Kdo je to?
Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Abraham Lincoln

Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Abraham Lincoln, 16. prezident USA. Úřad zastával v letech 1861-1865. Byl prvním prezidentem za Republikánskou stranu. Původem byl právníkem. Má velkou zásluhu na zrušení otroctví.
Byl vůdcem severních států v Americké občanské válce. Prezidentem byl zvolen i na druhé období, ale podlehl zranění mři pokusu o vraždu, kterého se dopustil jižanský přívrženec John Wilkes Booth. Abraham Lincoln dodnes slouží jako vzor amerických politiků.Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Abraham Lincoln

Národnost: USA
Datum narození: 12. února 1809
Místo narození: Hardin County
Datum úmrtí: 15. dubna 1865

Tento text (Abraham Lincoln) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Anatomie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Arabská guma? Znáte definici termínu Místopis? Víte co je Rajský plyn?

Klíčová slova: popis, kdy se narodil Abraham Lincoln?, narození, život, Abraham Lincoln, politici, kdo to je, Abraham Lincoln, lexikon, wiki, datum narození, biografie, politici, kde se narodil Abraham Lincoln?, kdo je Abraham Lincoln?, osobnosti

Pojem Abraham Lincoln je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Abraham Lincoln hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Abraham Lincoln na Youtube

Hledat pojem Abraham Lincoln ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Abraham Lincoln ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Abraham Lincoln ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Abraham Lincoln na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abraham Lincoln například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Abraham Lincoln? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Abraham Lincoln? Kdy se narodil Abraham Lincoln? Kde se narodil Abraham Lincoln? Kdy zemřel Abraham Lincoln? Abraham Lincoln se nachází v sekci Politici

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Abraham Lincoln dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Abraham Lincoln i v jiné kategorii než je politici.