: popis, význam, etymologie, odborný výraz, definice, informace, Sudička, přesný význam, kdo je Sudička?, kdo to je, slovo, termín, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, heslo

Pojem Sudička je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Sudička lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Sudička ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sudička ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Sudička v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Sudička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudička například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Sudička? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Sudička? Kdo to byl Sudička? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sudička? Definice pojmu Sudička je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).