Kdo je to?
Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Krakonoš) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem QOS? Víte, co je to Nepasterizované pivo? Pamatujete si definici pojmu Babí léto? Rozumíte pojmu Obrok?

Klíčová slova: termín, pojem, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, definice, co je to Krakonoš?, synonymum, lexikon, nadpřirozené, etymologie, přesný význam, kdo to je, Krakonoš, odborný výraz, význam

Pojem Krakonoš je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Krakonoš v následujících zdrojích

Hledat termín Krakonoš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Krakonoš ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Krakonoš ve Wikislovníku

Hledat slovo Krakonoš na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krakonoš například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Krakonoš? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Krakonoš? Kdo to byl Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš je v sekci nadpřirozené. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?