Kdo je to?
Kdo je DJ BoBo? Životopis DJ BoBo, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je DJ BoBo?

Kdo je DJ BoBo? Životopis, informace, biografie, hudba

DJ Bobo, rodným jménem Peter René Baumann, je švýcarský DJ, hudebník, zpěvák, producent a tanečník. Baumann se narodil ve švýcarském Köllikenu v kantonu Aargau. Od mala chtěl pracovat v pekárně, ale později se zamiloval do tance a hudby. Po střední škole trénoval breakdance a dostal se dokonce do top 10 v německé taneční soutěži Disco Kings.
Jako DJ začal svou kariéru v roce 1985 a nejčastěji vystupoval v nočních klubech Don Paco nebo Hazyland. O čtyři roky později vydal svůj první singl I love you (1989). Proslavil se však až o tři roky později s hitem Somebody dance with me (1992), který se umístil na prvním místě hitparád ve Švýcarsku a Švédsku. Debutové album Somebody dance with me vydal DJ Bobo o rok později (1993). Následovalo další úspěšné studiové album There is a party (1994). V následujícím roce reprezentoval Švýcarsko v Monaku na galavečeru World Music Awards, kde se stal Nejprodávanějším švýcarským umělcem roku. Od té doby vydal dalších jedenáct studiových alb. Doposud poslední deska Revolution vyšla v roce 2022. Během svého života se prodalo kolem 14 milionů desek. Jeho nejznámějším hitem se stala skladba Chihuahua z roku 2002.
V roce 2006 se DJ Bobo stal ambasadorem OSN v programu proti hladu ve světě.
DJ Bobo se poprvé oženil roku 1989 se zpěvačkou Danielou Bockovou. Manželství však skončilo rozvodem v roce 1994. V roce 2001 se oženil podruhé, když si za manželku vzal zpěvačku a tanečnici Nancy Rentzsch. Manželům se následně narodily dvě děti (syn Jamiro a dcera Kayley).Kdo je DJ BoBo? Životopis DJ BoBo, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě DJ BoBo

Národnost: švýcarská
Datum narození: 5. 1. 1968
Místo narození: Kölliken, Švýcarsko

Popis osobnosti DJ BoBo můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Ego? Znáte definici termínu Askeze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nádrh? Pamatujete si definici pojmu Svastika?

Klíčová slova: hudba, biografie, hudba, informace, vysvětlení, zajímavosti, narození, národnost, kde se narodil DJ BoBo?, životopis, osobnosti, místo narození, kdo je DJ BoBo?, datum narození, popis, kdy se narodil DJ BoBo?

Pojem DJ BoBo je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu DJ BoBo

Hledat videa s názvem DJ BoBo na Youtube

Zkusit najít pojem DJ BoBo ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo DJ BoBo ve Wikipedii

Zkusit najít DJ BoBo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo DJ BoBo v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo DJ BoBo například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je DJ BoBo? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to DJ BoBo? Kdy se narodil DJ BoBo? Kde se narodil DJ BoBo? DJ BoBo se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka DJ BoBo dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost DJ BoBo i v jiné kategorii než je hudba.