Kdo je to?
Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Abraham Lincoln?

Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis, informace, biografie, politici

Abraham Lincoln, 16. prezident USA. Úřad zastával v letech 1861-1865. Byl prvním prezidentem za Republikánskou stranu. Původem byl právníkem. Má velkou zásluhu na zrušení otroctví.
Byl vůdcem severních států v Americké občanské válce. Prezidentem byl zvolen i na druhé období, ale podlehl zranění mři pokusu o vraždu, kterého se dopustil jižanský přívrženec John Wilkes Booth. Abraham Lincoln dodnes slouží jako vzor amerických politiků.Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Abraham Lincoln

Národnost: USA
Datum narození: 12. února 1809
Místo narození: Hardin County
Datum úmrtí: 15. dubna 1865

Sdílejte tuto stránku s osobností Abraham Lincoln se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Džezva? Vzpomněli byste si na význam slova Peklo? Znáte definici termínu Živá tapeta? Znáte definici termínu Cynismus?

Klíčová slova: popis, informace, politici, datum úmrtí, narození, národnost, datum narození, zajímavosti, Kdy zemřel Abraham Lincoln, osobnosti, Abraham Lincoln, wikipedie, lexikon, biografie, politici, nežijící

Pojem Abraham Lincoln je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Abraham Lincoln v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Abraham Lincoln na Youtube

Vyhledat pojem Abraham Lincoln ve vyhledávači Yandex

Najít termín Abraham Lincoln ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Abraham Lincoln ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Abraham Lincoln například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Abraham Lincoln? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Abraham Lincoln? Kdy se narodil Abraham Lincoln? Kde se narodil Abraham Lincoln? Kdy zemřel Abraham Lincoln? Abraham Lincoln je v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Abraham Lincoln dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Abraham Lincoln i v jiné kategorii než je politici.