Kdo je to?
Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Budeme rádi, pokud budete definici slova Krakonoš sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Čep? Znáte definici termínu Passata? Pamatujete si definici pojmu Kabala? Pamatujete si definici pojmu Přímá řeč?

Klíčová slova: informace, slovo, původ slova, kdo to je, popis, význam, Krakonoš, odborný výraz, význam slova, popis, etymologie, formulace, termín, wiki, co je to Krakonoš?, pojem

Pojem Krakonoš je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Krakonoš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Krakonoš ve Wikipedii

Hledat pojem Krakonoš ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Krakonoš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krakonoš například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Krakonoš? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Krakonoš? Kdo to byl Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš se nachází v kategorii nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?