Kdo je to?
Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Krakonoš? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem QOS? Pamatujete si definici pojmu Ask toolbar? Pamatujete si definici pojmu Babí léto? Vzpomněli byste si co znamená slovo Energie?

Klíčová slova: informace, popis, pojem, formulace, přesný význam, Krakonoš, etymologie, původ slova, co je to Krakonoš?, slovo, nadpřirozené, vysvětlení, kdo je Krakonoš?, význam slova, kdo to je, co znamená

Pojem Krakonoš je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krakonoš ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Krakonoš na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Krakonoš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Krakonoš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Krakonoš například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Krakonoš, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Krakonoš? Kdo to byl Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš je v kategorii nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Krakonoš i v jiné sekci než je kategorie nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?