Kdo je to?
Kdo je Alexej Navalnyj? Životopis Alexej Navalnyj, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Alexej Navalnyj?

Kdo je Alexej Navalnyj? Životopis, informace, biografie, zločin

Alexej Anatoljevič Navalnyj je ruský právník a politický aktivista, kritik. Narodil se otci původem z Ukrajiny v moskevské oblasti. Mládí prožil ve městě Obninsk, které se nachází 100 km jihozápadně od Moskvy. Po střední škole začal studovat práva na Ruské univerzitě, kterou dokončil roku 1998. Poté začal studovat finance na univerzitě v Moskvě. Půl roku také strávil na americké univerzitě Yale přes studijní program Yale World Fellows. Roku 1997 založil společnost Allekt, která měla na starosti reklamu pro Svaz pravicových sil. Společnost byla po několika letech zrušena (2011). Navalnyj se úspěšně stal advokátem (2009) a ihned založil advokátní kancelář, která byla o rok později také zrušena.
Roku 2000 se připojil k ruské politické straně Jabloko, o 2 roky později stál ve vedení moskevské pobočky. O dalších 5 let později jej ze strany vyloučili pro jeho nacionalistické postoje. Od roku 2006 získal na popularitě díky svým příspěvkům na svém blogu Livejournal. Poté se věnoval akciovým trhům a odkupoval akcie energetických gigantů jako Gazprom nebo Transněft. Roku 2009 byl zvolen ruskými novinami Vedomosti člověkem roku. Později se začal zabývat korupcí, za což začal být brzy vyšetřován policií.
V Rusku proběhly v zimě 2011 parlamentní volby a Navalnyj se zúčastnil protestů v Moskvě. Následně byl zatčen a odsouzen k 15 dennímu vězení. Po Putinově vítězství na prezidenta roku 2012 uspořádal Navalnyj pochod, kde se shromáždilo skoro 20 tisíc občanů. O rok později se přihlásil jako kandidát na starostu Moskvy a získal 27% hlasů.
Během roku 2017 bylo na Navalného zaútočeno v Moskvě toxickou látkou. Nakonec oslepl na pravé oko z 80 %. V únoru 2021 byl v Moskvě odsouzen k 3 a půl letům vězení. Nakonec byl trest snížen na 2 a půl roku. Ve vězení zahájil hladovku, která trvala 20 dní.
Alexej Navalnyj obdržel Sacharovovu cenu za svobodu myšlení (2021), kterou mu udělil Evropský parlament.Kdo je Alexej Navalnyj? Životopis Alexej Navalnyj, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Alexej Navalnyj

Národnost: ruská
Datum narození: 4. 6. 1976
Místo narození: Moskva, Sovětský svaz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alexej Navalnyj s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Těkavost? Znáte definici termínu Kvitance? Znáte termín Těžká voda? Pamatujete si definici pojmu Klinická studie?

Klíčová slova: životopis, zajímavosti, informace, národnost, narození, datum narození, vysvětlení, život, wiki, kde se narodil Alexej Navalnyj?, kdo je Alexej Navalnyj?, kdy se narodil Alexej Navalnyj?, popis, Alexej Navalnyj, místo narození, zločin

Pojem Alexej Navalnyj je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Alexej Navalnyj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Alexej Navalnyj ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Alexej Navalnyj na Google obrázcích

Najít pojem Alexej Navalnyj ve Wikipedii

Vyhledat slovo Alexej Navalnyj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexej Navalnyj například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Alexej Navalnyj?

Právě jste zjistili Kdo je to Alexej Navalnyj? Kdy se narodil Alexej Navalnyj? Kde se narodil Alexej Navalnyj? Alexej Navalnyj patří do sekce Zločin

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alexej Navalnyj dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexej Navalnyj i v jiné kategorii než je zločin.