Kdo je to?
Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis Agnetha Fältskog, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Agnetha Fältskog?

Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis, informace, biografie, hudba

Agentha Ase Fältskog je švédská zpěvačka, která se nejvíce proslavila účinkováním ve světoznámé kapele ABBA (1972-82). Fältskog se narodila ve městě Jönköping a od mala ráda zpívala. V 17 letech vydala svou debutovou skladbu Byla jsem tak zamilovaná (Jag var så kär), která se stala oblíbenou. Debutovou desku Agnetha Fältskog vydala o rok později (1968). Následující 3 roky vydala vždy jedno album ročně. Nesly název Agnetha Fältskog vol. 2 (1969), Som jag är (1970) a När en vacker tanke blir en sång. Později ještě vydala alba Elva kvinnor i ett hus (1975), Nu tändas tusen juleljus (1980) a Kom följ med i vår karusell (1987).
Roku 1972 se stala součástí švédské skupiny ABBA (název je složen z prvních písmen jmen hudebníků), která se během jejich působení stala oblíbenou po celém světě. Ve skupině působila Agnetha v letech 1972-82 a podílela se na albech Ring Ring (1973), Waterloo (1974), ABBA (1975), Arrival (1976), The Album (1977), Voulez-Vous (1979), Super Trouper (1980), The Visitors (1981). S kapelou po 40 letech vydala doposud poslední studiové album Voyage (2021). Agnetha napsala text pouze k písni Disillusion z prvního alba Ring Ring. Agnetha Fältskog byla vdaná za člena skupiny ABBA Björna Ulvaeuse (1971-80). Spolu mají dvě děti (Linda a Christian).
Po rozpadu kapely ABBA se rozhodla opět pro sólovou dráhu a vydala postupně alba Wrap Your Arms Around Me (1983), Eyes Of a Woman (1985), I Stand Alone (1987), My Colouring Book (2004) a deska s názvem A (2013).Kdo je Agnetha Fältskog? Životopis Agnetha Fältskog, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Agnetha Fältskog

Národnost: švédská
Datum narození: 5. 4. 1950
Místo narození: Jönköping, Švédsko

Tento text (Agnetha Fältskog) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Rafting? Znáte definici termínu Lupénková pila? Rozumíte pojmu Netbook? Pamatujete si definici pojmu Vodní dýmka?

Klíčová slova: národnost, informace, Agnetha Fältskog, biografie, osobnosti, kdy se narodila Agnetha Fältskog?, život, vysvětlení, datum narození, kdo je Agnetha Fältskog?, Agnetha Fältskog, osobnost, popis, hudba, místo narození, hudba

Pojem Agnetha Fältskog je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Agnetha Fältskog v dalších zdrojích

Hledat slovo Agnetha Fältskog na Google.cz

Hledat videa s názvem Agnetha Fältskog na Youtube

Zkusit najít pojem Agnetha Fältskog ve Wikipedii

Vyhledat pojem Agnetha Fältskog ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Agnetha Fältskog v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnetha Fältskog například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Agnetha Fältskog

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Agnetha Fältskog? Kdy se narodila Agnetha Fältskog? Kde se narodila Agnetha Fältskog? Agnetha Fältskog je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Agnetha Fältskog dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Agnetha Fältskog i v jiné kategorii než je hudba.