Kdo je to?
Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erich Raeder?

Kdo byl Erich Raeder? Životopis, informace, biografie, zločin

Erich Johann Albert Raeder byl německý velkoadmirál u válečného námořnictva během druhé světové války. Raeder se narodil v dobách německého císařství ve městě Wandsbek. Jeho otec byl ředitelem školy v provincii Šlesvicko-Holštýnsko, které patřilo Prusku. V osmnácti letech vstoupil Raeder do válečného námořnictva (1894). O dalších osmnáct let později se z Raedera stal náčelník štábu admirála Franze von Hippera (1912). Jako náčelník štábu bojoval v první světové válce, kde se zúčastnil slavné bitvy u Jutska (1916). Roku 1922 si vysloužil hodnost kontradmirála a o tři roky později se z něj stal viceadmirál (1925). Od roku 1928 byl Erich Raeder oceněn hodností admirála. Dostal se tak do čela námořnictva Výmarské republiky (Reichsmarine).
Raeder se dočkal povýšení na velkoadmirála (nejvyšší námořnická hodnost) v roce 1939 po začátku druhé světové války. Raeder poté naplánoval námořní operaci Weserübung, ve které Německo dobylo Dánsko a následně i Norsko. Porážka Německa v lodní bitvě v Barentsově moři (1942) znamenala spor mezi Hitlerem a Raederem. Hitler chtěl totiž lodě rozebrat a předělat na ponorky. Raeder nesouhlasil a na začátku roku 1943 byl zbaven služby. Poté sloužil už jen jako admirál – inspektor.
Po konci druhé světové války byl Erich Raeder zajat a vyslýchán tribunálem v Norimberském procesu. Za jeho válečné zločiny mu byl udělen doživotní trest. Hlavním důvodem byly útoky spáchané proti Norsku.
Sám Raeder chtěl změnit trest na smrt zastřelením, ale byl odmítnut. Když měl Raeder odpykaných skoro deset let ze svého trestu, tak vážně onemocněl a byl z vězení propuštěn. Na svobodě se věnoval sepisování svých válečných pamětí, které následně vydal pod názvem Mein Leben (Můj život) v roce 1957. Erich Raeder zemřel v roce 1960 ve věku 84 let.Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Erich Raeder

Národnost: německá
Datum narození: 24. 4. 1876
Místo narození: Wandsbek, Německé císařství
Datum úmrtí: 6. 11. 1960

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Erich Raeder sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Hadicová vodováha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skalár? Pamatujete si definici pojmu Pomlázka? Víte co je Vitamín E?

Klíčová slova: zločin, biografie, wiki, národnost, osobnosti, datum narození, kdo to je, národnost, popis, zajímavosti, život, kde se narodil Erich Raeder?, osobnost, datum úmrtí, zločin, nežijící

Pojem Erich Raeder je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Erich Raeder

Hledat heslo Erich Raeder ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Erich Raeder ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Erich Raeder ve vyhledávači Yandex

Najít termín Erich Raeder v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Erich Raeder na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Raeder například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Erich Raeder

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Erich Raeder? Kdy se narodil Erich Raeder? Kde se narodil Erich Raeder? Kdy zemřel Erich Raeder? Erich Raeder se nachází v sekci Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Erich Raeder např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Raeder i v jiné kategorii než je zločin.