Kdo je to?
Kdo je to Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Krakonoš

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Jeggings? Víte co je Ionizátor? Pamatujete si definici pojmu Alokace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zápraží?

Klíčová slova: definice, nadpřirozené, význam slova, popis, co znamená, původ slova, přesný výraz, pojem, synonymum, formulace, etymologie, lexikon, význam, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam

Pojem Krakonoš je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Krakonoš zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Krakonoš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Krakonoš ve Wikipedii

Najít výraz Krakonoš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krakonoš na Youtube

Zkusit najít termín Krakonoš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krakonoš například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Krakonoš, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš patří do kategorie Nadpřirozené

Kategorie nadpřirozené, polární záře, krakonoš, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nadpřirozené).

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?