Kdo je to?
Kdo je to Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Jaký je význam slova Krakonoš? Co to znamená?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Zaujalo vás slovo, termín Krakonoš? Potom se podělte s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Lasagne? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hemoglobin? Pamatujete si definici pojmu Alopecie? Víte co je GDPR?

Klíčová slova: wiki, Krakonoš, pojem, definice, nadpřirozené, popis, význam, nadpřirozené, slovo, etymologie, Krakonoš, synonymum, termín, přesný výraz, přesný význam, wikipedie

Pojem Krakonoš je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Krakonoš ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Krakonoš ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Krakonoš na Google.cz

Hledat videa s názvem Krakonoš na Youtube

Vyhledat heslo Krakonoš ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krakonoš například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Krakonoš? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš se nachází v kategorii Nadpřirozené

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte výraz, slovo, definici, termín kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?