Kdo je to?
Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erich Raeder?

Kdo byl Erich Raeder? Životopis, informace, biografie, zločin

Erich Johann Albert Raeder byl německý velkoadmirál u válečného námořnictva během druhé světové války. Raeder se narodil v dobách německého císařství ve městě Wandsbek. Jeho otec byl ředitelem školy v provincii Šlesvicko-Holštýnsko, které patřilo Prusku. V osmnácti letech vstoupil Raeder do válečného námořnictva (1894). O dalších osmnáct let později se z Raedera stal náčelník štábu admirála Franze von Hippera (1912). Jako náčelník štábu bojoval v první světové válce, kde se zúčastnil slavné bitvy u Jutska (1916). Roku 1922 si vysloužil hodnost kontradmirála a o tři roky později se z něj stal viceadmirál (1925). Od roku 1928 byl Erich Raeder oceněn hodností admirála. Dostal se tak do čela námořnictva Výmarské republiky (Reichsmarine).
Raeder se dočkal povýšení na velkoadmirála (nejvyšší námořnická hodnost) v roce 1939 po začátku druhé světové války. Raeder poté naplánoval námořní operaci Weserübung, ve které Německo dobylo Dánsko a následně i Norsko. Porážka Německa v lodní bitvě v Barentsově moři (1942) znamenala spor mezi Hitlerem a Raederem. Hitler chtěl totiž lodě rozebrat a předělat na ponorky. Raeder nesouhlasil a na začátku roku 1943 byl zbaven služby. Poté sloužil už jen jako admirál – inspektor.
Po konci druhé světové války byl Erich Raeder zajat a vyslýchán tribunálem v Norimberském procesu. Za jeho válečné zločiny mu byl udělen doživotní trest. Hlavním důvodem byly útoky spáchané proti Norsku.
Sám Raeder chtěl změnit trest na smrt zastřelením, ale byl odmítnut. Když měl Raeder odpykaných skoro deset let ze svého trestu, tak vážně onemocněl a byl z vězení propuštěn. Na svobodě se věnoval sepisování svých válečných pamětí, které následně vydal pod názvem Mein Leben (Můj život) v roce 1957. Erich Raeder zemřel v roce 1960 ve věku 84 let.Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Erich Raeder

Národnost: německá
Datum narození: 24. 4. 1876
Místo narození: Wandsbek, Německé císařství
Datum úmrtí: 6. 11. 1960

Zaujala vás biografie osobnosti Erich Raeder? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Hadicová vodováha? Rozumíte pojmu Sacharidy? Pamatujete si definici pojmu Miserere? Znáte pojem Android?

Klíčová slova: lexikon, národnost, informace, vysvětlení, datum narození, wikipedie, Erich Raeder, kdo je Erich Raeder?, Kdy zemřel Erich Raeder, datum úmrtí, osobnost, zločin, biografie, Erich Raeder, kdo to je, osobnosti

Pojem Erich Raeder je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Erich Raeder ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Erich Raeder ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erich Raeder ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Erich Raeder ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Erich Raeder ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Raeder například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Erich Raeder?

Právě jste zjistili Kdo byl Erich Raeder? Kdy se narodil Erich Raeder? Kde se narodil Erich Raeder? Kdy zemřel Erich Raeder? Erich Raeder patří do sekce Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Erich Raeder dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Raeder i v jiné kategorii než je zločin.