Kdo je to?
Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis Agnetha Fältskog, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Agnetha Fältskog?

Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis, informace, biografie, hudba

Agentha Ase Fältskog je švédská zpěvačka, která se nejvíce proslavila účinkováním ve světoznámé kapele ABBA (1972-82). Fältskog se narodila ve městě Jönköping a od mala ráda zpívala. V 17 letech vydala svou debutovou skladbu Byla jsem tak zamilovaná (Jag var så kär), která se stala oblíbenou. Debutovou desku Agnetha Fältskog vydala o rok později (1968). Následující 3 roky vydala vždy jedno album ročně. Nesly název Agnetha Fältskog vol. 2 (1969), Som jag är (1970) a När en vacker tanke blir en sång. Později ještě vydala alba Elva kvinnor i ett hus (1975), Nu tändas tusen juleljus (1980) a Kom följ med i vår karusell (1987).
Roku 1972 se stala součástí švédské skupiny ABBA (název je složen z prvních písmen jmen hudebníků), která se během jejich působení stala oblíbenou po celém světě. Ve skupině působila Agnetha v letech 1972-82 a podílela se na albech Ring Ring (1973), Waterloo (1974), ABBA (1975), Arrival (1976), The Album (1977), Voulez-Vous (1979), Super Trouper (1980), The Visitors (1981). S kapelou po 40 letech vydala doposud poslední studiové album Voyage (2021). Agnetha napsala text pouze k písni Disillusion z prvního alba Ring Ring. Agnetha Fältskog byla vdaná za člena skupiny ABBA Björna Ulvaeuse (1971-80). Spolu mají dvě děti (Linda a Christian).
Po rozpadu kapely ABBA se rozhodla opět pro sólovou dráhu a vydala postupně alba Wrap Your Arms Around Me (1983), Eyes Of a Woman (1985), I Stand Alone (1987), My Colouring Book (2004) a deska s názvem A (2013).Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis Agnetha Fältskog, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Agnetha Fältskog

Národnost: švédská
Datum narození: 5. 4. 1950
Místo narození: Jönköping, Švédsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Agnetha Fältskog s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Rafting? Znáte definici termínu Zánět? Rozumíte pojmu Fungicid? Pamatujete si definici pojmu Ibalgin?

Klíčová slova: Agnetha Fältskog, život, Agnetha Fältskog, hudba, kdo je Agnetha Fältskog?, hudba, kde se narodila Agnetha Fältskog?, místo narození, kdy se narodila Agnetha Fältskog?, vysvětlení, informace, národnost, popis, osobnosti, wikipedie, osobnost

Pojem Agnetha Fältskog je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Agnetha Fältskog ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Agnetha Fältskog ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Agnetha Fältskog v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Agnetha Fältskog na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnetha Fältskog například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Agnetha Fältskog? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Agnetha Fältskog? Kdy se narodila Agnetha Fältskog? Kde se narodila Agnetha Fältskog? Agnetha Fältskog patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Agnetha Fältskog dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Agnetha Fältskog i v jiné kategorii než je hudba.