Kdo je to?
Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Kdo je to Sudička?

Jaký je význam slova Sudička? Co to znamená?

Sudička je jméno pro démonickou bytost, jejímž úkolem je určovat budoucí osud novorozeného dítěte. Sudičky navštěvovaly novorozeně a přiřkly mu budoucnost. Chodily kolem půlnoci, když už všichni spali, a většinou ve trojici.
Vypadaly buď jako milé staré ženy v dlouhých šatech a se zahalenou hlavou, nebo naopak jako bílé panny. V ruce držely svíci, poté, co vyřkly osud dítěte, svíce zhasla. Lidé je neměli vidět, pokud se jim to podařilo, ochrnuli prý od děsu.



Kdo je to, byl Sudička? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sudička? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sudička? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Cholera? Vzpomněli byste si na význam slova Kalibrace? Znáte termín Voál? Znáte definici termínu Aorta?

Klíčová slova: slovo, význam, odborný výraz, formulace, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, co je to Sudička?, pojem, význam pojmu, Sudička, wiki, synonymum, přesný význam, definice, termín

Pojem Sudička je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Sudička ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Sudička ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Sudička ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sudička ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudička například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sudička

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sudička? Kdo to byl Sudička? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sudička? Definice pojmu Sudička je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, text, pojem například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).