Kdo je to?
Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Erich Raeder

Kdo byl Erich Raeder? Životopis, informace, biografie, zločin

Erich Johann Albert Raeder byl německý velkoadmirál u válečného námořnictva během druhé světové války. Raeder se narodil v dobách německého císařství ve městě Wandsbek. Jeho otec byl ředitelem školy v provincii Šlesvicko-Holštýnsko, které patřilo Prusku. V osmnácti letech vstoupil Raeder do válečného námořnictva (1894). O dalších osmnáct let později se z Raedera stal náčelník štábu admirála Franze von Hippera (1912). Jako náčelník štábu bojoval v první světové válce, kde se zúčastnil slavné bitvy u Jutska (1916). Roku 1922 si vysloužil hodnost kontradmirála a o tři roky později se z něj stal viceadmirál (1925). Od roku 1928 byl Erich Raeder oceněn hodností admirála. Dostal se tak do čela námořnictva Výmarské republiky (Reichsmarine).
Raeder se dočkal povýšení na velkoadmirála (nejvyšší námořnická hodnost) v roce 1939 po začátku druhé světové války. Raeder poté naplánoval námořní operaci Weserübung, ve které Německo dobylo Dánsko a následně i Norsko. Porážka Německa v lodní bitvě v Barentsově moři (1942) znamenala spor mezi Hitlerem a Raederem. Hitler chtěl totiž lodě rozebrat a předělat na ponorky. Raeder nesouhlasil a na začátku roku 1943 byl zbaven služby. Poté sloužil už jen jako admirál – inspektor.
Po konci druhé světové války byl Erich Raeder zajat a vyslýchán tribunálem v Norimberském procesu. Za jeho válečné zločiny mu byl udělen doživotní trest. Hlavním důvodem byly útoky spáchané proti Norsku.
Sám Raeder chtěl změnit trest na smrt zastřelením, ale byl odmítnut. Když měl Raeder odpykaných skoro deset let ze svého trestu, tak vážně onemocněl a byl z vězení propuštěn. Na svobodě se věnoval sepisování svých válečných pamětí, které následně vydal pod názvem Mein Leben (Můj život) v roce 1957. Erich Raeder zemřel v roce 1960 ve věku 84 let.Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Erich Raeder

Národnost: německá
Datum narození: 24. 4. 1876
Místo narození: Wandsbek, Německé císařství
Datum úmrtí: 6. 11. 1960

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Erich Raeder s jinými lidmina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Ekzém? Rozumíte pojmu Enkláva? Pamatujete si definici pojmu Jarmark? Znáte pojem Okultismus?

Klíčová slova: životopis, místo narození, život, datum úmrtí, lexikon, osobnost, vysvětlení, národnost, popis, Erich Raeder, informace, kde se narodil Erich Raeder?, biografie, národnost, osobnosti, kdy se narodil Erich Raeder?

Pojem Erich Raeder je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Erich Raeder lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Erich Raeder na Google.cz

Zkusit najít termín Erich Raeder ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Erich Raeder ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Erich Raeder na Google obrázcích

Najít pojem Erich Raeder v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Raeder například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Erich Raeder? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Erich Raeder? Kdy se narodil Erich Raeder? Kde se narodil Erich Raeder? Kdy zemřel Erich Raeder? Erich Raeder je v sekci Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Erich Raeder třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Raeder i v jiné kategorii než je zločin.