Kdo je to?
Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Sdílejte tuto stránku se slovem Krakonoš s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Geek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Podnikatelský účet? Pamatujete si definici pojmu Artróza? Víte co je Šíbr?

Klíčová slova: formulace, slovo, původ slova, termín, co je to Krakonoš?, nadpřirozené, vysvětlení, etymologie, synonymum, informace, význam, význam slova, lexikon, co znamená, odborný výraz, kdo to je

Pojem Krakonoš je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Krakonoš ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Krakonoš ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Krakonoš ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Krakonoš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Krakonoš například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Krakonoš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Krakonoš? Kdo to byl Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš je v kategorii nadpřirozené. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít pojem, definici, text, výraz například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?