Kdo je to?
Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis Agnetha Fältskog, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Agnetha Fältskog?

Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis, informace, biografie, hudba

Agentha Ase Fältskog je švédská zpěvačka, která se nejvíce proslavila účinkováním ve světoznámé kapele ABBA (1972-82). Fältskog se narodila ve městě Jönköping a od mala ráda zpívala. V 17 letech vydala svou debutovou skladbu Byla jsem tak zamilovaná (Jag var så kär), která se stala oblíbenou. Debutovou desku Agnetha Fältskog vydala o rok později (1968). Následující 3 roky vydala vždy jedno album ročně. Nesly název Agnetha Fältskog vol. 2 (1969), Som jag är (1970) a När en vacker tanke blir en sång. Později ještě vydala alba Elva kvinnor i ett hus (1975), Nu tändas tusen juleljus (1980) a Kom följ med i vår karusell (1987).
Roku 1972 se stala součástí švédské skupiny ABBA (název je složen z prvních písmen jmen hudebníků), která se během jejich působení stala oblíbenou po celém světě. Ve skupině působila Agnetha v letech 1972-82 a podílela se na albech Ring Ring (1973), Waterloo (1974), ABBA (1975), Arrival (1976), The Album (1977), Voulez-Vous (1979), Super Trouper (1980), The Visitors (1981). S kapelou po 40 letech vydala doposud poslední studiové album Voyage (2021). Agnetha napsala text pouze k písni Disillusion z prvního alba Ring Ring. Agnetha Fältskog byla vdaná za člena skupiny ABBA Björna Ulvaeuse (1971-80). Spolu mají dvě děti (Linda a Christian).
Po rozpadu kapely ABBA se rozhodla opět pro sólovou dráhu a vydala postupně alba Wrap Your Arms Around Me (1983), Eyes Of a Woman (1985), I Stand Alone (1987), My Colouring Book (2004) a deska s názvem A (2013).Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis Agnetha Fältskog, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Agnetha Fältskog

Národnost: švédská
Datum narození: 5. 4. 1950
Místo narození: Jönköping, Švédsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Agnetha Fältskog? s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Rafting? Víte, co je to Hoax? Rozumíte pojmu Šoulet? Rozumíte pojmu Germanizace?

Klíčová slova: místo narození, národnost, hudba, Agnetha Fältskog, biografie, kdo je Agnetha Fältskog?, zajímavosti, osobnosti, život, informace, lexikon, Agnetha Fältskog, popis, kdy se narodila Agnetha Fältskog?, wiki, vysvětlení

Pojem Agnetha Fältskog je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agnetha Fältskog ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Agnetha Fältskog na Youtube

Vyhledat heslo Agnetha Fältskog na Google.cz

Najít heslo Agnetha Fältskog ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Agnetha Fältskog ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnetha Fältskog například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Agnetha Fältskog? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Agnetha Fältskog? Kdy se narodila Agnetha Fältskog? Kde se narodila Agnetha Fältskog? Agnetha Fältskog patří do kategorie Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Agnetha Fältskog dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Agnetha Fältskog i v jiné kategorii než je hudba.