Kdo je to?
Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Erich Raeder

Kdo byl Erich Raeder? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Erich Johann Albert Raeder byl německý velkoadmirál u válečného námořnictva během druhé světové války. Raeder se narodil v dobách německého císařství ve městě Wandsbek. Jeho otec byl ředitelem školy v provincii Šlesvicko-Holštýnsko, které patřilo Prusku. V osmnácti letech vstoupil Raeder do válečného námořnictva (1894). O dalších osmnáct let později se z Raedera stal náčelník štábu admirála Franze von Hippera (1912). Jako náčelník štábu bojoval v první světové válce, kde se zúčastnil slavné bitvy u Jutska (1916). Roku 1922 si vysloužil hodnost kontradmirála a o tři roky později se z něj stal viceadmirál (1925). Od roku 1928 byl Erich Raeder oceněn hodností admirála. Dostal se tak do čela námořnictva Výmarské republiky (Reichsmarine).
Raeder se dočkal povýšení na velkoadmirála (nejvyšší námořnická hodnost) v roce 1939 po začátku druhé světové války. Raeder poté naplánoval námořní operaci Weserübung, ve které Německo dobylo Dánsko a následně i Norsko. Porážka Německa v lodní bitvě v Barentsově moři (1942) znamenala spor mezi Hitlerem a Raederem. Hitler chtěl totiž lodě rozebrat a předělat na ponorky. Raeder nesouhlasil a na začátku roku 1943 byl zbaven služby. Poté sloužil už jen jako admirál – inspektor.
Po konci druhé světové války byl Erich Raeder zajat a vyslýchán tribunálem v Norimberském procesu. Za jeho válečné zločiny mu byl udělen doživotní trest. Hlavním důvodem byly útoky spáchané proti Norsku.
Sám Raeder chtěl změnit trest na smrt zastřelením, ale byl odmítnut. Když měl Raeder odpykaných skoro deset let ze svého trestu, tak vážně onemocněl a byl z vězení propuštěn. Na svobodě se věnoval sepisování svých válečných pamětí, které následně vydal pod názvem Mein Leben (Můj život) v roce 1957. Erich Raeder zemřel v roce 1960 ve věku 84 let.Kdo byl Erich Raeder? Životopis Erich Raeder, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Erich Raeder

Národnost: německá
Datum narození: 24. 4. 1876
Místo narození: Wandsbek, Německé císařství
Datum úmrtí: 6. 11. 1960

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Erich Raeder? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Ešus? Vzpomněli byste si na význam slova Bezpatkové písmo? Pamatujete si definici pojmu Důtky? Znáte definici termínu Ischias?

Klíčová slova: narození, Kdy zemřel Erich Raeder, zajímavosti, kdy se narodil Erich Raeder?, Erich Raeder, život, kdo je Erich Raeder?, zločin, informace, wiki, osobnost, místo narození, zločin, nežijící, kdo to je, popis

Pojem Erich Raeder je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Erich Raeder ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Erich Raeder ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Erich Raeder na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Erich Raeder v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Erich Raeder ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Raeder například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Erich Raeder?

Nyní již víte Kdo byl Erich Raeder? Kdy se narodil Erich Raeder? Kde se narodil Erich Raeder? Kdy zemřel Erich Raeder? Erich Raeder je v kategorii Zločin

Kategorie zločin, mafián, erich Raeder, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Erich Raeder dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Raeder i v jiné kategorii než je zločin.